» »

koliko placa za windowse

koliko placa za windowse

Robertos19 ::

živjo mene zanima koliko moram razdelit disk da dobim dost placa za vidovse xp professional z novim sp2 in ostalimi dodatki, k bi mu eno particijo samo temu namenjeno.

tnx

gfighter ::

Odvisno, jaz bi ti priporočal od 5 do 20 Gb, Pač odvisno od potreb in velikosti diska. Če imaš npr. 20Gb disk, potem bo 5Gb, če imaš 160Gb disk, pa si mirno privošči kakšnih 30Gb za Windowse in vse programe. Če pa želiš imeti samo windowse, SP2 ter pagefile, bo pa tudi okoli 2Gb diska pogojno dovolj, čeprav dvomim, da boš zadovoljen (če ne zaradi drugega, že zaradi fragmentacije podatkov). Npr. jaz imam narejeno tako: 160Gb disk razdeljen na dve particiji, ena je za Windowse ter vse ostale programe 35Gb, druga pa za podatke, trenutno pa imam windows particijo okoli 50% zasedeno.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

iskra ::

Pred kratkim sem formatiral in na novo naložil en računalnik. Sem mislil, da bo 7GB dovolj, ko pa sem naložil vse popravke, Office, DivX šaro, Opero in še par malenkosti, je vse skupaj zahtevalo 9GB - moral sem razširiti particijo na 10GB.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

fahrenGONE ::

Huh. Jaz pa imam 5GB za XP (c:) in 2GB za swap (d:) (locena particija) in kar ostane od 200GB za pr0n (e:).

bobby ::

Huh. Jaz pa imam 5GB za XP (c:) in 2GB za swap (d:) (locena particija) in kar ostane od 200GB za pr0n (e:).


pol bi bilo bolš, če bi blo c: =pagefile (zato ker je to zunanji rob diska pri katerem so hitrejši prenos podatkov), D particija kjer je pač sistem in E partisija kjer je ostala šara. tko bi še malenkostno optimiziral swap file.

no recimo. Predlogi?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

fahrenGONE ::

Ma niti nima pomena za tako malo zasedenega. Imam pa na drugem pcju 20GB za c:, ampak sploh ne rabim toliko. Se ena slikica, ki kaze hitrost pri Seagate 200GB cez cel HDD:

Sami ::

Zakaj imate vsi Winse na svoji particiji?

Jst imam že od nekdaj winse, programe in igre vse na eni particiji, na ostalih particijah pa imam vse ostalo (filme,glasba...).

Trenutno, preden mi je pred 3 dnevi crknil Hitachi 160GB sem imel na C:=60GB (winse, igre, programe...), na D in E pa ostalo šaro.
Jutri dobim Hitachija 250GB pa nameravam narediti isto, kaj priporočate?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bobby ::

počaki,da kak kulturen wirus fašeš, pol ti bo jasno zakaj :D
poleg tega če te winsi zezajo pa se ti ne da popravlat jih, preprosto komplet Documents and Settings na d particijo pa še kake malenkosti, potem pa format c: na frišno in konc težav. čemaš pa sam eno 160Gb, kam boš pa dal ostalih recimo 140Gb če boš hotu na novo winse inštalart?? razen če maš kakšn backup disk,ki je prazen, to je pa druga.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ČIP 008 ::

10GB imaš dovolj za winse. Sami winse imamo zato vsi na svoji particiji, ker je to edino pravilno. C = sistem D = programi E = igre!

iskra ::

En čas sem imel tudi jaz na C: Windows, na D: programe in na E: podatke. Žal pa so si nekateri programi vseeno izborili pot (namestili del podatkov) na C:\Prog. files\ in sem ob formatu izgubil tudi to. Sploh mapa Application data je dokaj delikatna - poskusil sem jo kopirati in ob novi instalaciji spet uporabiti pa nekateri programi niso dobili prejšnjega "izgleda".

Za varnost najbolj ustreza imeti dve inštalaciji Windowsov: eno za net, office, filme in glasbo (vsakdanje reči) in drugo za tistih nekaj "resnejših" programov, ki jih uporabljamo nekajkrat na teden/mesec/leto. In potem backup slike particij zadnjih delujočih inštalacij. Kar moram še sam narediti ob priliki.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Sami ::

poleg tega če te winsi zezajo pa se ti ne da popravlat jih, preprosto komplet Documents and Settings na d particijo pa še kake malenkosti, potem pa format c: na frišno in konc težav.

Prazen backup disk imam zmeraj pri roki, sicer pa tudi če fomratiraš samo winse moraš potem reinštalirat večino programov in iger, ker niso več v registru.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

vres.ales ::

jaz mam 10GB pa mam včasih kake probleme če treba odpakirat kaki 4GB rar file

bobby ::

jaz mam 10GB pa mam včasih kake probleme če treba odpakirat kaki 4GB rar file


Nastaviš si TEMP file na D particijo oz na tisto,kjer maš največ prostega prostora in težava je rešena.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

iskra ::

bobby: kako urediš to? Že par ur brskam po računalniku in ne najdem te nastavitve... :'(
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

krho ::

15G particija na 250G diska. Zasedeno 11G od tega je 1G swap, 1G hibernate file, ter 1,6G google desktop,
Ostalo so polkna + Program files
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bobby ::

tega ne nastavljaš v winsih ampak odpreš winrar in greš pod Options/settings/paths in tam maš naštiman po vsej verjetnosti nekaj takega : C:\DOCUME~1\bojanz\LOCALS~1\Temp\ a ne?
no tle spermeniš v d:\imedirektorija
in to je to. aja pa tm maš opcijo USE ONLY ON REMOVABLE MEDIA al neki tazga. po def je kljukica, ti pa odkljukaj.

to je pa res to
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811973 (7454) carota
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515855 (4968) bajsibajsi
»

Win in Linux!

Oddelek: Operacijski sistemi
131130 (908) fahrenGONE
»

Sveza instalacija XPjev,disk 200gb prepozna samo kot 130gb??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191673 (1366) jernejc
»

Izdelava particij - da ali ne - mnenja dobrodošla....

Oddelek: Pomoč in nasveti
192007 (1750) Mercier

Več podobnih tem