» »

ATHLON

ATHLON

omejc ::

Vsi, ki imate AMD Athlone, mi prosim poveste povprečno temperaturo procesorja.
:\:\

Binji ::

Athlon 1050 na 1.75V z Volcanotom6Cu in z dodatnim 120x120 ventom na lepih 35oC max>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Baja ::

A850@k10 max 40. Hlajeno z Volcanotom 6cu+ z obrnjenim ventom in odprto kišto.

mico ::

TB 1,2@1,4 na 1.85V max. 40 C z vodnim hlajenjem

teac ::

V tem trenutku 41 C...blo je pa že tudi 55+ (poleti). Athlon 1.2G, 1.85V!!!

LuiIII ::

Athlon 1000@1275 pri 1.65V 32C na idle in 39-40C na 100%.
Imam pa modificiranega Vulcanota 6Cu+ (znižani obrati s 5Ohm uporom in za 0.5mm dvignjen in amortiziran vent) in artic silver II pasto. Modifikacijo priporočam vsakemu, ki ga "malo" premočen zvok moti.

Lui

Baja ::

LuiIII: A maš kakšno slikco?

VASkO ::

mam tudi AXIA 1ghz@1.2ghz pri 1.65V, volcano2 in en 8cm vent, ki piha ven iz kiste v blizini procesorja. Max temp je 42°C, idle pa enako 26°C pri 20°C sobni temp.

Binji ::

VASkO: kaj ma 200MHz al 266MHz FSBja? S kasnim mnozilnikom in FSBjem si ga pa navil?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BC3 ::

TB 900@945 Volcano2 37-43° ohišje 23-25°

VASkO ::

266mhz FSB je, dela na 133x9, ne navijem ga vec, ker potem moram visat voltazo(posledicno visja temp), pozna pa se itak skoraj nic ne. Bom se navijal na 1.4ghz, ko bo BOEING KONCNO NAREDIL KAKI BLOK!!!!!!!!!!!!! ki ga nujno rabim!!!!!!!!!

Tic ::

Nevem , ampak to je mal dost:
skoz mam užgan soft quler in če sm na netu, dejla skoz na
47 stop., če igram igro, takoj naraste čez 50!!8-O
imam pa crom orba in Athlon 1100.??

Lp, rejper
persona civitas ;>

Tomi ::

Zamenjaj hladilnik z enim od Volcanov, pa dobro pasto, pa ti bo temperatura takoj padla na 40.
Drugače pa ti softverski kulerji nič kaj ne pomagajo.
metrodusa.blogspot.com

Tic ::

Softerski qulerji pomagajo!, vse men , no!
......:D
persona civitas ;>

VASkO ::

ti ne more pomagat, ker ne pozna HLT ukaza za Athlona/Durona, raje vklopi idlanje na plosci z programom wpcrset in wpcredit, dol ju lahko potegnes z te strani.

Tic ::

Kva nej nardim s temi programi??
Lp,
persona civitas ;>

VASkO ::

instaliraj

Tic ::

Ja pa morm kej še druzga narest?
Pa dej opiš mi delovaneje tga!! plisss:D


Lp
persona civitas ;>

Tic ::

eh, to je preveč zame:D
1. sploh nevem kaj bom s tem naredu
2. ne najdem ga na tej strani

by
persona civitas ;>

VASkO ::

si pa slep, malo poglej pod tekstom download, mas link do direktnega downloada!!! ali pa poglej pod download in tam imas oba programa pa se kt133 plug si dol vzami (ce imas kt133 cipset). pol pa spremenis 52 register tam ko pise disconnect enable when-STPGNT detect (to je idlanje) iz 0 na 1 in s tem vklopis idlanje procesorja, potem se dodas 52 register in njegovo vrednost v wpcrset (da se nastavi ob zagonu sistema) in to je to.

Tic ::

Kva mi bo pa to nardilo?
-posledice->:D

lp
persona civitas ;>

VASkO ::

s tem vklopis idlanje procesorja, ko ni obremenjen, po defaultu je izklopljeno, ker drugace plata ni AMD certified s strani AMD seveda. Meni dela na idle 26°C pri sobni temp. 20°C.

Tomi ::

Ko smo že ravno pri Athlonih. Kolega, ki dela v eni formi, mi je razlagal, kako so naredili burn-proof test Athlona 1,4 GHz. Sicer je prišel lepo zapakiran, vendar je odpustil en del na kulerju, tako da sploh ni bil gor. Po treh sekundah dela je baje šla plata, disk pa še kaj.
Don't try this at home:D
metrodusa.blogspot.com

LuiIII ::

Slikice svojega hladilnika nimam. Pa saj se gor ne bi kaj videlo. Obrate sem znižal s 5ohm/4W uporom. Kako sem dvignil ventilator nad hladilnik (to največ pripomore k utišanju Vulcanota 6Cu+)? Enostavno daš tiste dvostransko samolepilne ploščice proizvajalca Tesa vmes. Tako imam pritrjene tudi vse vente.
Aja pa še nekaj. Sedaj, ko imam popolno ohišje je temperatura še nižja. Ob strani imam še 120mm vent, ki piha na procesor. Novi podatki so: Athlon 1000@1333; Vcore 1.65V; FSB 140MHz; Temperature: idle 30C, 100% obremenitev: 35C! Ja jaz lahko samo gledam kaj se dogaja! Če pa zvišam obrate stranskemu ventu pa temperatura pade še za 1C! Jaz vam povem, da gre tale Athlon do 1500Mhz! Počasi.

Lui

PhotoBlaz ::

folk,.jest mam FUL velik problem!
mam Athlona 1,4 in mam temperaturo procesorja 66 stopinj (ce samo surfam po netu), takoj, ko grem spilat kak spil mi temp. zraste cez 70 stopinj.
Mam cooler k ni tok slab, je lezec, z bakrenim podstavkom, hladilna rebra so aluminiasta, s hladilno pasto sem namazal kot je treba.

K tem problemom pa sodi tud to, da ko mi temperatura( na zacetku ko zazenem rac.) preraste 56 stopinj zacne napajalnik ful bl vrtet in povzroca en tak grozen piskajoc zvok (zarad visokih vrtljajev vetrnice). Se prav vse akr bi rad,..ce mi lahko en svetuje kako naj spravim temperaturo procesorja cim nizje (s tem tud napajalnik ne bo vec dodatno pospeseval, ce bo temp zadosti nizka)

Hvala v naprej!

tonic ::

AMD 1.4G /200 48-50°C

PhotoBlaz ::

Tonic a mi lahko poves s cim ga hladis? Upam, da ne z vodnim hlajenjem :-)...ker to ne bo prslo pri meni v postev.

Cau

Milko ::

Luilll: A tiste Tesa obojestranske samolepilne trake si dal skos okol al sam na nekaterih delih? Kok siroko si jih narezu?

lukslo ::

Duron 800 1.70V 48°C MAX8-O

ijatebi ::

Jaz imam enak problem kot "model".
Imam AMD T 1.4G, hladilnok Vulcano na 7000 obratih, dva dodatna ventilatorja v ohišju pa klub vsemu popolnoma enake temperature proca. 66 C brez obremenitev , če ga pa vredu obremanim pa naraste T če z 70 C.
Ali je to normalno ?
:|
" Gods loves black sheeps ! "

VASkO ::

ni normalno

element ::

zelo nenormalno

ijatebi ::

No, v škatli je še nekaj diskov ( 3 x 40Gb 7200, 1 x 30Gb 7200) , pa dva CDja ( DVD in CDRW ) kateri dodatno grejejo notranjost pa seveda Gforce3 pa še kaj bi se našlo.
Kakšna pa je normalna temperatura za AMD T1.4 ( vsaj približno )??:|
" Gods loves black sheeps ! "

omejc ::

Normala je okrog 50 stopinj pri 100% obremenitvi.
Vsaj pri meni je tako:D

Drugača pa GeForce 3 kar dobro segreva
notranjost pc-ja zato moraš poskrbeti za dobro prezračevanje ohišja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsem lastnikom AMD Tb 1.4 Ghz

Oddelek: Navijanje
181155 (833) reXor
»

Temperatura T-Birda??

Oddelek: Navijanje
201180 (898) Neo32
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411848 (1348) abcde7
»

Vulcano 6cu VS 6cu+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211542 (1129) Jux
»

AMD athlon-Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131139 (782) Alex

Več podobnih tem