» »

Video nadzor stanovanja

Video nadzor stanovanja

Volk| ::

Že nekaj časa mi poglavi roji misel kako bi nadzoroval stanovanje pred vlomi.
Misel je naslednja, vendar ima luknje...
Na vhod bi namestil kamero ki bi se vklučila na senzor ki jo poznamo za prižiganje luči v povezavi z nasilnim vdorom(da se ne bi vklapljalo ko jaz pridem domov).
Problem je v tem, če kdo vlomi, bo odnesel dragocenosti med katerimi je tudi računalnik. Torej mi ne pomaga nič če mi računalnik posname vlom, saj ga vlomilec odnese. Nekako bi moral računalnik poslati sliko na mail ali kam drugam na net.
Problem pa je tudi ko bi jaz še na dopust bi seveda računalnik ugasnil. Kako ga pri poskusu vloma avtomatsko(in hitro) štartat da bi posnel in poslal sliko vlomilca na net?
Ideja je še v glavi toda tu se mi zatakne kako rešit problem.
Predlogi?

beo ::

Pred časom sem se poigraval s podobno idejo, vendar nisem našel kamere, ki bi povsem ustrezala zahtevam (dovolj dobra resolucija, primerna cena in dobavljivost, kvaliteten softvare, ipd.).
Kolikor sem videl sicer IP kamere za nadzor znajo detektirati, če se nič ne dogaja tj. da se slika ne spreminja. Posebnega detektorja tako ne potrebujes. Kolikor sem gledal tudi pošiljanje slike ali alarmov prek interneta ne bi smel biti problem, morda bi se dalo celo urediti, da se zadeva arhivira na kakšen standalone mrežni disk brez prižganega računalnika. Drugače pa tudi če imaš non-stop prižgan računalnik to ni nikakršen problem, je pa seveda dobro investirati v kakšen UPS, da zadeva ne odpove ob kakšnem električnem mrku.

Zvedavec ::

Samo takle video nadzor ti proti vlomu čisto nič ne pomaga - zadeve ne moreš uporabiti na sodišču kot dokaz, vlomilec te lahko še toži zaradi nedovoljenega snemanja >:D

Volk| ::

Zvezdavec:
Glede tvoje trditve sem malo v dvomih. Zakaj ne ne smel uporabiti tega na sodišču?
Kaj pa ko snemajo kaj na javnih krajih? Ko nekdo ropa banko jih bo vlomilec tožil ker so ga snemali brez dovoljenja?Pa ne govori da imajo nalepke da je sistem pod nadzorom! Slabo opravičilo za rop banke.
Sicer pa kdo pravi da bom šel na policijo s posnetkom?>:D

yeba ::

Če daš na vrata napis, Objekt je pod videonadzorom, lahko uporabljaš kot dokazno gradivo...

iskra ::

Če pa imaš ti vžgano kamero v svojem stanovanju, je to povsem tvoja stvar. Kdor se znajde pred kamero, je v tojem stanovanju. In ti ga lahko snemaš kolikor te je volja, brez da on ve.

Kaj pa, če bi nabavil en star računalnik (P3 800-1000MHz, 256MB RAM, 200GB disk) in ga imel nekje v omari na hodniku?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

aljazh ::

Ena ušiva ženska najlonka lahko izniči celotno investicijo....

Se splača? Za lažen občutek varnosti?

IMHO raje investiraj v dober alarmni sistem z možnostjo javljanja dogodkov na tvoj GSM. Si upam trditi, da ne bo dražje od videonadzora - seštej: računalnik, kamere, video kartica, prorgamska oprema, UPS, napeljava,...

Če imaš dovolj denarja pa lahko razmisliš tudi o vezavi na varnostni nadzorni center.

aljazh ::

Kdor se znajde pred kamero, je v tojem stanovanju. In ti ga lahko snemaš kolikor te je volja, brez da on ve.


A res? Lahko podaš link?

[sarcasm]
Z veseljem vama s punco odstopim svoje stanovanje za ves teden, pred tem pa vama ne bom povedal, da je celotno stanovanje snemano. Video in avdio.
[/sarcasm]

WarpedGone ::

Za varovanje stavnovanja je že čist dost nalepka nad vhodnimi vrati: Varovano z video nadzorom. Večina vlomilcev bo raje šla k sosedu. Psiha pač.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

Gavran ::

@varpedOne:
tip želi nadzirati stanovanje, torej ni pravna oseba in ne nadzoruje javno dostopnih prostorov.
C/P iz tvojega linka:

V teh členih je navedena dolžnost pravnih oseb oziroma samostojnih podjetnikov posameznikov v zvezi z uporabo video nadzornih sistemov in sicer:


Oseba javnega ali zasebnega sektorja, ki izvaja videonadzor, mora o tem objaviti obvestilo. Obvestilo mora biti vidno in razločno objavljeno na način, ki omogoča pasamezniku, da se seznani z njegovim izvajanjem najkasneje, ko se nad njim začne izvajati video nadzor.

Konec C/P

In nadzor lastnega stanovanja NE spada pod "osebo zasebnega sektorja".
Zaključek: tvoj citat nima vezew z vprašanjem avtorja teme.

Še možnost za avtorja teme: zadevo snemaš na zunanji disk, ki je lahko skrit nekje v omari. Povezava do diska:
Wireless USB

iskra ::

A posnetki, ki so jih neki starši predstavili kot dokaz na sodišču zoper varuške, ki je trpinčila otroka so nelegalni? Misliš, da bi lažje ulovili varuško "na delu", če bi imeli na vratih veliko tablo "Big Brother is watching you"?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Volk| ::

Hvala za nasvete!
Je pa mi res dala za mislit aljazh-ova izjava.
Res je lahko cela investicija v tem primeru zastojn.
Pri sestri sem videl vrata za 160k.
Mislim da jih lahko samo tank razbije.Vlomilec bi dvakrat premislil predno bi se jih lotil.
če ne bi bile tako drage bi si nabavil ta vrata.Pol ne rabim nič druga.

Glede dodatnega diska v omari...moral bi res bit dobro skrit saj vlomilci ponavadi vse premečejo.
Še nekaj...ali kdo ve kako lahko narediš stikalo da se ti vlopi računalnik na senzor ali kaki drugi način?

WarpedGone ::

@Gavran:

Mislš da sm hotu pokazat, da je zakon proti njemu? Napaka.

Pokazu sm, da je zakon v njegovem primeru tiho. Ne omenja sploh zasebnih prostorov, tko da kar si on doma omisli je čisto njegova stvar. Al bo stvar veljavno dokazno gradivo na sodišču je pa druga zgodba. Vsekakor je pa izjava, da te lahk vlomilec toži ker si ga snemal kako je razbijal tvoje stanovanje, neumnost.
Zbogom in hvala za vse ribe

Volk| ::

Kaj pa pravite o temle??
Cenovno je kar ugodno.

luka74 ::

Mogoce ni za sodisce, bo pa pomagalo policiji izslediti kolega, pri katerem pa se zna najti se kaksen bolj oprimeljiv dokaz.

Sicer pa si poglejte tole (Duncan Grisby je open source avtor OmniORB CORBA):
http://www.grisby.org/burglar.html

matej888 ::

Mislim, da ce poznas kaksnega dobrega mehanika in elektrotehnika z malo domislije se da naredit vse doma in to zeloooo sigurno zadevo za relativno malo denarja. S tem mislim na kombinacijo narejenih vrat in nadzornega sistema. Tudi sam imam podobne ideje, in bom to tudi realiziral, ko si bom zgradil hiso.
Problem pa niso samo vrata, vendar tudi ostali mozni dostopi kot garaza, okna, terasa, nenazadnje tudi streha (odvisno od konstrukcije in pozicije hise),...Tako da se clovek vprasa na koncu ce ima v hisi/stanovanju res toliko vrednih stvari(zlatnine,..), da bi vlomilec vlamljal in se prebijal skozi varnostne sisteme za eno TV in racunalnik?


If you want to catch a thief you MUST BECOME one!!!
Tech-freak


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakonodaja videonadzora (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10834405 (14583) St235
»

Katero 360° IP kamero za videonadzor

Oddelek: Kaj kupiti
101877 (1749) Nikonja
»

Video nadzor, ali kako drugače zaščititi hišo

Oddelek: Pomoč in nasveti
327187 (6595) xCore

Videonadzor na računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
467393 (5831) Brane2

Več podobnih tem