» »

Mrtva elektronika

Mrtva elektronika

TESKAn ::

Z mojo srečo mi je crknila elektronika na novem hitachiju, garancija ne velja (je čip fizično poškodovan) in zato me zanima, če kdo ve, če de da kje dobit to elektroniko oz. čip ali pa lahko uporabljam 160gb disk samo še kot obtežilnik za papir?
Še slikica - šel je čip levo zgoraj.

Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Z malo sreče (in malim oglasom) se zna najti kdo, ki mu je mehanski del diska (mora biti isti model) odpovedal, pa ti bo odstopil elektroniko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Ej, res- naredu si s*anje in rabiš uslugo a tud tolk se ti ni dalo, da bi naredu pošteno fotko.

Ko da si jo opalil, ko si ležal pijan pod mizo na žurki.

Sploh se ne vidijo napisi na čiperaju, pravzaprav se niti ne vidi, kateri čip je bil poškodovan.

Vzemi si minuto v svojem dragocenem življenju in postavi stver blizu kakega svetila tako da svetloba pada na plato pod kotom in nimaš odsevov kot pri flashu, po možnosti postavi fotoaparat na stojalo ali ga vsaj nasloni na neko stabilno podlago in poslikaj stvar ob ustrezni ekspoziciji.

Po možnosti naredi tudi kakovosten posnetek cele zadeve in "close-up" problematičnega čipa.

Ni ti treba bit črnogorc tud med vikendom... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

MadMax ::

Ni ravno najbolje videt, a to gre za tist rjav flekec in razpoko sred čipa?
Če dejansko ni druge poškodbe, uveljavljaj garancijo. Čipi crkujejo, pa kaj. Ne bi bil prvi.

Da bi pa dobu kje enak disk z zj**ano mehaniko, pa skoraj dvomim, čeprav za probat je.
Če gre za nov disk, bo verjetno tudi nekdo ki mu je odpovedala mehanika, najprej uveljavljal garancijo.

Tretja stvar pa je, če rabiš elektroniko le tolk, da pobereš podatke in pač pogoltneš ceno novega diska.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Azrael ::

Slika je res slaba, sploh se ne vidi se kolikšna je poškodba.

Če gre samo za površinsko prasko, mogoče chip še ni pokvarjen (ali disk še dela)?

Kako je prišlo do tega, razpoke in luknje na chipih nastanejo tudi zaradi električnih okvar le teh?
Nekoč je bil Slo-tech.

TESKAn ::

Se opravičujem za slabe slike:8), sem naredil par boljših.
Elektronika
skurjen čip
Oznaka na skurjenem čipu je

4JI50ME
0A30502
MALAYSIA

Okvara nastala, ko je napajalnik šel po gobe. Je pa to IMO čip za nadzor motorja diska - če disk priklopim na napajanje, se sploh ne zažene. Se mi pa zdi, da je elektronika že bila malo bol švoh narejena - na istem napajalnem kablu sem imel še grafično kartico, ki še vedno veselo dela...
Garancije mi pri mlakomu nočejo uveljavit - pravijo, da bi jim reklamacijo zavrnili. Za podatke mi je vseeno, disk je bil ravnokar kupljen in gor ni bilo nič pomembnega.
Mene bolj zanima, če bi se dalo ta čip kje dobit in bi ga poskušal zamenjat - disk je tako ali tako le še obtežilnik za papir...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Brane2 ::

Zdaj odvisno kaj bi rad. ČE bi rad samo podatke, se da to po moje za kak pir na kakem servisu probat.

Če bi rad da ti disk dela, potem je po moje najboljša možnost, če se sprehodiš po kakem boljšjaku in si ogledaš diske istega proizvajalca. Ni nujno da isti model diska.
Čip je namenski, verjetno pa niso šli delat kaj takega za vsak disk posebej...

IMHO boš težko našel ravno tak disk, ki mu je crknila mehanika, saj bi ga zelo verjetno krila garancija in bi šel nazaj k proizvajalcu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Daedalus ::

Jah, če ni bila napaka povzročena zaradi neke ekstra malomarnosti - nazaj v mlacom in zagrozit malo s kako inšpekcijo, pa bojo zamenjali. Ne bi rekel, da bi s kladivom tolko gor...se je pač skuril. Drugo pa je, če si jim povedal, zakaj se je skuril.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Azrael ::

Kar je videti na slik, takole so odpovedovali chipi v 32xTEAC CD ROMih (tudi kontrola motorčka).

Ni 2x za reci, da gre za tovarniško napako in je čisto mogoče, da napajalnik ni kriv te okvare. Lahko je okvara napajalnika tole samo malenkost pospešila ali pa je bilo ravno obratno in je chip poskrbel še za napajlnik, če je bil bolj švoh sorte.
Nekoč je bil Slo-tech.

egomez ::

Meni se je na tak način pokvaril en maxtor 160GB. V trgovini mi niso nič komplicirali z garancijo. Sem pokazal, da se je čip skuril in sem še potožil, da sem izgubil nekaj datotek, za katere mi ni bilo vseeno. Disk so mi zamenjali, pokvarjenega pa mi na žalost niso mogli dati(da bi poskušal zamenjati elektroniko), saj so morali disk poslati proizvajalcu, da bi preveril napako.

misso ::

Sej drugače pa veš da imajo v tisti trgovini malo problemov glede garancije.

Drugače pa ali ima še napajalnik garancijo ali jo nima več.

Poglej ZP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skurjeno krmilno vezje trdega diska help!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232426 (1871) highlander84
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615490 (10281) T0RN4D0
»

pokvarjen disk

Oddelek: Strojna oprema
71177 (1004) robert512
»

Spektralni analizator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1217789 (6138) gumby
»

Leadtek Winfast Gf 4 Ti4200 128Mb volt mod

Oddelek: Navijanje
271743 (1318) _Dejan_

Več podobnih tem