» »

kateri router priporočate

kateri router priporočate

Mr.Q ::

Svojo ADSL povezavo bi uporabljal na več računalnikih. Zanima me, kateri router mi priporočate (najboljše razmerje cena : kvaliteta). Na testih se lahko prebere marsikaj, še vedno pa se dobijo najboljši nasveti pri uporabnikih takšne strojne opreme.
Hvala

mkonci ::

Ja jst mam isto vprašanje:D

zavajon ::

Najprej sem imel D-Link DI-502, ki je crknil en teden po izteku garancije.
Nato sem imel SMC 7004 VBR, ki je crknil enkrat v garanciji, so mi ga zamenjali, nato pa dva tedna po izteku garancije.
Zdaj imam Linksys BEFSX41, resda le nekaj mesecev, do sedaj dela bp (tok...tok...).

Prva dva sta bila v rangu 10-12 jurjev, zadnji pa 24.000.
Prva dva sem moral resetirati na cca 14 dni, zdajšnjega še nisem.

To so samo moje izkušnje, morda sem imel le smolo.
Res da dosti uporabljam P2P.

lp

XCom ::

Imel sem LevelOne 1405TX, Linksys BEFSX41 . Prvi ni vreden, da bi ga človek slploh pogledal...obešanje (p2p...), drugi mi je pa nagajal pri neprestanem prekinjanju povezave irc, msn... (tako da sem ga zamenjal).

Sedaj imam WRT54GS 1.1, sicer samo žično (je sicer tudi brezžični router) in ga ne morem prehvaliti (uporabljam ga 3 mesece), napram drugim routerjem je resnično stabilna in hvalevredna zadeva. Dobiš ga pa za cca 22.000 SIT (enaa + poiščeš še na forumu kupon za dodaten popust, v mojem primeru).

mkonci ::

Mr.Q Katerga pa si ti kej gledal?
Jst sem slišu dobre besede o Level One in jst gledam tedva LevelOne 1418TX, LevelOne FBR-1417TX, NetGear RP614
Jst bom ziher uzel žičnega ker mam že razpeljane kable. A morda veš kako gre če uzames brezžičnega, a dobiš v paketu tudi kakšno kartico da jo utakneš v računalnik!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

Audi ::

Mr.Q ::

Trenutno menim, da je najboljša odločitev D-LINK DI-604; v telekomovi trgovini nekaj pod 10.000 SIT. Za ta denar ponuja dokaj veliko (VPN, DHCP, firewall,...), ni pa nadzora nad prometom glede na IP naslove; mogoče obstajao programske rešitve. Gledal sem tudi Linksys za cca 17.000 SIT - res je da ne rabim wireless zadeve. In sedaj se mi poraja vprašanje ali se splača plačati toliko več za Linksys (ali mogoče kak drug router).

mkonci ::

Mr.Q kaj pa praviš na Level one ?

Mr.Q ::

me je čisto minilo, ko sem prebral tole

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

zato pa pravim, da si želim slišati čimveč mnenj uporabnikov različnih modelov (PRAVIH mnenj)

mkonci ::

Hm pa so vsi ruterji dobri za statični ip?

Audi ::

Kateri router bi mi priporočali z brezžično povezavo ,zunanjo, na 3 km od kolega do mene?

OldSkul ::

Linksys WRT54GS

||_^_|| ::

Po dosedanjih izkušnjah z D-linkom, canyonom, level-one, asusom in linksysom lahko priporočam samo asusa in linksysa, slednjega še posebaj (zmaga po zanesljivosti in hitrosti, po ceni pa niti ne)

Audi ::

Hvala, Linksys WRT54GS mi je predlagal tudi kolega, ki mi bo pomagal postavit sistem.

Mr.Q ::

Jaz pa ne rabim wireless routerja, zato mi je preveč toliko denarja za opremo, ki je ne bom izkoristil. Sem si že malo ogledal cenejši model Linksys (cca 15.000 SIT) pa ne podpira VPN - kar bi pa nujno rabim; še vedno se ne znam odločiti za pravi model :(

sash ::

Mr.Q - kakšne VPN-je boš pa postavljal Host-To-Lan; Lan-To-Lan pa po kerih protokolih ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Mr.Q ::

Host to lan po moje - sestrin fant ima firmo pa rab imet varno povezavo od doma pa do računalnika pri nas. Prej je im el adsl prek soseda pa sta imela postavljen VPN - sedaj pa bi mu jaz tudi omogočil to povezavo (doma uporablja DI_604)

SkIDiver ::

Tud sam sem se odloču za nakup routerja, ker mi gre tole ICS že pošteno na živce!
Potrebujem pa nekaj kar bo preneslo FTP strežnik(lastna uporaba), P2P programe in podporo še dvema prenosnikoma za dostop do interneta. Želim stabilno zadevo za ceno nekje v rangu 25 tisočakov.

Ogledoval sem si Linksys WRT54G, WRT54GS, Asus WL-500g deluxe in tudi ponudbo od Netgear. Slednji mi po pravici nekako ne diši! Čeprav mi je prodajalec sveto zatrjeval, da bom z njim zelo zadovoljen.
Bolj se navdušujem za prve tri. Vaše mnenje?

Linsysov WRT54G naj bi slonel na linuxih, kar pa naj bi pri verziji 5.0 odplavalo po vodi. Kako je s tem? Bolje vzeti verzijo pred 5.0 ali 5.0?

SpecialK ::

Linksys BEFSX41 je čisto soliden router če uporabljaš pravi firmware:
http://www.dslreports.com/forum/remark,...

Sem imel BEFSX41 2 leti in mi je z firmware-am 1.45.7 deloval povsem stabilno (irc,msn,p2p)...
Sedaj sem si kupil Linksys WRT54G, ki pa je V5.0 ta pa več ne fura Linux firmware-a pač pa VxWorks RTOS. In ima manj rama 2/8MB. Zato za WRT54G V5.0 ne obstaja noben 3th party firmware. Tako da če kupujete WRT54G in bi radi laufali 3th party Linux based firmware ne kupuje verzije 5.0 tega routerja. Drugače mi WRT54G V5.0 deluje povsem solidno.

INFO: http://www.dslreports.com/forum/remark,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()

SkIDiver ::

Jz potrebujem wirelles. Se odločam samo še med 54G in 54GS. Razlika v ceni je minimalna in glede na to da kot kaže dela 54GS izjemno dobro se bom vrjetno odločil kar za slednjega.

para! ::

A kdo pozna kak 3rd party za ZYXEL routerje? Sistem na routerju je ZynOS. Rabim pa, ker bi želel omogočiti QOS na routerju, ki tega nima.

lp
Death before dishonor!

fosil ::

Jaz tudi razmišljam o routerju, pa mi je tale padu v oči, torej model SMC7004VBR V.2, pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z njim, zgleda da kar dosti ponuja za svojo ceno.
Tako je!

SkIDiver ::

Jz sem vzel Linksys WRT54GS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Dr_M ::

ce hocte res dobr router za mal kesa, je asus wl500g pravi :)
mam ga ze slabe pol leta, 1x sm firmware nadgradil, skonfiguriru in to je to. se nikol se ni obesu.
gor mam 2 masine, LAN hitrost je zadovoljiva. prej sm pa se prklopu gor na USB laserski tiskalnik in dela bp (ceprov mal dolg traja, da zacne tiskat).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

Asus WL500g je takotako - sem imel, pa sem zamenjal za WRT54G. Zadeva se je na začetku ob P2Pju skoz sesuvala - zdej je to porihtan. Trenutno če bi rad res nekaj dobrega od Asusa morš Deluxe edition vzet.
Drugače pa Linksys WRT54GS.

Zheegec ::

V vsakem primeru Linksys 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Trenutno če bi rad res nekaj dobrega od Asusa morš Deluxe edition vzet.

no ja, delux se splaca uzet ce wlan uporablas. jest sm ga uzel, ce ga bom slucajno kdaj :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

Prijatelj je vzel router od 3coma in je zelo zadovoljen z njim.
Stvar ima tudi SNMP monitoring. 8-O
Tega ti pa jaz priporočam.

Dobiš ga tukaj:
3Com OfficeConnect Cable/DSL Router (3CR858-91)

_Dejan_ ::

sadarj79: In kaj si porihtal da se več ne sesuva?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Disruptor ::

Približno 1 leto imam 2 kom Linksys wrt54g 2.0. Takoj sem jima razširil funkcionalnost z novim firmware. (en ima wifi-box, drugi Satori firmware) Med seboj sta oddaljena približno 30metrov in povezana z wi-fi (aja pozabil sem povedat da ima en router satori firmware zato da ga lahko uporabljam kot clienta, drugega z z wi-fi box pa kot AP). V tem času mi še nobenega ni bilo potrebno resetirati, priklopljena pa sta 24/7. Poleg veliko uporabljam VPN pa tudi p2p laufa na 2 mašinah. SNMP uporabljam lih tolk da vidim kaj dogaja z prometom. Moram reči to da wi-fi res ni najhitrejša pri tem modelu, je pa zanesljiv.
Vsakemu ki ima ta router bi priporočal enega izmed omenjenih firmwarov, zaradi veliko dodatnih funkcionalnosti.
Edina težava ki jo trenutno imam je da se med seboj povežeta le z WEP 128 enkripcijo, nikakor pa mi ju ne uspe povezati z VPA. Z ostalimi karticami wi-fi dela VEP normalno. Če je komu to uspel bi se priporočal za nasvet...

_Dejan_ ::

Ja tastari wrt54g naj bi bli full dobri. Tanovi v 5.0 pa niso grajeni na linux osnovi in moje izkušnje z njimi so zelo slabe...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

AtaStrumf ::

Kaj pa tale: Linksys Wireless WRT54GC Router?

Rabim povezat iz ene sobe v sosednjo pa še soseda bi si občasno sposodila mal internet. Bi bilo to dovolj? Ima kdo kakšne izkušnje ali se bo potrebno izprsit za WRT54GS? BTW zakaj ga enaa.com nima pa kje ga imajo kaj ceneje, še raje če grem lahk v kar v štacuno ponj???

krho ::

GC ima notranjo anteno. NE vem no. Pri tem bi jaz raje imel zunanjo anteno, lažje priklopiš kaj svojega gor...
Hm pa kaj za vraga vsi strašijo s 32kSIT, če so meni djali, da je uradna (priporočena)cena GS-ja 24kSIT
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Mr.B ::

Preveriti morate tudi, kolika je dejanska prepustnost routerja. Te ki so za 10.000 sit, pozabi uporabljati na kaki 4Mega liniji, ker niso sposobni več kot 2 Mega folgati.
Tako da računaj krepko nad 20k za dober ruter.
Še bolje pa je ena navadna škatla iz salamona, rabiš samo plato malo rama napajalnik, ter flopi, in grafično, pa potegneš dol en enostavni flopy firewall, pa folga vse od p2p in še več.
Cenovno boš prišel pa isto čez.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_Dejan_ ::

sej za to opcijo z računalnikom bi se tut jst odloču sam morš pol gledat še povišanje porabe električne energije( mi že tko plačujamo 16k na mesec), ropotanje računalnika(da bo nekej šumelo zravn moje glave? ne hvala :D )...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bleem ::

Da nebom odpiral nove teme

... Potrebujem nov router za očeta, ker je stari crknil.
V treh letih sta 2 linksysa "crknila", oz. enega sem sam uničil po pomoti.

Iščem router za domačo uporabo, 4 portnega, wifi(tudi če ni n je ok), ki je predvsem kvaliteten, kakšna priporočila?

Dr_M ::

Asusi ponavadi kar dolgo delajo, edino napajalniki so bili problematicni nekaj casa, ampak to ni tak problem.

medenko ::

bleem: malo več povej, hiša/stanovanje, stene ipd.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Mesar ::

TP-Linkove zadeve niso slabe kolikor sem jaz z njimi delal... drugače pa sem pred leti nabavil mojega WRT54GL, vrgel gor Tomato firmware in od takrat še ni krepno, pa se gor žge od P2Pja do marsičesa :D

Vidim pa da jih zdaj že dobiš celo za 40eur? :O Jaz če se prav spomnim sem dal 2x toliko..
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163089 (2657) jan01
»

Router nakup

Oddelek: Kaj kupiti
132608 (2370) jan01
»

Router (kateri router nej kupim?)

Oddelek: Kaj kupiti
71372 (1255) zee
»

Kateri brezžični router ranga med 15 - 20k

Oddelek: Kaj kupiti
182004 (1657) plavko61
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303275 (2252) malinavc

Več podobnih tem