» »

kaksn laptop?

kaksn laptop?

vududoll ::

Cao =)

Mislm da sm edina punca tukej tko da mi je kr mal nerodn :\ nism pa cisti antiracunalnicar...
Zdej enkrat cim prej (u roku 3 tednov) bom kupila laptopa. Zanima me kje in kaksnega nej kupim. Baje so v Avstriji cenejsi?
Nej se povem da ga rabim za faks in programi ki jih bom vecinoma oz. skos uporabljala so AutoCAD, Rhino, Photoshop, AllPlan,...take stvari. Eno leto bom odvisna samo od tega racunalnika.

P.S: Prosm brez strokovnih computer-freak izrazov, mal bol tko...domace =) Sej bi vprasala kolege pa 'nimajo casa ker se ucijo' :P
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

LapD ::

kolk dinarckov bi pa dala za to..pomojm se ne splaca u avstriji ker se tud u slo dobi kvalitetna in poceni roba. Poceni primer bi bil recimo tole če si pa pripravlena dt kej več pa s tem ne boš falila :)

vududoll ::

aha o wau =) odgovor u manj k minutki kul. Ja ene 2oo.ooo - 22o.ooo. Loh tut cnej sej ni vazn =) sam da kolkr tolk bo. Mislm - bo mogl bit.

no zdej mam pa enga kolega na msn-ju in mi je reku : kvaj s tabo, toj jajc.
:D
hm?!
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

Boeing ::

No, roko na srce - kvalitetni prenosniki se začnejo tam proti 300 tisočakom in naprej... kar je manj, je prevelik kompromis med kvaliteto/hitrostjo in ceno na škodo prvega.

Resno, če si odločena kupit laptopa, razmisli, ali ni mogoče vredno še malo počakati (in medtem nakraspati skupaj še kak tolar) in kupiti kvalitetno robo, kot pa kupiti nekaj, sicer precej cenejšega, ki pa bo nonstop na servisih ?

My $0.02.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

vududoll ::

Ja ne mas prou. Ampak ne morm pocakat, ker cez 3 tene letim za Spanijo. In takrat ga bom ze rabla.
Drugac pa prou na veeeliko ne bom rendala, za en autoCADek pa Photoshopek pa ze bo? Recimo tale? Al ne? Kje nej pa iscem na netu? Ker recimo zdej doma mam Pentium4 CPU 2.66 GHz, 512MB RAM pa mi nc ne manka. Tko da neki tazga mogoce mal slabsiga? :D
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

PARTyZAN ::

Ce bos imela opravka z takimi programi, bi blo zlo dobr dokupit se eno palcko rama (512) ;)

vududoll ::

a ok =) in kok me bo to po zepu udarlo? a bo bolel?
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

ricola78 ::

Mislim da bi bil tale kr vredu.

LP Ricola

vududoll ::

ooo 4 zvezdice pa pol.

hvala, zdej vsaj vem kaj iskat *
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

qwdl ::

Delam že nekaj let z autocadom in bi ti svetoval njamanj 1 Gb rama in absolutno ne celeronov. Sm poskusu že več prenosnikov in ti povem, da autocad in celeron sta skregana. Če pa imaš čas in imaš dobre živce.... jz jih nimam, zato bi dau rajši 50 juriju več in si kupu kej bolj na nivoju. Ti ne bo žal. Frend je kupu nov prenosnik in se je važil, da ga je kupu za ful poceni. Po enem dnevu je trokiral in ga teu vrč u zid. Tako da... investiraj 8-)

vududoll ::

joj prou velik tut ne morem investirat mam se en kup drugih stvari. sicer bo itk slo na firmo tko da mal cenej bo ze (16,8% al kok). mogoce pa poznam enga k pozna enga k bo zrihtou zatok sta ful prjatla :)
nocem pa da bom en rendr nardila pa bo use freezal.
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

Boeing ::

mogoce pa poznam enga k pozna enga k bo zrihtou zatok sta ful prjatla

In potem ti bo kaj crknilo in boš težila unmu ki ga poznaš, ki pa ne bo hotu težit unmu k ga pozna ker sta ful prjatla ;)

Če poznaš koga v kaki firmi, ki se ukvarja s tem, potem ja, drugače pa ne kupuj preko FOF (friend of a friend), ker te zna garancija nesti na dolgi rok in kupi po običajni poti v trgovini z originalnim računom, pa boš mela še najmanj problemov.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

vududoll ::

Ne sej bo vse v mejah normale. Mislm da more met fotr ene veze u Perftech-u in upam da bo. Ce ne pa ta k ga je predlagov ricola78 je cist v igri. A misls da bo ta uredu? Ti k autocad uporablas =)
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

Brilko ::

vududoll: na tiste ocene na enaa.com se ne preveč ozirati, ker so relativne...

Za dodatnih 512 rama pa te bo prišl kakega jurčka pod 15k, odvisn od firme...

vududoll ::

aja? ka pa cene so pa zanesljive? a je ta dobr zame na enaa.com al ne? ker ce je na firmo 16,8%(al kok ze) cenej pol me pride 203.000 kar je pa dbest.
hvala ker ste tko potrpezljivi :))
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

Brilko ::

Zdej povej al bi kupla b2b na enaa.com ali boš kupla preko enaa.com na firmo?

Enaa.com je kr vredu, čeprav vedi, da si moreš notebooke tud v živo ogledat...

vududoll ::

o shit nevem. ka paj fora? (lahko bi vedla vec o teh stvareh pr svojih letih ane ?:\ )
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

LapD ::

ja dobr ga je pogledat u trgovini da vids kaka je kvaliteta tipkovnce, ce ti odgovarja mehkoba itd..nenazadnje tud sam dizajn ni nepomemben faktor izbire :)

mcerar ::

zivjo!
mene pa zanima kako je z nakupi na enaab2b ?
ce iam recimo kdo od zananev d.o.o. se ga splaca prosit da se prijavi? kako to poteka?
a ima s.p. isto popustov kot d.o.o.?

hvala
MihaC

qwdl ::

Mah... tega, ki je predlagal ricola78 je kar u redu; sam dokupi mal RAMA pa bo laufalo. Za ta keš zgleda solidn. Vsekakor se strinjam z Lapajne-tom, ki pravi, da ga je dobro prej videt in pol kupit.
(Btw... če misliš delat kašne resne rendinge... pozabi; za to rabiš dva procesorja Xeon. Upam, da ti nism uzel veselja :P )

vududoll ::

ma niti nisi ker ful resne rendrje ne bom delala. Ne rasturam se tolk modeliranja da bi blo res za dol padt =) ampak mislm da sm dons po stotih letih srecala taprauga frenda k mi bo zrihtou tko kot se za gre za najmanjsi dnar. ni slabo =)
k bom vedla tocn kva je zaen :D pa povem...omenjou je tut Hp Compaq nc8220 aj to mozn? mozno da tut nx822... no neki tazga. to bo an?
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

Brilko ::

mcerar: cene so nižje do 20%, fora pa je v tem, ker moraš biti kot firma redna stranka oz. veliko moraš zapravljati (razen izjem :D ), da se lahko greš to z njimi, vsaj tako je meni bilo sporočeno.

vududoll ::

no hvala k ste bli tko prjazni sm mislla da me boste cist zanemarl :)
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

ta-mau ::

no se odgovor na tiste nc-je pa nx-e... tudi sam v kratkem načrtujem nov nakup pa mislim da se bom prow za serijo nx8220 odloču (Hewlett Packard). Cene modelov te serije pa se gibljejo od 300 000 pa vse do 480 000 jurjov. Malo so dražji od ostalih (npr prestigio,tronote,chiligreen) sam pa vseeno mislim da so bolj kvalitetni ter da ne bom imel težav z njihovo tehnično podporo...

Izbrani model pa je pg803ea, na enaa mislim da ga najdeš za enih 380 jurjov, najudodnejso ponudbo ki pa sem jo uspel dobit je nekaj vec kot 360 000.

Ful bi me zanimalo se kaksno mnenje ostalih o tej mali zverinci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ta-mau ()

vududoll ::

a je ze chilligreen u slo?
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

nodes ::

nabeš nič zamudila

za te programe , ki si jih navedla se izogibaj displeyem 1024x762.... verjetno bi bil najbolj primeren 1400×1050

kompromis med ceno in kvaliteto...kakšen Prestigio.....Acer, samo ima nižjo ločljivost....vseskupaj okrog 260KSIT... manj bo problem

vududoll ::

ka pa tale? a bo a ne bo? =)
All greatness is achieved while performing outside your comfort zone.

nodes ::

ta pa nav...preveč štorast mala avtonomija


če se pogovarjamo okrog denarja in nalog, ki si se jih zadala, potem je nekaj takšnega

klik

če je ostalo takšno kot je bilo včasih, potem je problem malo vidni kot in morda ohišje (specifično gledano)

ostalo, da bi res zadovoljilo tvojim šolskim potrebam, stane preko 300KSIT

P.S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Calligula ::

No jaz bi ti priporocal laptop z AMD Turion procesorjem.
1.cenejsi ob enaki zmogljivosti ali precej zmogljivejsi ob enaki ceni kot Intel
2.vecja avtonomija od Intelove centrino (Pentium M) serije pri normalni uporabi. (pri konstantnem full loadu je boljsi Intel samo kdo pa ima na laptopu konstanten 100% CPU load?
3.Podpiral bo tudi naslednje Windowse.
4.Ce nabavis takega, ki bo imel MT serijo procesorja pa bo Intela ujel tudi avtonomiji pri konstantnem full loadu ali pa zaostajal le za zanemarljivih par %.

Tukaj je ena zanimiva primerjava.

Zheegec ::

3.Podpiral bo tudi naslednje Windowse.

A Pentium M pa ne? Vista bodo tudi 32-bit...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Calligula ::

Priznam, da tega nisem vedel. Je pa za pricakovati, da bodo 64 bitne aplikacije in podpora njim hitro pobegnile 32 bitnim in bo 64 bitna podpora tudi v praksi pomenila precejsnjo pohitritev. Sploh v graficno zahtevnih aplikacijah, ki naj bi jih ona kar precej uporabljala. Je pa res, da bo takrat tudi procesor precej bolj obremenjen-tako, da ji priporocam MT verzijo Turiona.

Ceprav ponavadi ljudje te aplikacije poganjajo bolj v pisarnah takrat pa itak plugnejo laptop v stekar.

Jan987 ::

jmene pa zanima,ker prenosnik naj nabavim k ga uporabljam samo zapisanje internet, sam mora pa baterija zdržatčim dlje!!!

Calligula ::

Ja takega z Turion procesorjem. Sploh pri internetu, tekstu,... je procesor skos v idle in ravno v taki situaciji Turioni mocno prekasajo Intele v avtonomiji. Pa se cenejsi so pa se 64 bitni.

Nasploh bi vsem svetoval, da grejo SEMLE in vpisejo turion in pogledajo kaj je kje najceneje in pogledajo kaj jim ustreza. Potem malo pogledas kake so cene v SLO npr in pogledas kje se ti kaj splaca.

Splaca se tudi na kak PC-DOM poslat kako povprasevanje, ce ma kakega Turion laptopa ugodno na voljo, ker zna marsikaj zelo ugodno v SLO zrihtat.

Skratka to bi sam zdajle delal, ce bi nabavljal.
Pa obvezno disk z najmanj 5400 obrati. Tisti, ki lahko zrtvujejo kakih 10% avtonomije pa bi itak svetoval izkljucno disk z 7200 obrati. Ker pri laptopih je disk ozko grlo in ravno disk laptope mocno upocasnjuje in jaz ze na takih z 7200 obrati malo zgubljam zivce, pri 4200 obratih pa me vse mine, ker je vse tko pocasi...

Zgodovina sprememb…

nodes ::

to je vse teorija..praktično nisem našel v SLO primernega prenosnika na tej osnovi . Kar na plano...ker več ljudi več ve.

Zheegec ::

HP NX6125 s Turion64 (samo ne tistega s Sempronom - recimo Merkur ima tega s Sempronom, BOF pa s Turion64, razlika v ceni je cca 20K) - stane 240K, ima 60GB 5400Rpm, 512MB RAM, WLAN, integrirano x300.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

procesor ML in display samo XGA za AutoCAD mal čudn.

Simon123 ::

To o daljsi avtonomiji je pa bolj tako... Konkretno gericom supersonic turion 64 ( z najmocnejso baterijo 6600mA), se da spraznit tudi pod dvema urama..... tako da....

Jan987 ::

ja s full laufanjem cd-ja skoz, predvajanjem filma in kompresiranjem videa:)

Simon123 ::

Noup. Ob cisto normalni uporabi prskanje po spletu, office... dela nekje 2h, pa se MOGOCE 15 min. Pri tvojem opisu, pa verjetno kaksno uro in pol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim pomagajte mi izbrati prenosnik do 250k

Oddelek: Kaj kupiti
72905 (1901) Dominator
»

Nakup CRT monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
5904 (875) OmegaM
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362452 (1785) rokleb
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182205 (1659) samo112
»

Nakup prenosnika do 200.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
404437 (3729) Jan987

Več podobnih tem