» »

Računlnik se ne zažene

Računlnik se ne zažene

micron1 ::

Na računalniku sem menjal procesor (Athlon 1700 XP -> Athlon 2000 XP). Dal gor isti hladilnik Nisem dodal pasto tisto kaj je že bilo na procesorju oz hladilniku.
Monitor ni bil priključen. Računalnik se je po nekaj sekundah ugasnil.
Nato sem poskusil še brez proesorja in na monitorju ni bilo nič. Vse kaj dela so ventilatorji. Diske pa CD-rome sem izklopil.
To je verjetno kaj s ploščo narobe? Kaj pa naj ji bi škodilo?
Če se bi procesor pregerl (ker recimo hladilnik ni dobro tesnil, saj to nebi plošči škodilo?)
Plošča je Elite K7S5A!

wishmaster ::

Če si poskusil brez procesorja je čisto normalno da so sam ventilatorji laufal .Ker brez procesorja ne dela nič . Če se ti je ob menjavi procesorja ugasnil racunalnik je lahko vzrokov več.Neprikljucen ventilator ,ali pa da hladilnik ni imel vredu stika z procesorjem .Ponavadi temp v nekaj sekundah naraste in se računalnik kar izklopi . Men se zdi da ti nisi vredu pritrdil hladilnika na procesor .

Zgodovina sprememb…

Sisko ::

Hi!

Termalno pasto daš med procesor in hladilnik zato, da se toplota precej vročega procesorja bolje (hitreje) prenese na hladilnik. Če paste ni, je lahko procesorju prevroče in umre, še posebej, če gre za kako požrešno varianto (kot je Athlon XP 2000+ z jedrom Palomino). Zadnji procesorji, ki med hladilnikom in procesorjem niso rabili termalne paste, so bili prvi Celeroni, vse ostalo pa za normalno delovanje potrebuje le-to.

V prid teoriji, da je šel procesor, govori tudi dejstvo, da Athloni XP nimajo termalne zaščite (pri pregrevanju se ne ustavijo ali upočasnijo, kot to naredi P4) in pri pomanjkljivem hlajenju enostavno umrejo od pregrevanja, prav tako pa je nima tale ECSova plošča.

Preveriš pa enostavno -- na ploščo daj stari procesor, s tem, da tokrat NE POZABIŠ stika med procesorjem in hladilnikom namazati s termalno pasto. Če bo vse delalo, je šel procesor, drugače je plošča.

Sisko

micron1 ::

Kaj na zaslonu ti nič ne prikaže brez procesorja?
Ja kak način, da preveriš ploščo brez procesorja?
Pa plošča nekaj zapiska če ni procesorjas ali ne? meni nič ne piska!

Sisko ::

>Kaj na zaslonu ti nič ne prikaže brez procesorja?
>Ja kak način, da preveriš ploščo brez procesorja?
>Pa plošča nekaj zapiska če ni procesorjas ali ne? meni nič ne piska!

Hmm, meni še nikoli ni na misel prišlo, da bi poskusil zagnati računalnik brez procesorja. Mogoče bi pa matična plošča res kaj zapiskala -- najbolje, da pogledaš v navodila. Za ziher bi pa jaz vseeno preizkusil s procesorjem (in termalno pasto).

Sisko

micron1 ::

Sem poskusil ploščo z enim starim pentumom pa brez procesorja ni bilo nič!
Tak da je verjetno res šel procesor!

Kaj imaš mogoče kak zlat nasvet glede paste in hladilnika, da ne bo še drug procesor ....

wishmaster ::

A to matično ploščo (ko si imel amdjev procesor) si sprobal z pentiumovim procesorjem :D ?

micron1 ::

Sem mel kr eno staro os. ploščo!

Predvideval sem da na cca. 3 leta staro ploščo ne bo šel cca. 8 let star procesor!
Prepričati sem se hotel, da računalnik nič ne da od sebe, če nima procesorja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj crknilo, ne vem kaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516152 (5168) Gapi182
»

Je šla matična plošča ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
131865 (1480) chucki
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21934 (820) paljer
»

Sistem se po 5 s ugasne

Oddelek: Strojna oprema
101067 (821) schurda
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955179 (3895) Timmah

Več podobnih tem