» »

router na SiOL-ov ADSL

router na SiOL-ov ADSL

radiator ::

Danes sem poskušal usposobit moj LevelOne WBR 4300TX na SiOL-ov "komunikacijski prehod" SAGEM F@st 3344. In seveda mi ni ratalo. Na router-u nastavim PPPoE in user/pass pa ne dela. Tudi z RAS sem probal pa ne gre. Hm?
Kaj je jutri že bilo?

ToniT ::

Pa imaš vse prav priklopljeno?
Direktno brez routerja pa ti dela?

radiator ::

Ja direkno mi dela.
Pa mislim da mam vse prav priklopljeno. Sem to že delal pri kolegih ki so na kablu pa sem vedno zrihtal....

Router mi javi da ne mora najti mojega ISP ali pa ISP ne uporablja PPPoE. Hm?
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

Sem še zdaj probal PPPoE brez user/pass. Potem reče da se je povezal. Dobi nek IP 192.168.2.10 (mislim da je narobe) dela pa ne...

Hm? Kaj mate drugi kaj nastavljeno....
Kaj je jutri že bilo?

Dredd ::

Ne dela, ker imaš router povezan na ETH 1, kjer mu Sagem sili dhcp. Priklopi ga na ETH 2.
Dredd

radiator ::

Hah to pa bom probal. Oni tip od telekom mi je rekel da naj vse priklapljam na ETH 1 ker 2 je za TV. Je pa res da še nisem probal...
Kaj je jutri že bilo?

radiator ::

Hvala @Dredd
Zdaj pa špila...
Kaj je jutri že bilo?

DominusSLO ::

Oni tip od telekoma očitno zelo dobro pozna svoje področje:\

radiator ::

No saj moram priznati da ko je videl kaj pri meni doma vse stoji mi je dal zadevo v roke pa rekel naj si sam naredim. Pri tem pa mi je svetoval nekaj stvari. V katere vedno bolj dvomim..

No zdaj ko zadeva dela sem ugotovil da ne spravim več kot 850/180. SiOL pravi 1024/256 "modem" pa kaže 1152/288.
Danes bom probal menjat kable po hiši če nebo boljše pa grem težit na SiOL...

Moram pa še nekaj povedat. Naročil sem paket DuoŠtudent in zato tui dal vso dokumentacijo. Oni asi so po pogodbi, ki sem jo jaz že podpisal šli z kulico čečkat in so mi spremenili v paket Solo brez da bi mi kaj koli povedali. Potem sem po 3/4 ure čakanja, poslužanja njihovih bednih muzik in prevezovanja končno prišel do nekoda, ki mi je potem ko sem ji razložil zadevo zelo "priajzno";(( povedala da če mi kaj koli ne paše naj prekinem pogodbo. Katero (Aneks) sem seveda sklenil za 2 leti.
No tako da moram zdaj za manj plačat več. Hm?... Ampak sem še vztrajen in jih zasipavam z maili in če še mi pasovne širine nebodo zagotovili bom pa mel ADSL zastonj. Ali?
Kaj je jutri že bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194942 (4145) CyberDuck
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951279 (23029) simone
»

Predelava modema

Oddelek: Omrežja in internet
214141 (3650) Pesimist
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543403 (18943) imallears
»

SiOL TV in router se ne marata ?

Oddelek: Omrežja in internet
72406 (2202) ToniT

Več podobnih tem