» »

Digitalec Sony H1 ali Panasonic FZ5?? NUJNO

Digitalec Sony H1 ali Panasonic FZ5?? NUJNO

boyan64 ::

Nujno prosim za vaše nasvete. Dobil sem Sony-ja H1 vendar sem po raznih testih prebral, da naj bi bil po kvalitetei slik Panasonic FZ5 boljši. Ker imam tega H1 še v original škatli (neodprti) ga imam možnost zamenjati.
Ali naj ga menjam ali ne ? Kaj mislite?

Primoz78 ::

Glede na karakteristike in komentarje na spletu bi vsekakor raje vzel Panasonic-a...Pocekiri se en razred visje...FZ-30...fuuul zanimiva zadeva, sam je kar draga :\

Lp Primoz

p.s. Ce mas moznost pa si pejt prvo ogledat zadevo, ko bos oba v roki drzal in mal probal se bos lazje odlocil...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

krisspace ::

Vzemi raje panasonic dmc-fz20 ali počakaj na novega dmc-fz30.

boyan64 ::

Kar sem prebral na netu (prebiram pa že kar nekaj časa v zvezi H1, S2IS in FZ5) se zdi, da je po kvaliteti fotk Fz5 boljša od FZ20. Sam jo rabim za popolnoma amatersko slikanje, zato me preveč funkcij in možnosti prej zbegajo kot koristijo.

globoko grlo ::

Če si dost prebral, potem veš, da ima sony bolj "cute" fotke, toplejše, skratka bolj "user friendly", bolj prijetne za oko, FZ5 pa ima res bolj ostre fotke, ampak ne tok "človeške", malo manj "žive". Men so se od FZ5 zdele malo "puste".

upam, da pomaga, če si pa H1 "dobil", ga pa kr vzam, itak za amatersko fotkanje je tut S1 že zlo OK, kar je več, je pa sploh in oh 2much

krisspace ::

lahko, da je fz5 boljša od fz20. Ker ko sem jaz kupil fz20 nisem več gledal primerjalnih testov. Sumil sem da je 20-ka boljša, ker ima večji objektiv. je pa tudi težja in zelo velika, kar je malo nerodno pri prenašanju.

boyan64 ::

Pred leti je imel en kolega novega Canona z 2.0 M točkami. Slike so bile za tisti čas (okoli leta 2001) super. Sam sem za velike pare nabavil malo novejšega s 3,2M . Ampak slike so bile slabše? Skoraj vse so imele neko vijolčasto "prevleko" in modra ni bila modra ampak bolj vijoličasta. Zelo sem bil razočaran. Kasneje sem na raznih forumih prebral, da ima ta fotoaparat res težavo s to vijola barvo.

H1 , kolikor sem gledal sample fotke na netu ima vse bolj na modro barvo. Zelene rastline so tako bolj temno zelene barve. Morje in vodo pa ima zelo všečne barve, napram Canonu pa sploh.
Bom še malo počakal vaša mnenja, pa se odločim danes ali najkasneje jutri za možno zamenjavo.

iso2000 ::

Slike itak lahko naknadno popravljaš, delaš barve bolj žive, bolj hladne itd. Mislim, da je med tema aparatoma tako mala razlika, da bi moral bolj gledat na to, kako ti posamezen leži v roki in kako se obnaša med uporaba - predvsem mislim na dostopnost posameznih komand itd. Tako, da samo na podlagi tega, kar prebereš v testih je brez veze premisljat o menjavi. Recimo jaz sem letos kupoval DSLR in sem bil popolnoma navdusen nad Canon 350, se posebej ko sem prebral teste in kako super je. No, ko je prisel koncno v trgovine in sem ga prijel v roke sem bil popolnoma razocaran. Ni me preprical kljub na papirju odlicnim specifikacijam. In sem kupil drug fotoaparat podobne cene.
Tako, da jaz bi probal vsaj kaksno sliko z obema poslikat, da vidis kaj ti bolj ustreza.

LP

iskra ::

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz5/
http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/

Mislim, da ima Sony malo višji kontrast nastavljen.
Poglej si še tole stran.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

boyan64 ::

Vse te strani sem pregledal že ene petkrat. Gledal sem tudi te posnetke primerjave ( Test slike H1vsFZ5), pa so ene slike H1 bolj všečne ene pa od FZ5. H1 vse vleče bolj na modro barvo.
Če primerjate 5a in 5b sliko iz linka je dosti boljša od FZ5. Fotke pod številko 9 pa se mi zdijo od H1 boljše.
Ali pa 8a in 8b. Katera je lepša?
Kako jih vidite ostali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyan64 ()

itak37 ::

iso2000 ti je dobro svetoval. Kakovost slike imajo zdaj ze vsi fotoaparati odlicno, tako da so razlike minimalne.
Pojdi v trgovino pa primi panasonica v roke pa poskusi malo slikat, bos videl kjeri ti boljse lezi v roki
in ti je lazji za uporabo. Pa FZ ima baje hitrejse fokusiranje, meni se zdi to kar pomembno.
Pri odlocitvi pa upostevaj predvsem uporabnost in velikost fotoaprata, ki ti ustreza...

LP

boyan64 ::

Popravil sem link do test slik. Meni se zdijo razlike pri teh slikah kar velike, kar se tiče barv.
Ali lahko kdo komentira slike iz gornjega linka ? Kakšne se vam zdijo razlike?

globoko grlo ::

pa mogoče a je na baterije al ima akumulator, oz. kaj ti je bolj všeč, pa a ima vrtljiv displejček>:D >:D S2 rulz>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat do 250 EUR?

Oddelek: Kaj kupiti
208988 (8449) Matej_K
»

nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
101309 (1127) Daedalus
»

Canon S1 IS - da?ne?

Oddelek: Kaj kupiti
151769 (1529) _pobesneli_

KAteri fotoaparat bi vi izbrali Canon S2 ali Sony DSC H1?

Oddelek: Zvok in slika
112007 (1857) CaqKa
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473188 (2551) TribesMan

Več podobnih tem