» »

mam velik problem glede R9200

mam velik problem glede R9200

Klemzz ::

ja, radeonko sm naviu ful u ibr velik :8) tko da mam problem s hlajenjem, gor sm dau 8×8 vent pa se vrti na 3300rpm pa je ne morm hladit. roginal takt je 250/200 zdej je pa na prbl. 354/234 neki tazga, razmišlu sm da bi dau gor 12×12 vent sam nevem kko nej to nardim

kak nasvet bi rabu, hvala

Klemzz ::

a mi loh da kdo usaj nasvet prosm?! ;(

BaRtMaN ::

Splača se na dno ohišja pod kotom nalepiti en kos stiroporja oz. podoben material, nanj pa prilepiti en 120mm ventilator. Nalepiš tako, da je ventilator usmerjen večinoma proti grafični kartici in delno proti zadnji stranici. Tako hladi tudi matično ploščo, obe strani grafične kartice in zrak potiska ven proti zadnji stranici. Je pa seveda potem na kartico dobro dati dodatna hladilna rebra za rame in kakšen enostaven hladilnik na jedro. Je pa že vprašanje, če se ti splača za tako poceni grafično kartico vse to delati.

Klemzz ::

ma sej ni problem, mam doma dost ventou pa usega, sam sm upazu tut da ma grafa ukol proca luknce narjene, tko da sm razmišu da bi tam nekako vente gor splavu, rame bom tut hladiu z venti, na usako stran bom dau en 120mm vent:)

deco16 ::

Pa maš hlajenje brez venta stock?
veš kako sem jaz pri bivšem r9100 naredu(ni imel niti luken)
hladilnik sem dal proč in potem na srecido jedra dal termalno okrog pa malo super ataka, in gor dal hladilnik od proca(700mhz), stvar je bila tako hladna s 5x5 ventom!!
probaj!:))

Klemzz ::

hehe, hvala sm dau jst gor 2×120mm venta, en gor en pa dol :)) stvarca deluje ni kej :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913966 (7945) Buldožer
»

Gigabyte 7800 GTX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211396 (956) xVENOMx
»

vodno hlajenje ali boljši pretok zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141370 (1185) mitjaje
»

Pomoč in nasveti z modom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91226 (1053) timj010
»

tisje/bolje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241928 (1536) Bungee-

Več podobnih tem