» »

ramdrive

ramdrive

mmisv ::

a je kdo od vas že sprobal RamDrive, katerega test je bil tle predtavljen? tisti ki ste ga preizkusisi dejte povedat če se to splača narest glede na to da mam 192 mb rama.

tenks
Čist trivialna stvar...

mmisv ::

a res noben še ni tega delu??
Čist trivialna stvar...

asPeteR ::

V XP-jih dela ramdrive?

:))

McHregec ::

Ja jst ga uporablam. Stvar je bolj stabilnam pa recimo dej kak špil not v ram pa boš vidu kaj je to loadanje.
Destroyer Of The Worlds.

asPeteR ::

To v XP-jih??

:\

mmisv ::

ne ne jest bi u win 98se naredu tko da se eni fajli spravjo notr tko k je opisat u testu. če jih maš u ramu pol windowsi ne praskajo kr naprej neki po disku.
a si to tut poskusu?
Čist trivialna stvar...

asPeteR ::

v XP-jih ne dela!!;(

Morda ima avtor članka, še kakšnega asa v rokavu??

:)

Loki ::

a mi lohk das en pameten razlog, zakaj ti bo ramdrive?
uporaben je itak sam v specificnih primerih (ce ena aplikacija hoce met velik in hitre podatke z diska, a ri tem ne rabi velik cpu; kot boot...), to pa 100% ne velja za to, da bi imel swap file v ramu - v le-tega se nalagajo sam tisti programi/ deli programa, ki v enem dolocenem cajtu niso pokazali nobene aktivnosti (oz. ce je poln ram), tako da je izkoriscanje rama v te namene nesmiselno.
I left my wallet in El Segundo

zicka ::

Tako je ! in na 192Rama se ga sploh ne splača naložit

mmisv ::

hm... no ja ob branju članka sm mislu da je to bolš. ko pa vaše poste prebiram pa vidm da sam pluvate po teh stvareh tko da se res ne bom zafrkavu s tem .
Čist trivialna stvar...

birdy ::

najprej da odgovorim...tole sem sel delat v win98 ker so najbolj lame OS(pa z ramom sploh ne znajo delat)

splaca se ti v kolikor mas 386+Mb ali vec(128za win+64za agp+ostalo ramdrv)

drugace se to pozna izkljucno pri loadanju...in nicemur drugemu...

glee ramdrivea pr win xp sem pa vec koker 2H!!!!! tezil na predstavnistvu M$-sa pa mi niso znal povedat kako se naredi ramdrv oziroma onemogoci swap(paging file) v win XP tako da v kolikor bom mel dosti casa/volje/srece dobite se ta navodila...v kolikor ne pac....

za dodatno informacijo: vseskozi pa so trdili da to JE mogoce samo da ne znajo narest tega(kaksna razlaga je to ne vem...)

delam na tem

samo swap v ram tlacit v win xp je pa nesmisel ker xp znajo delat z ramom kak se pac dela(v nasprotju z 9x)

upam da sem ti pojasnil...kar te je zanimal...

glede posega v najslabsen primeru ti bo vzel 5min(da postavis ramDRV) in nato se 3min(da ga zbrises v kolikor ti ni vsec-zamenjas autoexec.bat z backup kopijo)

tko da priporocam da naredis sam in vidis a se ti splaca al ne(sam na 192 dvomim)

lp
birdy

mmisv ::

aha hvala. ja sej se ne bom odloču k mam rem mal premal rama kukr pravte
Čist trivialna stvar...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows XP memorija

Oddelek: Operacijski sistemi
121156 (1039) neoto
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382325 (1575) R33D3M33R
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556715 (5689) andrej
»

Uporaba RAMDisk-a v WindowsXP

Oddelek: Programska oprema
181572 (1320) gumby
»

Swap file na RAMDRIVE: ????

Oddelek: Strojna oprema
142227 (2056) andrej

Več podobnih tem