» »

Grafične Tablice?!

Grafične Tablice?!

HyperGL ::

pozdrav...

ne vem če je tema grafičnih tablic primerna za ta forum... ampak...

ali se kdo spozna nanje? kdo ve kje se jih da dobit?
ali je bolje kupiti scanner?

???

Dejancek ::

Tema sigurno ni primerna za Zvok in Slika.

Spadala bi namreč med Strojno opremo.

Ampak vseeno glede teh tablic imaš eno trgovino, kar jaz vem kar vredu glede teh stvari ZAK

Drugači pa imaš TUKAJ neko razpravo o teh grafičnih tablicah ;)

CaqKa ::

kot dvoletni obiskovalec 3delavnice in večletni obiskovalec tukaj, bi tudi jaz raje priporočal forum od 3delavnice za to debato.

CaqKa ::

ali je bolje kupiti skener?
hmm ne.. še vedno lahko z tablico delaš dosti boljše korekture kot pa z miško.
ok.. razn če bi bilo za vektorsko grafiko.. tam pomojem ni tako močne potrebe za tablico.

HyperGL ::

hmm... no tema sfaljena za ta forum...

sicer pa... rabim ga za skiciranje idej... zanima me designerstvo, slikarstvo, in arhitektura... pa me zanima kaj naj vzamem... skener... al tablico? glede na to da si daš tablico, ki je opremljena z bluetooth teh. na kolena in rišeš z nogami na mizi... :) je to fajn... komot... skener pa pride prav... ko maš en kup papirja pa ne veš kaj z njim... sam kaj ko niso tako priročni...

Keyser Soze ::

To je pa približno tako, kot da bi primerjal jabolka in hruške.

Same tablete so nadomestilo miške oz. uporabniški vmesnik. Medtem ko skener pač samo digitalizira sliko, ki jo je še vedno treba obdelati z računalnikom, to je miško, če nimaš table.

Rekli bi tako, tablica lahko nadomesti skener za preprostejše skice. Skener pa ne more nadomestiti table.

Vsekakor je tablica tisto kar potrebuješ. Ker se miš preprosto ne more primerjati z njo po efektivnosti. Če imaš dovolj denarja posežeš po Intuosu3. Čeprav so zadnje čase zelo izpopolnili tudi Graphire serijo. Predvidevam, da imaš v mislih Bluetooth model s to brezžično. Poleg tega večji kot je format boljše je. Jasno. Ampak pomoje ti bo za skice dovolj že A5. JE pa za pomislit, če res rabiš brezžično? Ker je toliko večji strošek. Baje pride ven sedaj nova serija Graphire 4(???). Se pomoje splača počakat, ker bodo kar nižje cene.

P.S.: Pogovarjava se o Wacomu seveda, ki je trenutno edinin spodoben izdelovalec grafičnih tablic na svetu. Pri nas jih prodaja Zak in pa Gregor. Ampak ti bolj svetujem Avstrijo. Ker so naravnost levi in oderuški zastopniki!

HyperGL ::

poglej in povej...

www.ipen4you.com

natančnost je "le" 800dpi... vendar pri skicah ni tako pomembna...

pišeš pa lahko kjer koli... dosti bolje kot tablica...
pa še bluetooth varjanto majo.. poleg wireless... the best...

CaqKa ::

tole ko si dal link so digitalna penkala, ne pa grafična tablica. daj si tam zgoraj preberi oni link ko ti ga je dal dejanček na 3delavncio.

Highlag ::

Pred kakšnim tednom sem si ravno omislil tablico Volito2, od wacom-a. Kupil v Bigbangu za malo manj kot 18Ksit.

Prvi dnevi uporabe so bili malce težki sedaj je pa miš že počiva na varni razdalji za tipkovnico:D
Uporabljam za splošno delo z okni, retuširanje slik in celo z 3D programom se da čist lepo delat.

Je pa tale najmanjša se mi zdi, vendarje za splošno delo z okni za moj okus celo malce prevelika.
Never trust a computer you can't throw out a window

LapD ::

v ZAKu je volito 15k. Kako je pa kej z graphire4? je že pr nas al še pride

itak37 ::

Pri Gregor d.o.o pa Volito2 stane 13.200, v tujini pa manj kot 50evronov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup tablice

Oddelek: Kaj kupiti
51304 (1226) krho
»

Katera grafična tabla

Oddelek: Kaj kupiti
51592 (1546) bluefish
»

Digitalno pisalo KJE?

Oddelek: Kaj kupiti
213522 (3198) TeraSonic++
»

grafično pisalo? za risanje.

Oddelek: Kaj kupiti
121411 (1251) Pithlit
»

Kateri Graphic Tablet?

Oddelek: Kaj kupiti
52137 (2048) babylon9

Več podobnih tem