» »

[Divxvid] Quadro predvajalniki

[Divxvid] Quadro predvajalniki

sotlerx ::

Xandoo
Ko prideš do konca mislim da je 32x tipko mal drži sekundo in potem počakaj in mora izginut
zum.
LP
sotlerx

Škor'c ::

Pozdrav vsem,

sem čisto nov, tako uporabnik foruma, kot lastnik Q705. Žena je šla oni dan po štedilnik, pa je domov privlekla še tegale zmaja... da bo tamali risanke gledal :))
No, na hitro sem ga dal skozi - sem zadovojen - pa me zanima, ali se pri gledanju divx-ov kje vidi pretečen čas oz. trajanje filma (na OSD ali displayu naprave). Nisem se kaj dosti poglabljal, a na hitro te možnosti nisem zasledil. Za vsakršno pomoč in nasvet se vam že vnaprej zahvaljujem.

sotlerx ::

Škor'c
Ko uklopiš Dvix v predvajanje se automatsko pokaže števec in se začne števec od 0 naprej,če pritisneš tipko OSD na daljincu števec od zadaj proti 0 in če pritisneš še enkrat izklopiš funkcijo števec.Torej tipka OSD je to kar rabiš.
LP
sotlerx

Bakfark ::

Že kar nekaj dni se vam dolžan informacijo o QUADRO MC 311 sistemu o katerem sem prejšnji teden spraševal. Zadevo sem takole na hitro stestiral kar v trgovini, kjer mi je prijazno osebje pripravilo omenjeno napravo ter jo povezalo s televizijo ;)

Torej, kar me je najbolj zanimalo je bilo predvajanje QPEL codecov na istem, kar se je izkazalo za nemogoče. Torej, MC 311 ne bere QPEL-a, ima pa isti čip kot 705. Zato smo zadevo preizkusili še na 705 ter 707. Rezultat je bil pozitiven samo pri slednjem kar sem smatral za izjemno prednost. Meniji so po mojem okusu dokaj nepregledni, če imaš filme v mapah ti map praktično ne pokaže in jih dejansko ne moreš niti izbirati. Če želiš fajl v npr. zadnji mapi moraš skozi vse fajle da bi prišel do iskanega... torej se ne moreš pomikati po mapah ampak samo po fajlih. Če se motim, in upam da se, naj me kdo popravi.

Zvok dokaj majhnih zvočnih je za takšno ceno dokaj sprejemljiv. Lep prijeten zvok, vkolikor niste navajeni na space sound kot v kinih. Edina slabost gumba VOLUME je majhna odzivnost oz. z drugimi besedami za spremembo glasnosti moraš gumb kar krepko vrteti nekaj časa v desno ali v levo. Oblika minimalistična, meni osebno izredna. Pravi mali strup, ki sploh ne izgleda tako poceni. Zaenkrat toliko...

Za konec, moram reči da sem prijetno presenečen. Mogoče še kakšna posodobitev, zamenjava čipovja (za ljubitelje filmov, ki imajo iste posnete v QPELu) boljši meni in bo stvar praba bomba. Kupil ga pa sicer nisem ;)

m3k ::

Tukaj je moj prispevek za vse lastnike Quadro DVD-705 DivX playerja

Originalni FW, dol potegnjen s kablom - najdete ga na SOFTPEDIA Boardu;
Quadro705_Original_FW.zip

...in pa še FW z večjo pisavo;
Quadro705_BigMTZfont.zip

Zgornji firmware ima naloženo samo večjo pisavo in ne podpira podnapisov v
več kot dveh vrsticah, ki tudi niso sredinsko poravnane.

Za kaj več bi prosil "stručkote", ki se spoznajo na MediaTeKov firmware,
da naredijo tudi za ta player nekaj v stilu "ala" Yamada6700. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

sotlerx ::

m3k
Pozdravljen1
Ali mi lahko pošlješ oba FW na moj mail,namreč softpedija se ne da odpret stran,tako da ne morem FW skinut dol.Imam nekoda ki se bo mogoče potrudil da centrira FW z večjim fontom.
zvone.sotler@gmail.com
Hvala in LP
sotlerx

m3k ::

mm2102 ::

pozdrav,
prepravio sam FW i poslao m3k o svim detaljima saznat cete od njega ovo je prva test verzija i uz vasu pomoc bi se trebala poboljsati:))

m3k ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

sotlerx ::

m3k
UPGRADE narejen in mislim da vsi ki imajo QUADRO 705 bodo definitivno ZADOVLJNI.Fonti so
večji da ne rečem idealni centrirani so na sredino in ni problema da vsi ki imate 705-ko lahko brez problema naredite upgrade svojega playera .Zdaj moram še stestirati če brez problema tudi ta FW predvaja filme v Qpelu.
Pozdravljeni vsi in poročajte če ste zadovoljni z tem FW-om.:P :D :P
sotlerx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sotlerx ()

sotlerx ::

mm2102
Ali se ta FW lahko vuporabi tudi za QUADRO 707.
LP
sotlerx

m3k ::

@sotlerx

"Ali se ta FW lahko vuporabi tudi za QUADRO 707."

Niti slučajno, ker Quadro 707 uporablja drugačen chip (SunPlus), za katerega je
minimalna uradna podpora - neuradne pa sploh ni. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

sotlerx ::

m3k
Hvala, novi FW brez problema predvaja Qpel filme.
LP:P
sotlerx

sotlerx ::

mm2102
FW je odličen,ampak imam eno uprašanje če še enkrat narediš FW vse tko kot je samo če poskušaš fonte narediti za malenkost debelejše (krepke)seveda če ne bo vplivalo na število fontov v vrstici.Gre se namreč zato če je bela podlaga bolj vidni bodo.
Vse moje pohvale za ta FW.
LP
sotlerx

mm2102 ::

u izradi su bolji fontovi i jos par novosti kako ni ja nemam player sve je to malo duze i ostaje na vama da ispitujete mislim da ce nesto biti novosti ovih dana kada stignem kako FW nije standardni u nekim segmentima moram ga pazljivo prepravljati da ne dođe do blokade istog.

sotlerx ::

mm2102
Super, po možnosti promjeni naslovnu sliku u nešto bolje ,jednostavnije i lepše .Ali sem preveč zahteven.
LP
sotlerx

mm2102 ::

pošalji sliku prijedlog ako imaš nesto pa cemo staviti u FW
pozdrav

jos69 ::

Men pa napiše "unknown disc"

bin datoteko sem zapekel kot navaden data.......a bi moral kot image ?

m3k ::

@jos69

MTKquadro_V1.bin preimenuješ v MTK.BIN in zapečeš na CD ali CD-RW,
v CD-ROM (ISO) načinu z imenom diska MEDIATEK - za preimenovanje uporabljaj
samo velike črke in moraš še zaključit cd - Finalize CD.

sotlerx ::

mm2102
Mi lahko pošlješ e-mail da ti pošljem 1 predlog slike za nov FW Quadro 705.
LP
sotlerx

jos69 ::

@m3k

Uspelo mi je.Končnico .bin sem pozabil spremeniti v velike črke.
Na prvi pogled je kar v redu,fonti so večji kar je tudi v redu vendar pei meni sedaj
podnapisi uhaja pod spodnji rob.Ali lahko v meniju spreminjam velikost fontov.
Mogoče bi bilo bolje če bi malo dvignil podnapise vendar mi je tista opcija v meniju
ki to naredi nedostopna....zakaj ?

sotlerx ::

jos69
Verjetno si imel prej višino nastavljeno na nisko,pri meni so ker sem prej imel nastavljeno na srednjo višino sedaj podnapisi OK.Nič prenisko in nič previsoko.
LP
sotlerx

jos69 ::

Podnapisi so sedaj OK.Edino fonti se mi zdijo nekako preveč podolgovat.

KleBac ::

Pozdravljeni !

Kje lahko dobim ta FW z večjimi in centriranimi fonti? Ali podpira tudi 3 vrstice ?

Hvala !

In my life....I should do what I could !

m3k ::

@symbolman

"Poglej topic - Quadro 705 TESTni firmware"
... nekaj odgovorov višje. :\

mm2102 ::

:D pozdrav,
nekoliko novosti za korisnike playera napravljena je verzija 2
sa sljedecim mogućnostima:
1.dodan slovenski jezik
2.povećani subtitle windowsi 3 reda centrirani
3.ispis suptitla odozdo prema gore
4.odabir veličine fontova iz browsera (dvije veličine: mali,veliki)
5.novi fontovi u browseru

trenutno je kod sotlerx-a na ispitivanju ako bude sve u redu bit će poslan za download

KleBac ::

@mm2102

Komaj čakamo !!!!

( Super ste ! )

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

Test za FW v2 je odličen in bo kmalu na strani.Vse pohvale mm2102 .

LP
sotlerx

rnikson ::

sotlerx
Nekaj bi te vprašal a je možno nadgraditi s tem novim dodatkom tudi QUADRO, MC-311 DivX,oziroma ali sploh obstaja kakšni dodatek za ta predvajalnik,prosim za odgovor.
Aikido man

sotlerx ::

rnikson
Trenutno je Quadro 705 prvi ki je nadgrajen z novim FW-om ,ostali tipi zaenkrat se ne morejo nadgraditi,za tvojega bo treba počakati in bomo videli.;(
LP
sotlerx

KleBac ::

@Sotlerx

Kako napreduje testiranje ? Follow up. Kaj slikic, fot....nestrpni pa to...

:-)

keep up the good work

In my life....I should do what I could !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KleBac ()

sotlerx ::

symbolman
Test opravljen pred 10-im minutam FW v2 z 10-ko.Vse je tko kot mora biti.Niti ene napake nima,vse je tako kot je napisal mm2102 pa še nova začetna slika.
LP :) :P :D
sotlerx

opo ::

Komaj čakamo :D :D :D :D :D :D

lp opo

KleBac ::

In čakamo :)) :D :)) :D :)) 8-)

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

Symbolman
Poglej v zasebna sporočila!
sotlerx

jan01 ::

Firmware kje si, le kje si....

/*Kmalu bo moj zlobni jaz začel dejati linke z preimenovanimi trojanci v quadro_firmware.exe>:D, če ga dobri jaz ne dobi...*/

opo ::

Kaj kdo ve kako se predvajalnik regijsko odklene'? :8)

LP opo

m3k ::

@opo

Postopek je enak, kot pri večini divx playerjev z Mediatekovim čipi.

Kako odkleniti ploščkosuk na REGION FREE?
Rešitev je prispeval Samoyed: kadar ploščkosuk noče brati nekaterih DVDjev, ter vztrajno piše "Wrong region" storite naslednje:
- odprite pladenj predvajalnika
- na daljincu pritisnite SETUP in se pomaknite ne meni "PREFERENCES" oz. nastavitve
- vtipkajte na daljincu zaporedoma 1, 3, 7, 9
- s tipkami gor/dol spreminjajte znak na desni tako dolgo dokler se ne pojavi 0 (ničla)
- pritisnite na daljincu tipko PLAY za potrditev ter nato tipko SETUP za izhod

Postopek za prikaz verzije FW, pa je žal drugačen in nisem uspel ugotoviti kako ga bi
lahko prikazal. Če mogoče kdo ve postopek naj to prosim objavi tukaj.

sotlerx ::






[popravil povezave do slik. podtalje]
sotlerx

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()

mm2102 ::

za prikaz verzije FW postupak je isti kao i za region code samo nemoraš ići na preferance:

player otvorena ladica
preko daljinskog odaberi setup
ukucaj na daljinskom 1379
na ekranu bi trebalo pisati verzija i ostalo

pozdrav

opo ::

HVALA :D
LP opo

shadowevil ::

Mene pa zanima samo ena stvar in sicer, vsi govorite od FW glede podnapisov oz.pisave,pa me zanima a ta FW vsebuje poleg tega tudi novejše codece,namreč meni moj Quadro 705 pri novejših filmih javlja "codec not soportet" oz. po domače povedano novejših oz.novih filmov sploh ne predvaja zaradi codecov.Ali je so v tem FW tudi novejši codeci ali samo te olepševalne izboljšave glede fontov in podobnega.Namreč meni je seveda prioriteta da film sploh predvaja.Hvala za pomoč!

sotlerx ::

Shadowevil
Povej mi konkretno kateri film ti ne predvaja .Prednost 705-ke je v tem da predvaja tudi tiste filme katere drugi playeri ne predvajajo.Malo več podatkov moraš dati o filmu ,poglej v nastavitve če imaš vse prav nastavljeno .
LP
sotlerx

KleBac ::

@shadowevil

Ja, mene tudi to zanima.....povej kaj več. Meni se to še ni zgodilo.

Ka pa pravi Gspot ( gspot.headbands.com )

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

Quadro 705 je eden od redkih playerov ki predvaja brez problema filme v Qpel codecu.

@symbolman kako si zadovoljen z FW-om.GoTo bo poštiman ali ti mogoče že dela?
sotlerx

shadowevil ::

Se opravičujem narobe sem se izrazil.Film sam po sebi predvaja toda problem je v zvoku(ni zvoka) in sliki(slika je raztegnjena oz.tako da v višino vidnega polja meri 5cm v širino pa do konca ekrana=pri ekranu 55cm,skratka v filmu je Jeep kot Ferrari,če me razumete,vse je raztegnjeno.)
Kolega pri svojem predvajalniku XORO HSD-415 teh problemov nima.Slika je normalno wide screen oz.16:9 prez popačenja,zvok pa dela normalno.
Filma sta pa Red Eye(ni zvoka), ter Resident Evil Apocalipyse(TS).
Nastavitve so nastavljene vse na normalno oz.optimalno.
Kaj je potem za naredit glede tega? Prosim za pomoč! Namreč kolega je pri svojem XORO HSD 415 ko je nalagal nov FW, z njim odpravil probleme kot so "codec not soported" ko mu filma ni predvajalo,slovenski meni zamujanje slike z zvokom itd.V bistvu njegov FW je imel to vse v enem.Obstaja tudi takšen FW za Quadro 705?

sotlerx ::

shadowevil
Ali nimaš zvoka pri vseh filmih,preveri še enkrat audio nastavitve.
sotlerx

shadowevil ::

Ne,zgolj pri nekaterih filmih je problem v zvoku ali sliki.Trenutno je pri zvoku problem ta Red Eye.Pri sliki pa Resident Evil Apocalipyse.
Sicer pa bi moral pogledat več filmov da vidim pri katerih se pojavljajo napake,opažam pa da večinoma pri novejših,zato sprašujem če je kakšen FW s codeci za ta model predvajalnika,ker če ga ni potem brezveze razglabljamo o tem,namreč nastavitve imam vse v redu nastavljene.

sotlerx ::

shadowevil
Če meni in symbolmanu vse predvaja in do sedaj z istim playerom nismo imeli nobenih problemov
potem pomeni da je nekaj narobe pri tebi in ne v playeru ali FW-u.Kako imaš povezan player z TV in kakšno TV imaš kakšno audio napravo imaš in kakšna ti je uvodna slika na Quadro playeru.Pošlji mi svoj email na zasebna obvestila .Ti si prvi ki imaš take probleme.
LP
sotlerx

shadowevil ::

Ne vem kaj ima sicer veze moj TV in povezava ampak vseeno: - povezano preko SCARTA
- TV Philips 55cm
- nobene audio naprave(TV je zvok)
- uvodna slika je ista in je nisem spreminjal od nakupa predvajalnika

Skratka osnovna povezava in nastavitve,nič nimam prirejano ali spremenjeno.Enostavno mislim da je potrebno nove codece,namreč saj z računalnikom je isto če film ne potegne oz.ne deluje tko kot trebe so potrebni novi kodeki,nima veze kako imam jaz priklopljen monitor,kakšno zvočno imam itd.Od tega kvečem odvisi kakovost slike in zvoka;
Isto je kolegu delal XORO pri določenih filmih(ne vseh!) in ko je naložil nadgradnjo zadeva dela.
Me pa močno zanima, če bi delala recimo da dva filma BP pri vama,glede na to da imata taisti predvajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027121 (6653) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321698 (47042) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724335 (8949) bizi72
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194090 (3544) bobby
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445867 (3901) Metabond

Več podobnih tem