» »

Sinfonika

Sinfonika

Bakunin ::

verjetno bo treba pppoe sejo ponovno zagnati.....
dunno....

kaj pravi sinfonikih 0801964/siol 0801000 helldesk o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

jurre ::

Postopek selitve bo se napisan na dopisih, ne bo pa ze danes.

Matheeew ::

@Malner: Sicer ne vem iz kje si pa vseeno...

Bolj realna cena na Volji 1024/256 je 25,50 €.
15,50€ velja le na cca. 10 centralah, ki so jih nadgradili.

Malner ::

Kako je pa z Amisom. Mam par prijateljev tukaj na Vrhniki, ki nimajo problemov z Amisom za 16,27€.

MiranRxx ::

Tudi jaz sem dobil obvestilo, da so me "preselili" k siolu.
Imam paket 512/128, koliko pa je to sedaj vredno.
Ali ni potrebno, da se jaz strinjam, ce me kam preselijo. Torej ne more pogdba veljati naprej, ce "firma propade".
PS, pravniki kje ste, svetujte!

Matheeew ::

Ali ni potrebno, da se jaz strinjam, ce me kam preselijo. Torej ne more pogdba veljati naprej, ce "firma propade".

Žal mislim, da tukaj uporabniki nimate "prava do glasa". Je že tko, da če so vas kupil so poskrbel tud zato, da jim ne morate kar tako uiti. Če imaš aneks, ki te obvezuje za še npr. 1 leto, moraš 1 leto še počakati ali pa plačati pogodbeno kazen v skaldu z pogodbo.

Moje mnenje sicer je, da če si bil zadovoljen do sedaj, ti tudi pri Siolu ne bo hudo. Ceno sem pogledal in je 5.272 SITnih za 512/128. CENIK

Kako je pa z Amisom. Mam par prijateljev tukaj na Vrhniki, ki nimajo problemov z Amisom za 16,27€.

Ne vidim razloga zakaj tudi ti ne bi mogel imeti AMIS za isto ceno z ozirom na zgoraj napisano.

...:TOMI:... ::

Evo obvestilo, če še kdo ni vidu.
Tomi

notlemat ::

Kva mislt a bom lahk zj če so me vrgl na siol takoj lahko uporablju njihove pakete (npr. Trio) al bom mogu počakat da se mi pogodba poteče se prav še kakšn let

MiranRxx ::

Matheeew, tocno se eno leto imam pogodbo.
Ja mi pa ceno garantirajo, kar je dobro.
Mogoce se celo na trio, preskocim, kdove. Ja nazalostap ne morem, ker ce bi lahko bi to storil ze pred enim letom. Pa so rekli da sva si prevec narazen. Ne jaz in zena, temvec centrala in moja hiska.
Torej, sem sedaj nov siol uporabnik

...:TOMI:... ::

Poznam nekaj ljudi, ki so iskali alternativo (beri zapustili so siol), potem ko so končno našli ugodno ponudbo (sinfonika) jim pa te zaprejo p2p promet, na koncu pa prodajo nazaj ponudniku, kjer so blil prej. Jaz sem pred sinfoniko imel dialup, tko da nimam izkušenj za siolom, pa me zanima, če je kdo prej imel siol, če lahko pove kakšno izkušnjo.
Tomi

Malner ::

Vsaj pipco za p2p bojo nazaj odprl.

notlemat ::

A je kdo že dobil januarja kakšno položnico od Sinfonike.

Jaz nisem dobil nič sedaj me pa zanima če je kdo od vas. Da vem al je poštar kaj zamutil al oni mutijo zarad siola pa to.

Hvala

Malner ::

Dobu sm položnico za od 1.1. do 10.1. za 7,26€. Sedaj sem od sinfonike dobil naslednjo pošto.



Danes sem jih klical v zvezi z NESOGLAŠANJEM s prenosom podatkov SIOLu. Povedali so mi, da bodo vsako NESOGLAŠANJE obravnavali individualno in tako določili morebitno obračunavanje pogodbene kazni.Sklenil sem, da s tem NE BOM SOLGLAŠAL in tvegal morebitno pogodbeno kazen. Če bi ostal pri SIOLu, bi moral plačevati od 25-26€, v primeru prehoda na AMIS pa bi za enako hiter paket plačeval 16,27€. Pogodbena kazen bi prišla okrog 66€ po 13 mesečni vezavi, kar bi pri AMISU nadoknadil v 7 mesecih. Še vedno obstaja možnost, da pogodbene kazni ne bom plačal, ker z njihovim prenosom na SIOL enako prekinem pogodbo s Sinfoniko kot če jo prekinem sam. Zdi se mi, da oni samo garantirajo, da bi pri SIOLu plačevali enako naročnino 25€, kot smo jo sedaj pri Sinfoniki, vendar oni prekinjajo pogodbo z nami.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

s5cougar ::

Sam imam 512/128 ADSL paket pri Sinfoniki oz. zdaj SiOL-u. A bo še naprej cena 20€ al sledi kakšna sprememba?
Errare humanum est.

Medica ::

obdržali boste isti paket, in plačevali boste pakete po ceni sinfonike. dobili boste položnico siola februarja...in če plačate to položnico ste avtomatsko naročnik siola, če ne, pa sinfonika uredi z naročniki ( kot so že omenili) individualno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Medica ()

osrdek ::

A obstaja kakšna možnost da bi v tem primeru lahko prekinil pogodbo s Sinfoniko brez kakršnih koli obveznosti?

Malner ::

Sinfonika ti je subvencionirala priklučitev na Telekomov ADSL v vrednosti 30.000 SIT in sedaj bodo mogoče hoteli ta denar dobiti nazaj. Jaz sem na Telekomovem ADSL-ju že 4 leta s tem, da sem vmes zamenjal ponudnika s SiOL-a na Sinfoniko in Sinfonika mi je subvencionirala priključitev, ki sem jo že imel. Ko sem zamenjal ponudnika, sem dobil samo novo uporabniško ime in geslo. Noben telekomovec ni prišel, samo poklical me je in vprašal če dela.

kozjakovec ::

No vsaj jaz ne bom iskal drugega ponudnika(že zaradi elektronskih računov),ker se mi obstoječa pogodba z Sinfoniko isteče Decembra,pol pa bomo vidli.Nisem sicer pravni strokovnjak,mislim da obstoječa pogodba z Sinfoniko velja tudi za Siol oz. je ne sme spremeniti ,tako da se kej velik ne sekiram ,kdo mi bo po ta novem pošiljal položnico.

...:TOMI:... ::

Jst grem pa kr na SIOL, ker mi ponuja polno razvezan dostop (odjavil bom telefon in vzel VOIP od Siola), ker T-2ja ne morem imeti, ostali ponudniki pa ne ponujajo polno razvezanega dostopa, oz. ponujajo samo skupno razvezan dostop. Pa baje, da tudi Telekom dela FTTH...mism, da se nam obetajo boljši časi...ali pa ne:\
Tomi

Medica ::

edin lahko prekineš pogodbo brez obveznosti, če si bil več kot dve leti pri sinfoniki oz. kolikor je pač bila njihova vezava. čeprav boste pri Siolu, boste plačevali stroške za ADSL od sinfonike do preteka pogodbe.

Malner ::

Pr Amisu bom mel pa 4 mesce zastojn pa za 2048/384 bom dajal 20,45€/4900SIT na mesec. Se splača.

...:TOMI:... ::

Ne ne. Ti boš plačal 31,30 €/(7.500 SIT), ker gre prek telekomovga omrežja, ne prek amisovga.
Tomi

Malner ::

V pogodbi z Amisom piše, da bo šlo preko njihovega omrežja in bom plačeval 20,45€(4900SIT) na mesec za 2048/384.
Na T2 čakam že več kot eno leto in potem ko so se oglasili, da se bodo trudili ponuditi razvezan dostop na moji razdlalji 1700m od centrale, so čisto potihnili.

kozjakovec ::

Zdaj smo menda že pri Siol-u pa me zanima ,kakšne so vaše izkušnje,namreč pri meni torrenti še slabše delajo kot prej(občasno do 50kB ,sicer pa tam do 10 kB).Ne bom na slepo rekel ,da je vzrok v Siol-u,zato kaj je pri drugih Sinfonikovcih?

...:TOMI:... ::

Na Siolovo omrežje prestopimo 1. marca, do takrat bomo na Sinfonki, položnico za februar boš pa plačal siolu.
Tomi

Malner ::

Jest bom pa plačal položnico Sinfoniki. Upam, da me bo Telekom spustil iz primeža, ker imam že en mesec podpisano pogodbo pri Amisu in mi je žel en zastonj mesec u k****. Dobr da bom mel že 2 mesca zastonj.

MiranRxx ::

Meni pa so poslali poloznico oboji.
En del iz sinfonike in en del iz siola. Placal obe.
Reklamacije pa do prvega marca resuje sinfonika. Tako so me obvestili, ko sem imel prejsnji teden mrk interneta.
Prav tako sem imel mrk vceraj skoraj cel dan, ker so v mojem kraju delai na centrali in se telefona ni bilo, da bi reklamiral.
Se dobro, da sem imel elektriko, da sem si kavico skuhal.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

MiranRxx ::

Kaj pa E-posta.
Siol nas bo "prevzel", uporabnike sinfonike. Kaj pa nasi naslovi.
Sedaj sem imel naslov x.y@moj.net. Kaj se bo zgodilo s tem naslovom. Cel kup uporabnikov ima ta moj naslov.
Ali kdo ve kako se ukrepa v taksnih primerih?
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

hfob ::

> Siol nas bo "prevzel", uporabnike sinfonike. Kaj pa nasi naslovi.
> Sedaj sem imel naslov x.y@moj.net. Kaj se bo zgodilo s tem
> naslovom. Cel kup uporabnikov ima ta moj naslov.

Ja verjetno jih bo Siol prisilil, da bodo morali premakniti uporabnike; ker Siolu ni potem v interesu, da Sinfonika posilja se racun na Siol za maile.

> Ali kdo ve kako se ukrepa v taksnih primerih?

Priporocam, da se zmenis z Sinfoniko, da bi vseeno obdrzal mail za tistih bivsih 900SIT na mesec ali za koliko so se ze prodajali, ker mail storitev je se vedno zelo na nivoju ..

hfob ::

> Reklamacije pa do prvega marca resuje sinfonika. Tako so me
> obvestili, ko sem imel prejsnji teden mrk interneta.

Ja? Mrk interneta? Kako pa to zgleda? verjetno je v tvojem lokalnem kraju kaksna miska kaksen kabl preglodala :)

> Prav tako sem imel mrk vceraj skoraj cel dan, ker so v mojem kraju
> delai na centrali in se telefona ni bilo, da bi reklamiral.
> Se dobro, da sem imel elektriko, da sem si kavico skuhal.

Pa to je verjetno krivda telekoma .. oni imajo infrastrukturo.

Turtle ::

ni tko da morjo oni vas prosit za soglasje za prenšanje vaših podatkov? (zakon o varstvu podatkov?) ...nisem 100%, sam prašam....

MiranRxx ::

Ja saj so nas vljudno povabili da se izjasnimo. S tem ko se nismo do konca janurja "uprli" in placali siolu prvo poloznico, smo s tem sprejeli siolove pogoje. Smo tako postali uporabniki siola.
Ja tako bi naj to bilo.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

...:TOMI:... ::

Od danes naprej na Siolu.
Tomi

MiranRxx ::

Odgovor na prejsnje sporocilo od (...:TOMI:...)

Zal ne znam drugace nakazati da se sklicujem na prejsnje sporocilo.

"TOMI", tudi jaz pisem kot nov uporabnik siola. Zanima me, kako si naredil s posto. Jaz imam se sedaj vse vezano na "moj.net". Kako si ti to naredil?

(Upam da bo "tajna policija" zadovoljna, ker mi je prejsnji zapis obrisala, pa verjetno sem dobil se kaksen opomin. Ni bilo namerno. ) Se opravicujem prizadetim.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

...:TOMI:... ::

Načeloma nimam teh problemov, ker imam skoraj vso pošto vezano na alternativnega ponudnika (gmail). Drugače pa moj.net še zmeraj deluje in pomoje bo še nekaj časa. Sedaj imam registriran mail na siolu (xyz@siol.net), in mislim, da ga ne bom uporabljal za vsakdanje maile, ampak samo za portale kjer hočejo imeti mail od ispja in ne od brezplačnih ponudnikov (partis), drugače si pa preusmeri vso pošto na novi siolov mail, ali obvesti vse svoje prijatelje o novem mailu ali si registriraj brezplačen mail pri katerem od ponudnikov, če ne potrebuješ npr. zaščitenega pop dostopa ali drugih stvari, ki jih dobiš pri ispjih. Evo še en LINK.


Še ena možnost: zakupi si tvoj mail predal pri sinfoniki.
Tomi

lambda ::

Hm ... djte povedat, so vam tud dodelili dinamični IP sedaj pri Siolu, čeprav ste imeli prej statičnega pri sinfoniki? Ubu jih bom :|

s5cougar ::

@nubes:
Ujej, res je težko napisat prošnjo za statični IP. :D
Errare humanum est.

lambda ::

Ah ja no ... pa jo je treba napisat :) jst plačujem tisto položnico zato, da ko pritisnem "connect" internet deluje brez tega, da moram vsake 2 meseca neko pošto brat, pa nekj pošiljat, se registrirat tu in tam, hkrati pa še vsake par mesecev klicat, zakaj net ne dela že cel dan. Bemtiš ISP-ji.

MiranRxx ::

Meni se kar dobro deluje, res pa je da imam s posto tezave, ker moram imeti dva racuna.
Pa nekako to potrpim, pa gre. Mogoce se v bliznji prihodnosti kam selim, pa takrat vse na novo naredim.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

desperados ::

Jaz sem imel ponovno probleme, pa ne vem kdo je bil kriv domnevam da spet telekomovci. ko bi me morali preklopit na siolovo omrežje so me le izklopili iz sinfonike in me niso priklopili nazaj, tako sem bil 1 mesec brez interneta.

Sedaj ko pa siol skrbi za nas uboge sinfomikine uporabnike pa imam zelo zelo slabe pinge in ne pridem pa niti do 70% nominirane hitrosti 512kbps.


Prej pri sinfoniki sem bil pa vedno čez 100% tam tudi do 150%

in seveda HOČEM SVOJ STATIČNI IP NAZAJ!!!

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Meni na siolu dela vse bolje, kot na sinfoniki. Pingi so tudi 5x nižji kot pri sinfoniki (cca. 10-15ms) , res pa je da nekaj dela slabše kot prej (na youtube-u čakam na filmčke zelo dolgo časa), boljši je pa download iz torentov in z emule.
Tomi

MiranRxx ::

Mieni siolova sinfonika tudi dobro dela. "Meritve", mi kazejo nekaj podobnega, mogoce kaksen bitek ali dva raje manj kot vec. Pinge pa nisem prej nikoli meril, tako da primerjave nimam.
Posto, se sedaj ne vem kako preseliti na siol. Pri posti imam "zmesnjavo".
Kako pa je sedaj z vezavo? Ali se steje dve leti od takrat ko smo pristopili k sinfoniki.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

...:TOMI:... ::

Pogodba se prenese na siol in ostajajo isti pogoji kot pri sinfoniki. Se pravi: če si bil pri sinfoniki vezan za 2 leti in si eno leto že "odslužil" ti ostane še eno leto na siolu.

Jaz bom sklenil novo pogodbo, odjavil pstn in vzel voip pri siolu (duo paket).
Tomi

MiranRxx ::

Jaz ostajam se naprej pri siolu. Kaksne resne kontra ponudbe sedaj za internet ni. Bom pa "preskocil" prvemu, ki mi ponudi TV.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

...:TOMI:... ::

če ti ga siol ne more zrihtat pol ti ga tut kšn drug ne more.
Tomi

MiranRxx ::

Ja siol mi ga ne more, prevelika daljava, drug razlog, ni vec prostora v centrali. Me je nekdo prehitel.
Sedaj malo upam, da amis slej ko prej pride kam naprej in ponudi TV. Ali zicno ali brezicno.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

...:TOMI:... ::

če je predaleč pol ti ga tut amis ne more zrihtat (po kablih). če pa bo wimax al pa wi-fi tm pr vs potem pa že mogoče.
Tomi

MiranRxx ::

Ja na brezicno racunam. Sicer pa tudi tako ni nemogoce, seveda ne takoj, mogoce cez nekaj mesecev, ce bo interes, pa seveda ekonomski tudi. Nas vasica je odaljena cca 2 km od centrale. Ce se bo kdaj tukaj naredila takoimenovala kolokacija (upam da sem prav napisal). Pa bo precej gospodinjstev resenih.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

...:TOMI:... ::

Jaz imam isti problem, samo ne verjamem dokler mi tv doma ne špila. Po moje ni druge kot, da čakam na optiko.
Tomi

muhic ::

Podarim 3 kupone za Sinfoniko - kdor jih rabi, naj mi sproči svoj naslov, pa mu jih pošljem

no kr men jih dej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nestabilen ping

Oddelek: Pomoč in nasveti
91035 (887) Duhec
»

Slab ping na Švedsko

Oddelek: Omrežja in internet
161936 (1672) Bakunin
»

New DTAG Route :)

Oddelek: Omrežja in internet
91511 (1366) TyKee
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232366 (1967) KoReNJe

Telemach nove pogodbe?

Oddelek: Omrežja in internet
251955 (1230) Gandalfar

Več podobnih tem