» »

crknjena plata ?

crknjena plata ?

#000000 ::

crknila mi je plata + procesor, in fine grem kupit novo plato priklopim in probam, ne zgodi se ničesar 'razen mal je zasmrdelo' sm pa hitr izklopu, torej kaj me jebe al je napajalec šou in skuru staro plato in vse kar je bilo na njej, in zgleda da mu je zdej ratal to tu s tanovo ?

In še tole, kako je kej z garancijo z plato, oz če jo priznajo tudi v takem primeru. (mislim na garancijo od plate)

kako vem da je napajalnik v buli ? hvala in LP

#000000 ::

Pa to ni normalno. Na servis odnesem novoplato in napajalnik, da vidim če sm kej zakuru, in hvala bogu nism nič, nakar dam pomerit napajalnik vse ok, človek priklopi mojo plato in moj napajalnik, vse dela BP. Prinesem dam zmonitram priklopim in nula, ne dela pa u pm kaj je to, oz kaj še lahko probam ??

Azrael ::

Kabel za elektriko, razdelilec, vtičnica?

Poskusi napajalnik pognati brez vsega, tako, da ga vzameš ven in na ATX konektorju z žičko skleneš zeleno in eno od črnih žic.

Tipke OK in priklopljene na prava mesta?

Kovinske podložke na pladnju od plošče samo tam kjer smejo biti?

Malo preglej in poročaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

#000000 ::

Ja plato sem vzel ven in tud ne dela (oziroma imam občutek da bi delala samo je ne morem zagnat, če dam z izvijačem stik trzne ventilator na procesorju, ampak to je tudi vse ne gre naprej LP

Azrael ::

Napajalnik z napihnjenimi kondenzatorji ali kakšno drugo okvaro.
Nekoč je bil Slo-tech.

#000000 ::

Evo zdele sm gledu, nimam zelene žice 'samo modro' al nej probam z modro, aja napajalnik je bil pomerjen in ima prave napetosti, ter na servisu ga je ćlovek priklopil na mojo plato in je delal zdej pa ne dela. To mi ni jasno

#000000 ::

ne dela nič, sem odmontiral plato, in napajalnik, in priklopil ne dela ?? Kaka ideja ?

Azrael ::

Poznam to, dela ne dela. Če bi bil žmigovc bi še bilo, za napajalnik (in njegovega lastnika)pa to ni dobro.

Na maso moraš vezati 14 pin, link

Če bo štartal še ni ziher, da je OK. Najbolje, da napajalnik odpreš (ko bo izklopljen iz elektrike!!!) in poglej kakšni so kondenzatorji v njem. Če so napihnjeni ali vidiš kaj drugega zažganega potem je to to.
Nekoč je bil Slo-tech.

#000000 ::

Aha se pravi 14 pin vežem tudi na maso (se pravi na ohišje, če se ne motim ? ) in 14 pin naj bi bil tale ( ker so moji kabli malo drugih barv dodajam sliko)
in tudi če zalavfa ni nujdo da je dober (se pravi menjava)

#000000 ::

No sem probal, in samo neki sika kokr da bi hotel štartat ampak še zmeraj nič. Torej je verjetno čist fuč ? Al se da to še kej poravt, aja kondenzatorji so vidt uredu noben ni napihnjen in nikjer ni nič osmojeno al prežgano. Hvala za pomoč, če pa ima še kdo kako idejo pa se priporočam. LP

edit. sem probal štartat odprt napajalec in se zavrti malo ventilator pol pa je fertik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156118 (5468) Uporabnik-6
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252383 (2111) Hribowc
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922552 (21363) LukaTCE
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393772 (3476) Pyr0Beast
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192117 (1836) Azrael

Več podobnih tem