» »

Plata, procesor, ram.

Plata, procesor, ram.

Sergio ::

Odlocil sem si kupiti:

AMD Thunderbird 1400 / 266
Micron PC2100 DDR RAM, 256 MB
Abit KG7 RAID

Spljuvajte, pohvalite, karkoli. Resno. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

omejc ::

Dobra izbira, sam imam ravno takšno konfiguracijo, le da je še enkrat več DDR rama ter KG7 nima RAIDa. ( pač raida ne rabim spljoh )

Vse deluje odlično: slin slin!
:D:D:D:D

Seadoo ::

Ne pozabi kupit dobrega hladilnika, če ne bo tvoj ThunderBird 1200 podoben perutničkam na žaru. Sam mam namreč istega in sem ga moral spusti na 600 MHz in znižat voltažo na 1.6 in čakam na ventilator, ki ga v trgovini trenunto ni...
Out of my mind. Back in five minutes.

Tomi ::

Ni kaj preveč za pripomniti, samo jaz bi raje vzel 384 ali pa kar 512 rama. Saj je 256 zelo spodobno, samo mogoče sem jaz razvajen:D
metrodusa.blogspot.com

kuglvinkl ::

V primerjavi z KT266A je AMD 760 porazen. Ne bi počakal?
Your focus determines your reallity

Sergio ::

jah... kot najbrz veste, se na mamaplate ne spoznam dosti (poglejte le, koliko testov mamaplatk sm naredu - nic sploh ;)).

kuglvinkl... mal razlozi to.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Tukaj ima link (ki pove vse:D):

http://www.anandtech.com/chipsets/showd...
Your focus determines your reallity

AtaStrumf ::

Ja počakaj na KT266A, je bistveno boljši ali pa kar na nForce. AMD 760 že dolgo ni več najboljši. Če pa že moraš sedaj kupovati pa najdi kaj z SIS 735 chipsetom. Npr. ECS-ovo K7S5A platko, če se dobi pri nas, pa še poceni bi mogla bit. Malo poglej te grafke. Mislim, da so precej nazorni. Testirali pa so te platke:

ASUS A7M266 (AMD760)
ASUS A7V133 (KT133A)
ECS K7S5A (SiS735)
MSI K7T266 Pro (KT266)
VIA KT266A Reference Board (KT266A)

krucymucy ::

Tud jest sem si enkrat reku ˝a ne bi se malo pocakal˝ pa sem pol cakal se 2 leti, namesto da bi si takrat kupu Voodoo 2 !

Tako je to - nimas kej cakat sploh - ker pol lahko pocakas pa se neki casa... pa se malo...

Prej ko bo KT266A prsu dobro v Slovenijo bo AMD.. ali kdo drug ze napovedal neki novga.... pa bos spet cakal!!!
:D

Sergio ::

krucy: good point. ne vem... bom malo pregledal te linke... ce ma se kdo kaksno idejo, kar na plano. drugace pa - hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

AtaStrumf ::

krucymucy mislim, da tvoja taktika ni najboljša. Jaz sem nekaj tagega enkrat izveled in sem kupil glih Voodoo 2, pol je pa čez en teden ven prišel Voodoo 3 za isto ceno in je imel 2x boljše performanse in še 2D grafiko za isto ceno, jaz pa sem moral še ATI-ja kupiti zraven za 2D grafiko, tako da sem na koncu 10k več plačal in imel enkart slabše performanse.

Pa še en primer ti bom dal: KT133 in KT133A chipset. Mislim, da se je splačalo malenkost počakati za 33% višji FSB, če si seveda vedel za to. Tako da ne bluzi, da se ne splača počakati, se splača, je pa res treba izbrati pravi trenutek, sicer lahko res čakaš v nedogled.

In sedaj je čas, ko se bojo zgodili veliki premiki v smeri 0.13 mikronske in SOI tehnologije in jaz osebno nebi kupoval več kot 1GHz Athlona, ker se enostavno preveč grejejo in pol moraš pa poslušat hrupne ventilatorje. Jaz osebno vem, da bom počakal na nove AMD procesorje in da te nove platforme kot so VIA KT166A in nForce malo dozorijo, pol pa če bo denar nadgradil. Do tedaj pa bom čist zadovoljen z Abit KT7A in Duronom 800 na 133 FSB-ju, 512 MB CAS 2 RAM-a in GF2MX 32MB, ki jo bo nadomestila šele GF3MX ali pa morda Kyro 3.

Angleži imajo dober pregovor: Patience is a virtue

in jaz se popolnoma strinjam z njimi.

krucymucy ::

Mogoce sem res pretiraval, ampak vec al manjkrat je res skor tako!

Men bo tud ep8kta3 se neki casa razveseljevala - pol ... kdo ve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joj no, kero plato naj nabavim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261462 (1127) tha_man
»

A bo pasalo

Oddelek: Kaj kupiti
111114 (930) Windi
»

Athlon 1.4GHz 266 + ABIT KT7A

Oddelek: Kaj kupiti
191398 (997) Binji
»

plosca za amd ddr kombinacijo.

Oddelek: Kaj kupiti
8806 (678) Tomi
»

Najnovejsa DDR plata!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
281741 (1357) ZanzeK_001

Več podobnih tem