» »

Izdelava osnovne (vstopne strani) z dinamičnimi vsebinami

Izdelava osnovne (vstopne strani) z dinamičnimi vsebinami

osti1 ::

Haj.

Mam neki vprašanjc.

Slišal sem za Template, CSS, pa tak šmorn, zanima me, kako lahk v Dreamweaverju nardim template za svojo stran. Kaj moram nardit/dobit/skopirat, da bom na začetni strani mel:

- iskalnik po moji strani, na določeni poziciji (CyGNUS-x mi je že povedal kak se ga nardi);
- ko klikneš na slike iz drugih strani, naj bi se v sredinskem delu pokazale osnovne informacije o tej sliki;
- kako stran (osrednji del) 'prisilit' v to, da je 100pixl odmaknjena od leve in zgoraj (tle naj bi pršli bannerji), osrednja stran pa naj bi se spreminjala glede na resolucijo na systemu;
- kako se naredi, da ko greš čez pozicijo, kjer je link naprej (gumbi 'Na začetek', 'Kontakt', 'Hobi', ...), se ti pokaže meni, kjer lahk naprej zbiraš (podobn k v Windowsih, 'Programi'-->'Pripomočki', ...);
- da se okoli določene slike (polja) spreminjajo barve, kot da nenehno žari (krog, kvadrat - svetniški sij?);

So kje navodila za te stvari? Tko, da človk lahk prebere in iz tega potem kaj se nauči in nardi.

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

#000000 ::

Ja ti rabiš kr dost he he, poglej na tukaj so kar dobro založeni z tutoriali vseh vrst, lahko pa si najdeš tud kak Learn CD varijanto kokr je Lynda.com in še neki podobnih. LP

|CyGNUS-x ::

Template naredi v PhotoShopu.

Za slike se to da fino narest s pomočjo HTML-ja.

Za 100 pixlov premaknit res ni problem. (HTML).

Imaš v mislih mogoče drop down menije?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

osti1 ::

Haj,

#000000, hvala za link.

CyGNUS-x, template v Photoshop-u? a ni to za slike? Kako se pa to nardi? A maš kak link do priročnika/tutoriala?
Ja, drop down meni, ko greš z kazalcem preko linka, se ti odprejo nove možnosti za kliknt (k v Win); a je to pHp?

V Dweaverju so neki templati, ampak jst bi rad svoje naredu. Dizajn strani, pa bannerje, pa emblem sm že skupi sestavu, zdej bi rad to zadevšno spravu v podobn template (html, css, ...), kot je v Dweaverju (osnovni templati). Tko, da bi lahk še kdaj uporabu. A se to res da v photoshopu nardit?

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

#000000 ::

osti1 ::

Haj.

Kako se pa lahko naredi embleme, ikone, pa gumbe? V photoshopu poizkušam to nardit, pa ne znam kovinsko barvo dobit. rumena pa ne zgleda glih tako, kot zlata.

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

Tody ::

osti1 ::

Oookeeeeej, sm kliknu, pršu na tisto stran, ampak še vseen ne vem kaj nardit. A moram sam poiskat navodila?
Če dam v iskalnik 'metallic colors' dobim sto stvari ven, ampak nič ni pravo. Pol sm dal pa 'content management system' mi pa ven vrže 'Creating Chrome Menu' ... kar je še najbolj podobno iskani temi. Ampak to ni to. :(

Vseen thx, Tody. :D

Mam pa še eno vprašanjce, če hočm v domačo stran dat opcijo, da mi obiskovalci lahk uploadajo sliko in komentar k sliki, kaj rabm za to? Kakšn posebn php trik? Al cms 8-O ?

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

Tody ::

Ko sem pisal odgovor sem si rekel ŠIT mogu bi mu dat podroben naslov. Pa sem si reku ej ta stran je dost pregledna zdej če tega ne bo odkril... Ampak motiti se je človeško tako da klikot klikit klokot

In ja navodila moreš poiskat sam in gumbe oz slikce tudi narest sam. Za omenjeno vprašanje pa rabiš tudi php in mysql bazo. in eno knjižnico ti more server podpirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

osti1 ::

Hvala, hvala, hvala. Tody, U 'da man!

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velikost internetne strani

Oddelek: Programiranje
142919 (2476) RockyS
»

Adobe After Effects Tutorial

Oddelek: Programska oprema
193332 (1711) st0jko
»

Dreamweaver

Oddelek: Izdelava spletišč
101696 (1590) para!
»

strani mi ne odpre

Oddelek: Omrežja in internet
9883 (883) CharlyCSM
»

Linki do mesta v besedilu

Oddelek: Izdelava spletišč
6843 (792) osti1

Več podobnih tem