» »

Nove registrske tablice - baje že zunaj.

Nove registrske tablice - baje že zunaj.

Matev ::

V veljavo je stopil pravilnik o registrskih tablicah, ki prinaša spremenjene tablice, na katerih ne bo več občinskih grbov.

RTV Slovenija
24ur.com
siol.net

Kaj vi menite o tem?

In ali ste že videli kakšno?

krho ::

Kakor vem tablic ne bo zunaj pred septemborm.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Highlag ::

Lahko bi jih že eno serijo prej naredil takšne.
(Mislim v skladu z EU)

Zdej bodo avtomobili imeli 3 tipe tablic. Mislim, da se nam bodo vsi smejali.
So mi pa prve slovenske še najbolj všeč. Ravno zaradi grbov.
Never trust a computer you can't throw out a window

Doman ::

Prve tablice z tisto zeleno obrobo so res najlepše. Grbi so pa, če lahko tako rečem-naša posebnost 0:)

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Ma fuj... men je pa zmer zanimiv po grbih gledat iz kje je kdo. Ma ej, nej nardijo samo črtno kodo, pa naj nas policaji samo skenirajo kot na blagajni pa bo. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Goldee ::

Po svoje je pa kul da ne bo vec grbov. Vsi vemo da policaji ful ustavljajo avtomobile z registrskimi iz drugih regij ni tako?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

monster-x ::

Tole s tablicami je IMO totalna bedarija. Prvič so grde in še drugič mormo bit kao "in" ter imeti take tablice, kje ni več tiste razpoznavnosti. Prav fajn je bilo meni do sedaj, ko si šel recimo kam v tujino in si recimo kaj iskal pa si videl še kakega Slovenca in ko si pogledal tablico, si si recimo rekel: "U, lej še en Ljubljančan (/Štajerc, Primorc, ...) je zalutal. Nismo edini." :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Stepni Volk ::

Doman - grbe imajo že od nekdaj na tablicah Švicarji in to po kantonih.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

Lahko rečem, da škoda. Je bilo kar v redu, da si vedel vsaj približno iz kod je pa ta oseba.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Utk ::

To je dobro, kaj pa koga briga iz kod sem. Če kdo hoče kazat lokalpatriotizem pa si naj da gor nalepkico, kakšno hoče.

perci ::

Ne smeš kar nekaj limat na tablico, človek ;). Drugač pa so mal obsolete tejle grbi, ker afaik gres zdej lahko registrirat avto na katero upravno enoto hočeš, torej ima lahko ljubljančan MB registracijo. Vsaj nekaj v tem stilu sem slišal po tvju enkrat, se mi pa res ne da po zakonodaji brskat, tko da...:)

Utk ::

Ja ne na tablico, nekam na avto:) zadaj recimo...

Bramac ^^ ::

:'( Nove so ZELO grde! Kaj se sploh spravjo popravljat, ker itak nikol ne bojo gledal na to kaj mamo ampak na to kaj majo drugi in da moramo pol tudi mi imeti isto. Zato pa to delajo. Nas državljanov pa noben ne vpraša. Res je škoda, ker so jih šli menjat.

BigWhale ::

Ce bi nase drzavljane vprsal kake tablce bi hotl met, potem bi moral uzakonit, da ima lahko vsak tako k jo sam hoce... :P

borchi ::

ne bo niti "LJ", "MB", "CE" ... oznak več? pizdarija, nisem vedu, da je tk hudo v sloveniji s provincijalno pripadnostjo. huh, ko v BiH!

sicer so pa men osebno ble stare tablice GRDE! tista "slovenian green" in zmazki od grbov na lepih avtih.... ne hvala.

sicer pa, v zadnjem času mamo neke čudne ideje po čem naj bi bila slovenija prepoznavna (tablice, humar....).
l'jga

BigWhale ::

zmazki grbov na lepih avtih?

Ja, en grb resnicno pokvari estetski videz avta... ;>

Stari ne sekiraj se eno neonko das malo pod registrsko tablico, pa noben grba sploh pogledal ne bo, ker bo vsaj videl samo tisto c001 neonko... :P

matvoz ::

nic cudnega, da ne bo vec grbov, ce sedaj po novem morajo ostati tablice na avtu, ko se le-ta proda.. potem pa gres cez pol slovenije kupiti avto, pa se vozis s tistim grbom skoz :)

drugace pa so meni tudi (bile) prejsnje tablice boljse

mkonci ::

Jaz bom pa napisal moje mnenje o teh tablicah:

TO SO TOTALNA BEDARIJA;(( ;(( ;(( za izgovor so imeli da ne bojo mariborski navijači poškodovali lj avtomobilov, mislim kje je tukaj logika, nekdo si bo prav mastno nakopal denarja:\ !

Primer:
"Če ti je sedaj eden z avto malo ruknil in pobegnil si povedal policiji ja bil je KK moder golf 3!!! Možnosti za odkritje zelo velike!
Kaj pa zdaj ja ruknu me je moder golf!!;( ;(( možnosti za odkritje minimalne."

;(( BEDARIJA BEDARIJABEDARIJA;((

Mal si nej ustvarjalci pogledajo ankete kolk je folk zadovoljen s temi tablicami 60% je proti njim!!!! A gospodje ki imajo že sedaj velike riti, bojo imeli še večje!:\

Pa poglejte avstrijo, nemčijo, skor vsak kraj ima svoje 2 ali 3 črke, francija ima okrajne številke, in večina držav ima to, a ne SLOVENIJA ta državica je nekaj posebnega in si gre (no ne po volji ljudstva ampak po volji nekaj posameznikov, ki imajo zveze v vrhu) omisliti totalno butaste tablice.

GROZA!!!!;((

Nej jih vrag uzame>:D

AndrejS ::

Angleži imajo isto... Samo številke na tablici brez kraja. Za druge pa ne vem. Proti temu nimam nič, moti pa me da morjo skoz nekaj spreminjat. In tako moreš plačat za novo prometno in novo tablico, kar ni zanemarljiv strošek. Isto je blo z nalepkami. Sedaj jih več ni in moreš spet po novo prometno ker v stari ni placa za vpis podaljšanja registracije !

mkonci ::

itak, tako bogati se bolj bogatijo PFEJ JIH BODI;((

borchi ::

Stari ne sekiraj se eno neonko das malo pod registrsko tablico

nimam za neonko. mam rjo za okras.
l'jga

Stepni Volk ::

V VB po številki tablic izveš samo to v katerem časovnem intervalu je avto prejel tablice. A še to moraš budno spremljati :)

Ker nas GSM-i delajo butaste (pomnijo teloefonske številke, ki sem jih drugače znal sam), bom otudi z veliko težavo našli lastno vozilo v gneči podobnih :)

#000000 ::

Ja pa sej jih bodo pol čez 2 let spet menjaval, ko bodo pač spet nucal denar, tko je blo tud z osebnimi in potnimi listi itd. tko da tud te navjo dolg, je pač treba lukno zafilat nekje v proračunu ane. LP

c0dehunter ::

Ja, se strinjam z zgornjim postom. To delajo zato, da dobijo dnar, ne pa zato, ker bo tako bolje za narod.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Goldee ::

Itak a! To je velk dnar. Kot izdelovanje osebnih izkaznic. :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Tilen ::

Ce sem malo nesramen bi lahko rekel, hvala bogu, cimprej, preden si jaz avto kupim, da bo potem to ze standard :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zee ::

Podobne tablice imajo že nekaj let v Italiji, na Portugalskem in Španiji.

Res pa je, da v Italiji na levi strani piše, iz katere občine je vozilo. Na Portugalskem in v Španiji tega ni.

Mi je pa všeč ideja s črtnimi kodami :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mchaber ::

Če se bo čez 4leta spet zamenjala oblast, itak dobimo nove.>:D
.

Tilen ::

mchaber, ne bo se.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hunter01 ::

Sam to da se tablice obdrzijo z spremembo lastnika je pa cist bad... npr. ti kupis avtomobil preko oglasnika in nimas pojma kaj je tip prej delal s tem avtom! lahko so ga kdaj dobili da je švercal kake substance cez carino in takoj si zapisejo registracijo vozila! potem ti kupis tak avto in nimas pojma kaj si si v resnici nakopal na glavo...pregledovanje celotnega vozila ob vsakem izstopu iz drzave, itd... vglavenm lahko so problemi...

Mr_Globus ::

Ma dej... to je totalno vija. Vsaj še vedno velja da ostanejo stare tablice gor do menjave lastnika? Ker jst golobčka z oljčno vejico ne dam pa pika. Vsaj grbe bi pustili gor no... malo razlik ne škodi. Ker zdej kot da gledaš ene monotone italjanske tablice. JoOOj kaj si vse žabarji zmislijo (sej vsi vemo da se hočejo samo kamuflirat :P )

iso2000 ::

Nalepke pri registraciji, anyone?:|
Take in drugačne spremembe so eno navadno sranje, ki redijo določene osebke pri koritu. Me prav zanima koliko bo pokasiral nekdo, ki izdeluje te tablice. Pa koliko je plačal nekomu, da je to menjavo dosegel. Sem absolutno proti menjavi tablic za brezobličen skupek znakov, ki mi ne povedo nič. Jah še malo pa nam bodo še na roko vtetovirali matično številko pa bomo korakali kot ovce lepo poštemplani in med seboj enaki!

LP

Bramac ^^ ::

BigWhale: To sem mislil bolj v stilu med novimi in starimi tablicami..

knesz ::

In kako je s tablicami delanimi po naročilu? Se pravi, kupim rabljen avto od Žita in se lepo vozim naokoli z tablico ZITO1. In mojo tablico delano po naročilu bo dobil nekdo tretji?
Jeba!

lp

Matev ::

tablice delane po naročilu so vezane na voznika
in ne na vozilo

korenje_ver2 ::

nove tablce so mi prov zakon. dobr je, da so dal nacionalni grb namest krajevnih.

korenje_ver2 ::

aja sele zdej vidm. a bodo mele tablce grb na desni strani? ka to mi je prov grdo...

DOOM_er ::

naši grbi so nek ponos na našo slovensko zgodovino in mislim da je bedarija dat samo državni grb, mislim da bi mral biti zraven tudi krajevni grb. Men je bilo zmeraj dobr gledat iz kje je nekdo, recimo Kranj, bled, Jesenice, ŠK.Loka use je biilo čist razpoznavno. Drgač so mi pa taprve slovenske tablce še zmeri najlepše
Robots will steal your job. But that's OK

OldSkul ::

Men so še posebi grde nove črke.

Mislim to je kr neki. Slovenci se bomo okrog vozili s tremi različnimi tablicami. WTF?

Azrael ::

Avstrijci in Italijani imajo tudi 3 sorte tablic: črne (so zelo redke), bele in EU.

Čitljivost naših tablic pa žal ni bila nikoli prav dobra. V linkih nove izgledajo O.K., samo bomo videli.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registrska tablica - menjava

Oddelek: Na cesti
152664 (1596) Reaper
»

Problem glede registerskih tablic

Oddelek: Loža
214551 (3907) Spock83
»

Izgubljena reg. tablica

Oddelek: Loža
288288 (7428) zee
»

Grb na avtomobilski tablici- odstranitev?

Oddelek: Na cesti
116772 (6772) dj cotto

Več podobnih tem