» »

14" in 15" ekran, koliko se pozna 1 inča?

14" in 15" ekran, koliko se pozna 1 inča?

Rešpetlin ::

Konkretno je govora o laptopu in delu v Autocadu. Namrec tako iz prakse, bi mi znal kdo povedati koliko je dejansko lazje/boljse delati na 15" zaslonu? Najbolj me zanima razlika med 14" na 1400x1050 in 15" na 1024x768 (*). Nimam namrec neke predstave, kako je delati na obeh ekranih. Rabil bi za Office, surfanje in kot ze receno Autocad. Igre in filmi niso vazni.

* - je pa ta opcija znatno cenejsa :)

OwcA ::

Če dovolj dobro vidiš, je višja ločljivost gotovo boljša (ob predpostavki, da sta zaslona enako kvalitetna).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

zcetrt ::

Imam 15" na 1400x1050 in je, kar se ločljivosti tiče, super. Ko grem na 1024x768 sem čisto zgubljen. Ni prostora za nič. Res pa tudi, da sem si moral nastaviti large fonts v winsih, ker sem sicer z nosom zamastil ekran. Tako da, 14" bi mi bilo odločno premajhno. Na taki resoluciji.
4.

Rešpetlin ::

'Vidljivost' ni problem, pa zaslona sta tudi enako kvalitetna (naj bi bila, gre za isto firmo). Mogoce nisem dovolj jasno vprasal, ampak s cim je lazje delat:
14" na 1400x1050
ALI
15" na 1024x768

Loki ::

hja, na 14" bos imel vecjo delovno povrsino, a bos moral zato uporabljati bolj kontrastne barve (recimo crno ozadje in bele crte dela ok), na 15" bos pa bolj sproscen lahko, oci se ne bodo tako naprezale.
pojdi v trgovino, se zmeni za testiranje vsakega (mozno recimo v bof z placilom depozita, kavcije) oz. instaliraj autocad tam in preveri.

naceloma je lazje delati (s cloveskega vidika) tam, kjer se oci ne naprezajo. ali ti vidis na 15" tudi 1900 kot sokol ali ti ze 800x600 dela tezave, pa ves samo sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

CaqKa ::

glede na to da se bo uporablajl autocad mislim, da je bolj pomembna večja delovna površina... jaz imam 1400x1050 pa se mi oke nič ne naprezajo kot praviš.. na tolko visoko resolucijo sem se navadil v dnevu dveh.. in danes če grem na 1024 se kr praskam kak mi je uspelo delat na tak nizkih resolucijah..
obstaja pa še ena varianta..
da na vga izhod priklopiš še en zunanji monitor in ima orodja na njem ali pa neko podobno foro.
recimo za kako video editiranje ali pa kaj takega vedno pride prav, ker si orodja ali pa preview daš na eno stran ostalo pa imaš na prvem monitorju.

sem zdaj prepračunal diagonalo.. imam 15" (31cm x 23 cm) in 1400x1050
vseeno si probaj sposodit za dan dva en in drugi monitor.

Ziga Dolhar ::

Tudi sicer je dobro upoštevat, da tista miselnost "na tako majhnem zaslonu tako velika ločljivost, saj to se nič ne vidi" ne drži popolnoma, saj število pik za prikaz nekega elementa ostane enako -- le bolj "ostro" izgleda.

Autocada sicer ne uporabljam, vendar mi v Dreamweaverju in Fireworks/Photoshop pride tistih dodatnih 400 pikslov širine precej bolj prav kot dodtana centimetra "razvlečenosti" prikaza.

(Če ti je velikost elementov problematična, lahko to še vedno nekoliko popraviš z nastavljanjem velikosti/ločljivosti fontov, oz. si načrt na delovni površini približaš [zoom]. Obratno pa [na večjem zaslonu z manj pikami] ne gre.)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714738 (11923) HupChup
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353423 (2464) Matev
»

Vaše mnjenje ali je 1440x900 prevelika resolucija za 14¨ prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
142347 (2026) Witboy
»

15" vs 15,4"

Oddelek: Zvok in slika
91198 (1008) Elemen_T
»

15.4" vs 15"

Oddelek: Kaj kupiti
171472 (1123) billy

Več podobnih tem