» »

možne poškodbe procesorja pri uporabi tower hladilnikov

možne poškodbe procesorja pri uporabi tower hladilnikov

npeq ::

Pozdravljeni!
Prijatelj mi je rekel, da je njegov AMD pri uporabi pasivnega hladilnika ( primer) utrpel poškodbe in posledično bil uničen. Teh problemov ni imel s pentiumom.. Ima še kdo podobne izkušnje? Res bi rad zgradil tih računalnik in bi potreboval informacije glede tega, ker ne bi rad uničil novega procesorja. Pokriva mogoče kakšna garancija take slučaje? Vodno hlajenje mi žal pride v poštev, vsak ventilator pa se mi zdi, da se ga sliši..

Hvala

Doman ::

Taki hladilniki so dokaj težki, zato moraš biti pri njihovi namestitvi ZELO previden, saj lahko ob vsaki nepazljivosti poškoduješ procesor.

npeq ::

Kaj pa kasneje? Ko bo nameščen in bo že en čas deloval?

Doman ::

Potem pa skoraj 100% nebi smel imeti problemov. Ko je hladilnik enkrat pravilno nameščen seveda.

npeq ::

A obstaja kakšen ventilator, za katerega bi lahko rekli da je neslišen? :)) Ker vseeno se malo bojim inštalirat tower..

Zheegec ::

Problem je pri SocketA procesorjih in starejših, ker je jero zelo lahko poškodovati (relativno no).

Malo previdnosti potrebuješ, ampak še vedno bo ptorebno precej sile da boš tole namestil. Je pa čisto ql zadeva (malo draga?).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nejc Pintar ::

Lahko je biti prvi, če si edini!

sirotka ::

ne morš si poškodovat ničesar, če boš pazil, ko boš gor dajal stvar... Drugač si pa heat spredr kup>:D

Tero ::

Pred nekaj leti sem uničo 3 amd procesorje ko sem tišal vulcanota 7 gor:\ (sicer se ne spomnim kateri proc je bil vem samo da je en stal okol 30skit)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

sirotka ::

am...ka si pa qurca delou:)? hehehe, merkat treba:)

jRk0 ::

hah, moj duron 700, cist okrusen, nikol pazil na njega, vodni blok je po njem puscal med delovanjem, navit do konca...se zdaj dela:D brez vsakih robov je, bolj kot en osemkotnik zgleda recmo:D

to so bli se stari cajti ja:|
You fuck up once, you loose two teeth.

Henixman ::

MAh jst sm pr frendu z NM vidu ma lepo tower hlkadilnik fiksiran na strop ohišja!!!

Jernej L ::

hočemo slike!

sirotka ::

sj mam jst tu monteranu....pa ne rabš nč na strop dajat...

H4rVeSteR ::

Jst sm meu Tower112 na Athlonu 1400 pa je blo vse kul dokler ga drugič nism šlampasto tlaču gor in odkrušu jedro. tko da vse je stvar previdnosti. Zdej k ga mam pa na A64 kjer je heatspreader mi je pa čist vseen.
drgač pa teli towerji so men osebno zakon, COPPER RAW>:D
***I have a dream***

Boskox ::

Samo previdno in nebo nic narobe..
drgac ma pa en moj frend tako zrihtano...

Henixman ::

JA sej moj frend je dal tisto ročko sm zt da je zikr k prenaša računalnik, k men i njemu se je zdej Tower 112 kr fajn težak!!! :| :|

Saladin ::

Za bagatelo lahko dobite bakrene shime, ki drastično zmanjšjo možnosti poškodb jedra.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje 64-ke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141550 (1035) WhiteWolf
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514143 (3408) Dr_M
»

Tisji PC

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313319 (2397) snela
»

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
371896 (1123) Fizikalko
»

novi TT hladilniki?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281961 (1403) Kaufmann

Več podobnih tem