» »

Navijanje Opterona 939

Navijanje Opterona 939

««
4 / 11
»»

MEDENA ::

:D tok dnara pa nimaš za digič :\

flisko ::

Gufy mam z aprodat hud fotoaparat z makro funkcijo :D :D :D :D :D

zbogi ::

kaj a si Gufy postal testni inžinirc za AMD?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Jaffa ::

Presneta foušija. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

flisko ::

evo not upiknu,pa dela trenutno na okroglih 3000 mhz pri 1.52v,juter grem naprej.

flisko ::

odstrani hs ,pa so temperature padle za neverjetnih 18 stopinj,zgleda da je hs bil res slabo gor naštiman.Prej pri ful load 60 zdej 42 stopinj.

LittleDevil ::

Kako se ti pa kaj navija?

LP

dolfi ::

KK se pa odstrani hs?:D

_Dejan_ ::

nekje na forumu obstaja tema o odstranitvi IHS-a mal pobrskej:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

flisko ::

evo mal za foro,grafa na stock frekvencah samo procesor navit brez tweekov in v ozadju kar neki programov laufal orb

PrimozR ::

Teli optiji ga pa sekajo...

Primoz78 ::

flisko in ostali z AMPW kako je pa kaj Prime stable?...meni mi prime vedno errorje ven mece...drugace pa v win in vse ostalo dela BP :\ So pa temperature res nizke...sem pustu od vceri laufat Toast pa ko sem pocekiru danes je blo v sobi 18°C CPU pa pod full load na 35°C...

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GUFY ::

Držite se teme, da mi ne bo terba brisat.

LittleDevil ::

Kater bios pa kaj uporabljate za te opterončke...?

LP

Primoz78 ::

Zadnjega...FX60test...zgleda, da me ram mal jebe mene....zdaj sem moral vzet eno palcko ven, drugace ni hotlo pridet v windowse niti po clear cmos-u!...uff...Mushkin...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

LittleDevil ::

Sem že mislil da je opteron med slabšimi, u bistvu me je pa samo bios malo.... :D



LP

VASkO ::

primoz pomoje ti je ram crkno

Primoz78 ::

Ma pismo ja me vsa tehnika je** al kaj...sedaj sem dal sam eno palcko not in sprobal rezultat pa je sledeci...:\



Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Off-topic II: Jep... pomoje tudi. Primoz, kupis 512MB modul BH-6 (3.2V ~ 240MHz 2-2-2-5 1T)? 8-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

....mah saj nevem ali je sam en crknu al sta oba...ker OCCT mi se vedno ne gre skoz...vedno pri 27 minutah (preostanka) crkne...sam je pa game stable in Super_pi32 ...mah kar neki...Bom probal se enkrat z obema palckama. Tibor hvala a ce bom si bom TCCD-je vzel...ce bodo sli tile v RMA...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

JIM22 ::

Primož: mogoče pa ne paše opterončku tale nov bios. Sem ga jest tud dal gor in se ni zagnal ok. Skos je neki jebal. Najbolš se mi zaenkrat zdi 623-2.

Kar se pa tiče prime, imam pa kar dost izkušenj, da ni bil proc prime stabiln(vrgo takoj ven), drugo je bilo pa vse stabilno. Zdej tale ko ga imam, mi prime takoj javi napako, drugo pa vse naredi brez problema(super-pi 32mb, s&m long varijanta(segreje proc ene 3-4C več kot prime), stabilno v igrah in drugih bencih).

Se spomnem pa še iz nf2 platforme, ko je bil prime stable par ur, ko sem pa pognal 3d mark 2001 je pa fuknlo v win in tud špili niso šli skos. Tak da čudn to.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Primoz78 ::

Mah cudno to ane...jaz sem tudi 1 uro spilal quake prej pa ni blo cisto nic narobe...super_pi gre skoz BP sam ostalo pa ne...no S&M sem spustu skoz (short) varianto pa je sla na 90% load BP skoz...pomojem je samo kaka fora z tem prime in OCCT...ce je drugace stabilno me boli za prime 8-) ...je pa toast laufal pri 3ghz 26 ur in ni resetirala masina...toast tud kar dobro segreje...no mojga niti ne ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Meni pa moja plata ne štarta, jo bo treba reklamirat. Očitno sem crknjeno dobil.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

...mogoce voltmod ni uspel ;) Joke...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

PrimozR ::

ASRock, Epoxka al si novo kupu?

DominusSLO ::

tiborr
Asrock za podporo opterona je treba bios updejtat...Brez updejta ne vem če štarta...

mile ::

nima veze to, dela tud z default 1.20

mas HTT cez 300?

tiborrr ::

Dominus, to mam ASRock, ja. Potemtakem bi se prosil nekoga, da mi posodi za urico ali dve AMD Winnyja ali Venice, da updateam BIOS. Je kaksen prostovoljec iz LJ danes? 0:)

Ko sem jo vtaknil v kisto, sploh ne dela. Niti ventilatorji ne dobijo stroma iz plate. Ce jih priklopim na molex, zadeva laufa.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

mile ::

zakaj mi ne verjames... imam to plato + opterona 146 in zadeva deluje z default biosom 1.20.

DominusSLO ::

Tibor
To sem napisal, ker bom nabavil isto konfiguracijo in sem na forumu asrock vidu(compatibility list-za opterone bios 1.40). Čisto možno pa da je v novem biosu nov samo napis Opteron, kot ponavadi...

Če si pač plato naročil iz tujine, lahko še to probaš, preden pošiljaš na rma.

flisko ::

Gufy,plata je šla u kurac,nikakor ne gre čez 280fsb,ni važn ka delam,ostalo je vredu.Bom kupu novo rdx200 eno,baje asusa8v mpv seka

ace99 ::

ne kupuj te plate k ti bo zal.. dfi rdx200 mislm... zdej jo je mel en kolega doma in je mel same probleme. npr. ko resetiras masino se zmerej pr postu ustav tko da mores vsakic 5x-10x resestirat da prides v winse. smo dal nov bios gor pa je blo sm malenkost bols.
tud pr navijanju se ne obnese. na plati je bil opteron 148 k se je navil na kakih 2700mhz...
zdej k je pa na ultra-d gre pa stvar skor na 3g. res sami problemi tko da ti je res ne priporocam

lp

GUFY ::

Fantje, tema je namenjena navijanju Opteronov zato je ne smetite z ostalimi zadevami, drugače bo potrebni brisati.

tiborrr ::

Newsflash, plosca (ASRock S939 Dual SATA2) je mrtva, pravkar sem vse premontiral v Epoxko in deluje normalno. Tam ni niti bootalo. Upam, da menjava plosce ne bo trajala predolgo, ker mi na nForce3 ni vec za zivotariti (stutter problemi z GeForcem).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zbogi ::

ej tibb, eddi je mel probleme, ker smo mu čist frišno plato zmodal (vmod z 5.6k uporom za +.25v ) in mu ni hotlo sploh bootat. Je rekel da je pol uzel mod dol in je blo okey. Med tem ko je fras tud nardil mod, samo je pred tem že zagnal plato in upgradal bois, pa mu dela BP. Probi, če že nisi slučajno.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

DominusSLO ::

1 vprašanje... Koliko močen psu za spodobno navitje(vsaj 2,7Gh) dualcore opterona? Podatek za porabo je 80A->pri 1,5V znese to 120W. Kako pa povečanje Mhz vpliva na amperažo?

Primoz78 ::

Ene 500W...dober PSU imam v mislih bi bil ze dovolj pomojem...sam da ma 12V linijo vsaj 26A...

Lp Primoz

p.s. Jaz sem BP poganjal X2 3800 @ 2,6ghz 1,552V in GF 6800GT na Taganu 480W
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

AMD stops production of Socket 939 Opterons klik...

MEDENA ::

to bomo dilal optyje :D

Primoz78 ::

MEDENA mi bomo ja...sam ti nevem ce jih bos dobil ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

JIM22 ::

A kaj, zdej mislte če jih bodo nehal delat, da boste dobere steppinge prodajal po 80k? Al kaj?:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Primoz78 ::

...vprasanje ce sploh bodo dobri steppingi se...tisti ki jih ma doma sigurno jih ne bo prodajal ;)

Lp Primoz

p.s. 80K...ma si pretiraval ane :\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

flisko ::

Jaoooo,dobu novo plato dones ,pa dam not,NEEEE dela,sploh se mašina ne posta,dam staro nazaj not in namontiram na chipset nov cooler,in lejga zlomka,spet se navijaaaaaa.Hudooo,matr sem vesel,2950 na 1.45v super stabilno ,rrami tud delajo super,8000mB/s je pa prepustnost. Lep pozdrav flisko.

MEDENA ::

Primož : če so pretested po 300€, jih kle komot prodamo po 70k >:D

mykeos ::

flisko:Bragging rulz:P ;)
MEDENA:ma imaš prav glede tega,sam problem je kupna moč.folk pač običajno ne da tolko denarja za proc.
poglej le kolikšen delež folka je imel san diego in kolikšen venice(wincester)...
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mykeos ()

zbogi ::

na ebayu bodo verjetno take cene za te proce, sam v slo pa težk verjamem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

mykeos ::

za 3 gigaherčnike je na ebayu pribl. cena 300EUR,pri nas se to težko proda.vse kar gre nad 60k je že kriza,ne glede
na "value".
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

OZZY ::

Ja 300 evrov za dober stepping je prava cena in jo npr. na britanskem ebayu brez problema dosežeš.

SAm sem dobil 4 komade FPBW za 155 evrov po komadu ...in sem jih prodal na ebay.uk..Prvo sem mislu, da bom obdržu dva ampak ko sem prodal prva dva za 210 funtov sem ponudil še druga dva pa sta šla tud takoj z buy now opcijo. tko da v britaniji gre to bolj kot na nemškem. Tam sicer imajo tud cene okol 300 evrov, sam folk ne kupuje.
Go with the flow.

LittleDevil ::

Še ena 146-ka v akciji...





LP

Shark-357 ::

Kaj za kak superpi ni stabilen?
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130166 (15630) gfighter
»

Navijanje Dual-Core Opteron 939

Oddelek: Navijanje
413107 (1499) umax
»

Opti 146@DICE

Oddelek: Navijanje
261839 (1242) Primoz78
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934735 (17098) Jaffa
»

opteron s939 kje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22513633 (7825) Primoz78

Več podobnih tem