» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
74 / 236
»»

Dark Angel ::

Imaš res očitno srečo.

Mene je telekom klical da me naslednji dan odklopijo, sem klical na T2 pa sploh niso nič vedeli o kakšnem preklopu :\

Sem pol kar sam šel po opremo in so me po 3h dneh priklopili (ko sem vmes 3 dni poslušal da je telekom kriv da mi utripa lučka, ko sem se pa pri njih naslikal so mi pa v 5min poštimal in rekli da me niso ONI vpisali) :\

Da o nadaljnjih problemih spet tuki ne pišem...

conrad ::

Mene pa samo tako informativno zanima, kako izgleda tale T-2 VDSL centrala. Namreč sem za štos pogledal seznam central in ugotovil, da jo imam direktno nad glavo.:)) A je to na kakršnenkoli način škodljivo? Me ni še en mesec v Ljubljani samo, ko pridem, si moram tole ogledati.:))

skylon ::

No jaz pa sem danes doživel novo izkušnjo.

Telekom me je obvestil, da me bodo danes (29.3.) odklopili.
In ob 11. uri je bil pri meni že T2 oz. njihov pogodbenik z opremo.
Telekom pa me še ni odklopil.

Pogodbo sem T2 poslal 16.3.2006 ;-)
Bravo T2 za hitrost.
Upam, da bo seveda vse delalo, ko bom lahko to preizkusil...

janko771 ::

ja IP telefonija je na sploh bolj ranljiva kot klasična.
Sem pa mal poste bral se pa nekaterim dogajajo komedije, nekdo je brez neta 14 dni nekdo pa ima kar od T2 linijo in od telekoma.
Pr nas pa še ne bo nič s T2 tako da se moremo zadovoliti še z ADSL do 4/512.

lp
jest

refosk ::

Ena pohvala za T2 in telekom. 20.3.2006 sem poslal pogodbo na T2, danes (30.3) me je prišel telekomovc odklopit, potem sem skočil na T2 po robo in po dveh urah internetnega mrka spet vse špila kot prej - samo 4x hitreje.

Tilen007 ::

uau, 10 dni... se mi zdi da je to kr record.

Super.

shock ::

Se mi zdi edino logično da zdaj delajo po hitrem postopku, dokler ne pride tisti tapravi naval z delno razvezano zanko.

MTm2H37rqt7B ::

Jaz sem vedno mislil, da bo T-2, uporabnikom omogocil tudi nekaj MB web prostora. Ampak, sem se motil. Ponujajo tocno 0 MB placa... skoda.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

Tody ::

PUX ? o čem ti to ?

"Ali nudite prostor za spletno predstavitev?

Vsakemu naročniku storitev T-2 pripada 10MB prostora na strežniku. Za večje kapacitete je potrebno to pisno zahtevati."

dmok ::

pux: moraš pa poslati fax ali pošto z zahtevo, da ti prostor dodelijo, tako so mi povedali na T-2 helpdesku.

d.

Tic ::

Koliko časa se čaka na priklop v Lj? Lokacija Murgle...

madog ::

Iz prve roke vam lahko povem da je T-2.d.o.o. za postavitev oziroma priklop svojih storitev vezan na Telekom Slovenije in to pomeni da t-2 ne more priklopit naročnika brez da bi telekom to prevezal v centrali na hardwer t-2. maksimalno lahko telekom in njegovi podizvajalci na dan preklopijo cca 70 - 80 naročnikov.

Za informacijo naj povem da je bilo od novembra ko je t-2 pričel s priklopom naročnikov priklopljenih preko 5000 novih naročnikov to pomeni da v enem mesecu priklopijo 1000!!!!! naročnikov. Se pravi da na dan priklopijo okoli 100 naročnikov.
pa da nebo kdo reku kako če pa telekom samo 80. kar jih je več so nova stanovanjska naselja in optika v kranju in se na ene par lokacijah. Tko da bodite malo potrpezljivi.


Prosim pa vas da naročite samo tisto kar rabite oziroma da naročite na pogodbi točno to kar rabite se pravi pozanimajte se prej kaj rabite, kaj je zastonj in kaj je za plačt ker stranke ko monter prinese 3 aminote( ker ima stranka 3 televizije in bi pač rada gledala tv na vseh treh) in zravn se račun za 50000 SIT kolikor staneta dva aminota pa jih zavrne ker to pa ni nikjer pisalo. Prosim informirajte se prej ker je potrebno vso opremo konfigurirati ker to pač potrebuje za delovanje in nato je potrebno delati za eno stranko 3x namesto samo 1x.

Za vse ki se vam ne da mal pogledat si preberte tole :


Oprema, ki jo dobi uporabnik v uporabo brezplačno:

1. Za VDSL dostop do interneta:
V uporabo prejme VDSL modem.

2. Za VDSL dostop do interneta in storitev telefonije. Za uporabo internetne telefonije si uporabnik izbere ali IP telefonijo, ali pa ohrani svoje obstoječe PSTN/FAX/ISDN naprave. Uporabnik prejme brezplačno naslednjo opremo:

* Uporabnik bo uporabljal IP telefon:
V uporabo prejme VDSL modem in en IP telefonski aparat. V primeru, da ima VDSL modem le en izhod, dobi uporabnik v uporabo tudi CPE napravo (omrežno stikalo).

* Uporabnik želi uporabljati PSTN/FAX terminalno napravo ali ISDN terminalno napravo:
V uporabo prejme VDSL modem in CPE napravo (omrežno stikalo).

Opomba:
Uporabniki, ki imajo protivlomno napravo, povezano na telefonsko linijo, morajo izbrati varianto s PSTN/FAX vmesnikom!

3. Za VDSL dostop do interneta in storitev internetne televizije:
V uporabo prejme VDSL modem ter en STB (televizijski vmesnik). V primeru, da ima VDSL modem le en izhod, dobi uporabnik v uporabo tudi CPE napravo (omrežno stikalo).

4. Za VDSL dostop do interneta, IP telefonije ter internetne TV:
V uporabo prejme VDSL modem, en IP telefon ter en STB (televizijski vmesnik). V primeru, da ima VDSL modem premalo izhodov, dobi uporabnik v uporabo tudi CPE napravo (omrežno stikalo).


Bodite potrpezljivi in splacalo se vam bo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

madog ::

PA se tole Dodatne plačljive komponente


Cenik dodatne opreme
Naprava Cena v SIT Cena v EUR
IP telefon 15.000 62,59
STB televizijski vmesnik 25.000 104,32
Brezžična tipkovnica za televizijski vmesnik 10.000 41,73
CPE naprava (omrežno stikalo) z ISDN vmesnikov in napajalnikom 30.000 125,19
CPE naprava z enim PSTN/FAX vmesnikom 15.000 62,59
CPE naprava z dvema PSTN/FAX vmesnikoma 30.000 125,19

Opomba 1: Vse cene vsebujejo DDV.
Opomba 2: Cene v EUR so informativne in izračunane po centralnem paritetnem tečaju 1 EUR = 239,640 SIT.

alienalien ::

Potemtamkem če priklopijo na mesec 1000 uporabnikov in najbi bojda na skupno razvezan dostop čakalo kar 30.000 ljudi bomo mi s skupno razvezanim dostopom v najslabšem primeru priklopljeni čez dve leti in pol .

Zgodovina sprememb…

Muzo ::

@madog

No shit Sherlock...

zdj si pa res čist neki novga napisu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Muzo ()

Malkec ::

Imam eno vprašanje:

Kam je izginila tema o VDSL 2 od dalmatinota? :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

butrca ::

Imam eno vprašanje:

Kam je izginila tema o VDSL 2 od dalmatinota? :D

Prosil je moderatorja da jo pobriše, zakaj pa ve najbrž samo on pa kakšen šef :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butrca ()

NavadniNimda ::

Po mojem pa hoče, da to mislimo, Butrca. S tem bi dal naivnim bralcem misliti, da je res, kar pravi. Pozablja pa, da na Slo-techu naivnih bralcev - NI! :)) :D :D

Tody ::

Veste kako pravijo ;) The truth will set you free !

dejanslo ::

oh, ta številka 30k čakajočih se je pa ziher zdaj že precej zmanjšala tako da brez skrbi, ne bo potrebno čakat 2 leti in pol :)
There`s More Than One Way To Do It

OldSkul ::

¸30.000 hehe

malo prenapihnjena številka.

mera ::

naj mi en pove kdaj bo možen skupno razvezan dostop do interneta telefon telekom internet t-2

OldSkul ::

od jutr naprej :D

wifi4all ::

bo na voljo...

vendar si TS pridrzuje pravico, da v 14 dneh odgovori T2, potem pa ima se T2 14 dni na voljo, da te priklopi... ker se je folka ze kar nekaj nabralo bo to trajalo namesto max 28 dni tudi do 1,5 meseca (danes poklical in vprasal prav to, ker sem sam na istem)
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

mera ::

sadar

a je to sigurni in od kod si to zvedu

Brane2 ::

Po novem mi tvgui.t-2.net stran s seznamom kanalov za VLC playlisto ne dela, oziroma se ne naloži v Firefoxu, da bi lahko iz nje izrezal playlisto.

V čem je štos ? So spremenili ime strani ali kaj drugega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

SasoS ::

stran "prime" samo iz amino Ipja. poberi blade-ovo listo, je up2date :)

Brane2 ::

Hvala. Še eno vprašanje- naložil sem listo, a stvar ne dela. TV naj bi vlekel preko extra mrežne iz STB porta na Voodu. Dal sem kartici IP 192.168.10.10, nastavil sem routing vsega, kar je multicast čez njo ( "route add -net 224.0.0.0 netmask 240.0.0.0 dev eth2"), vnesel sem IP te kartice v VLC, pa stvar ne dela.

Pogoltne sicer playlisto, vendar se ob kliku na karkoli v njej stvar sprehodi po vseh naslednjih kanalih, dokler ne pride do konca, pri čemer se zadrži na vsakem "programu" mogoče 1/2 sekunde.

Videti je, kot da iz kartice ne prikaplja nič. Mrežna je povezana (lampa na njej in na Voodu se prižge, ko jo vklopim), pa tudi ne verjamem, da bi bla slaba. Gre za 1Gbit zadevo z Reatekovim R8169 čipom z MTU 7200. Probal sem tudi zamenjati mesta z Aminomna Voodu, brez sprememb. Amino dela, VLC ne.

Ma kdo še kakšno idejo ?


Update: POrej sem namenoma narobe nastavil IP kartice v VLCju, ki sem ga rpej zaštartal iz CLIja. Ta mi je vrnil errmsg v stilu, da se ne more prigružiti multicat grupi, če sem hotel odpreti kaj iz playliste. Sedaj, kos em popravil IP v nastavitvah VLCja, pa mi stvar pravi ob poskusu predvajanja kanala "[00000284] main private error: cannot pre fill buffer"

Kot da ne dobi podatkov od strežnika. Je možno, da sem omejen na samo en TV kanal ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Stvar me je tolko zaintrigirala, da sem na isti Voodov port, kjer je bil prej prištekan Amino sedaj prištekal extra 4-port switch, nanj pa Aminota in svojo kartico.

Pri sebi sem zakurblal Ethereal in opazoval dogajanje.

Zanimivo je to, da ko recimo Amino zahteva multicastanej kanala, se nanj naroči po IGMPv2 protokolu, pošlje torej zahtevo na 224.0.0.1. IIRC se tudi odjavi s starega kanala na 224.0.0.2.

Moj VLC pa tega ne počne. Pri zahtevi po predvajanju kanala ošlje VLC multivast na 224.0.0.22 port, kot to zahteva IGMPv3, vendar ga centrala ne šmirgla.

Kako prisilim vlc da dela po starem IGMPv2 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

opajec ::

Brane2, jaz se tudi kaj dosti ne razumem v to, samo sem nekje videl, da so tudi neke finte glede verzije VLCja. So eni imeli probleme z 0.84a (upam, da se nisem zmotil v imenovanju) pa so dali gor prejšnjo verzijo (mislim da) 0.82b (ali nekaj podobnega) pa jim stvar dela. Sam imam sicer 0.8.4a pa mi dela BP, razen HRT2 in včasih ORF1. Imam pa preko routerja, samo eno mrežno na prenosniku (tako kot je narisal SasoS).

Scorpia ::

uau, 10 dni... se mi zdi da je to kr record.

Brez neta sem bil 7 tedene, brez telefona 2 dni. Mal sem težil preveč pa mi je vspelo
////

mburge1 ::

Imam t2 internet in telefonijo. Paket 1024/256. Ko naredim peiskus hitrosti, mi napiše upload 78kb in download okoli 700kb. A je normalno, da upload dela tako počasi. test sem naredil z večimi serverji, tudi z www.speedtest.si
Matej

Dead_Eye ::

meni tudi speedtest.si napiše nekje toliko, oz. še manj, nekje 58kb uploada. Če pa v emule nastavim max upload pa pride nekje do max 26kB/s.

Ne razumem pa kako to, da deluje slabše kot adsl, če naj bi bila
"Zakaj je T-2 zanimivejši od drugih telekomunikacijskih ponudnikov?

T-2 edini ponuja VDSL tehnologijo v Sloveniji, ki že v tem trenutku omogoča hitrosti do 50 Mbps/20 Mbps. VDSL tehnologija uporablja za transportni protokol Ethernet. Posledično je efektivna pasovna širina znatno višja kot pri ADSL (15%), ki je osnovan na ATM transportnem protokolu. Posledično je zakasnitev v omrežju bistveno nižja (nekaj milisekund) kot pri ADSL omrežju."

Boljši pingi my ass..... Samo naj se pazi uni, ko mi pride prinest še telefon zdej....
The one and only

ELEKTROLJUB ::

@Dead_Eye

Kaj je pa z pingi narobe????
LED svetloba je prihodnost...

Zgodovina sprememb…

elhombre ::

T-2 TV
Do konca maja bo "upajmo"napisan nov software za Aminet,najprej soft verzija potem pa ce bo vse v redu pa se ta prava.
Doomsday is coming!!

Sergio ::

elhombre: Vir?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

darkolord ::

Bu,

jaz sem bil priklopljen zelo hitro, v približno 2 tednih. Stvar zaenkrat deluje tako kot mora in nimam nikakršnih pripomb.

Kulj.

energetik ::

April se je začel.. a je že kdo priklopljen s skupno razvezanim dostopom?

BendeR ::

Zdaj bo treba počakat še "1-3 mesce", da telekom odgovori na poizvedbo in pol ... :\

;((

Wox ::

Mene je danes stric s Telekoma klical in rekel, da me bodo v četrtek preklopili na T-2. S strani T-2 zaenkrat nisem še dobil nobenega obvestila. Sem jih sicer danes klical ene 50x, samo jih nisem uspel priklicat. Upam na najboljše, pripravljen pa na najhujše. Aja, naročil sem 1/1+TV, obdržal pa bom PSTN.
Commodore 64

JeBelaCesta ::

jest sm 23.3.2006 oddal pogodbo za skupni razvezan dostop (telefon pri telekomu in vdsl pri t2), nakar danes klicem kako kej kaze s priklopom in mi odgovorijo da bodo najprej priklapljati tiste ki so oddaljeni od centrale cca 300m. Jest sm na slabih 400m, tako da pridem na vrsto v mesecu maju (upam da 2006 :-) )
lep pozdrav iz višav ;-)

OldSkul ::

Viharnik, koliko pa si oddaljen od centrale?

Wox ::

@sadarj79: Blok kjer je stanovanje je oddaljen od kolokacije kakšnih 50m. V bistvu je na drugi strani ceste. Kolko je pa po kablu pa nimam pojma.
Commodore 64

mera ::

mene zanima,če vzamem internet in televizijo pri t-2 telefon ostane pri telekomu,ali dobim za oba tv-ja brezplačen pretvornik ali moram za drugega kaj doplačati.

Spock83 ::

Za drugega moraš doplačati 25k SIT

OldSkul ::

Viharnik, ko boš dobil zadevo, prosim poročaj...

GaS ::

Jako dolga tema..Se pravi ce hocem vzeti T-2 4/512, in obdrzati ISDN od Telekoma, je to mozno oz. kdaj bo? In doplacam verjetno nic, razen ce imam aneks od SiOLa, ne?

Hvala za info;)

Jan987 ::

a je kšna šansa da recimo če vzameš tv da gledaš en program na tv en pa NA RAČUNALNIKU in imaš samo en pretvornik

odpuljen ::

Zdravo,

Če kdo izven dosega T2 in nujno rabi ADSL, imam še par kuponov z akcijsko ceno 4.800 SIT/ mesec. Gre za ADSL 512 kb/s pri Sinfoniki. Torej, če rabi kdo kupon za akcijsko ceno, mu ga rade volje podarim.
V življenju so samo tiste ovire, katerih obstoj sam priznavaš!

elhombre ::

@Sergio
Sem bil kregan ker "izdajam " strogo zaupne stvari tako da sem danes obljubil da ne bom vec posredoval na tem forumu nobenih novic.Obljubo bom drzal,ker hocem obdrzat kontakte na T-2,upam da razumete.Ce bom pa dobill dovoljeneje za objavo kaksne novice bom pa to rad storil.
Doomsday is coming!!
««
74 / 236
»»