» »

Sistem je crknu! kako ga spet obudit???? please help!!!

Sistem je crknu! kako ga spet obudit???? please help!!!

krikoman ::

Sm probal mal navit celerona 433 mhz, pa sm šel lepo počasi dvigovat CPU/PCI clock. Pa pridem tam do 100 in nekej proti ne vem več. Pred tem mi je sistem super deloval na 540 mhz. Po tej nastavitvi pa se mi ne zbudi več. Naj mi kdo prosm pove kako naj ga nazaj obudim od mrtvih, namreč ko ga zaženem se mi zaslon sploh ne odpre. Prosim pomagite, če se da sploh pomagat.:'( :( K pr tej stvari res nimam skor nč pojma.:8)
  • spremenil: krikoman ()

jest10 ::

Izklopi iz omrežja in za par sekund vrži ven baterijo in matične.
Potem pa raje probaj malo dvigniti voltažo in prestavi FSB direktno na 100MHz če ti to plata omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

krikoman ::

jest10: najlepša hvala, sedaj je vstal od mrtvih:)).

Vi ka prawte te voltaže pa to, sej vem d sm neumen ma useglih ne tolko d nebi našu u biosu kje se štima voltažo in te reči. V tem biosu o FSBju in napetosti ni nikjer ne duha ne sluha. Kaj bi biu po vaše problem zastarelost biosa (1999- award software), al se to preprosto ne da. sm proval award bios upgrade, pa je za plačat;(

krikoman ::

Je mogoče da dviganje voltaže ne dopušča plošča?

jest10 ::

Seveda je možno

krikoman ::

Pol bo to to, plošča je VIA 82C691 rev 6. Mogoče je imel kdo že kako srečanje z njo pri navijanju?

urbecar ::

Na starješih platah se je FSB štimalo z jumperji na plati se mi zdi.

krikoman ::

Kot sm že reku sm čisto out pr teh stvareh, zato prosm naj mi kdo pove, kje na bi se nahajali tile jumperji oz., kaj naj bi pisalo pr njih.

urbecar ::

Če maš knjigico od plate je ziher kje notri.
Pa si ziher da je to ime plate in ne chipseta?

Good Guy ::

tok starih plat se ne navija z jumperji navija se plate stare 10 let (z jumperji)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

krikoman ::

Nimam nobene knjige od sistem oz. plate, ker je blo to pred leti kupljeno tko kos po kosu nevem kje. Mislim da bi ime moglo bit 100% od plate, ker mi ga zazna program za bios award update. Sicer pa bom instaliral motherboard monitor, tako da bom lahko kaj več povedal. Sicer pa bi lhko poskusu navit procesor s kakim programom za to, a kdo pozna kako fajn stvar? Mogoče tudi grafo, mam nividio Rivo TNT2 ???

jest10 ::

rovtar: Spet si eno "pametno" povedal.
Še veliko najnovejših plat ima možnost nastavljanja FSBja z jumpreji.

urbecar ::

"Programov" za navijanje prej kot za "nforce 2"(nvidia je izdala nekej tazga kot ti iščeš pa se to le za par platk) mislim da ni bilo, pa tudi če bi bili ne vem kaki so. Mogoče je moja vraževernost da ne zaupam tistemu kar naredijo drugi. Vsekakor pa če ne moreš v biosu štemat FSB-ja ga tut s kakim takim programom ne moreš.

P.S.:Men se se vedno zdi da je tisto le chipset ....Dej poglej ce mas slučajno še kak pair ali pa škatlo kaj še piše gori.

jest10 ::

No to ni čisto res. Tudi pred NF2 so bili taki programčki. In delo z njimi ni pogojeno z zmožnostmi BIOSa ampak s tem kateri clock generator je uporabljen.
Samo ti programi podpirajo zelo malo starih plat.

krikoman ::

Ja tisto kar sem malo prej navedu je chipset in ne osnovna, zazna ga sisoftsandra. Od plate nimam nobene škatle oz. navodil. Hm, ja edino nad režo kjer je grafa piše: "CB50 - V3 REV A". Sam zej vprašanje če je to osnovna. Instaliral sem motherboard monitor pa si ne morm dost pomagat, ker ne poznam imena osnovne. Vsekakor je firma VIA.

steev ::

rovtar: P2 plata k jo mam jest je pa res 10 let stara. FSB sedviguje prek jumperjov. :\ :\
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

krikoman ::

FSB sedaj ni problem sm dubu nek program, kjer ga lahko po mili volji dviguješ. Problem je edino voltaža, ki je ne morm dvigovat. Mogoče, kdo ve, če se da to z kakšnim programčkom? ali če bios oz. plošča ne dopušča se tega s softwerom sploh ne da?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP 2800+ Barton na ASROCK K7VT4A+ MAX TUNING ?

Oddelek: Navijanje
131473 (1231) tiborrr
»

pomoč: upgrade: p6bat-a+ in PIII celeron fc-pga

Oddelek: Strojna oprema
131926 (1823) BoBi
»

Celeron 466

Oddelek: Navijanje
231142 (949) Vrocipes
»

povezava pinov na procu- celeronček 1.7 Ghz

Oddelek: Navijanje
351349 (998) c3R4R
»

navijanje celerona 600

Oddelek: Navijanje
261203 (991) XPSISTEM

Več podobnih tem