» »

Navijanje Opterona 939

Navijanje Opterona 939

««
8 / 11
»»

Primoz78 ::

Nobena kar jst vem nimam popravljenega tega...razen DFI NF-4 SLI-DR Expert...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ace99 ::

nekej je blo govora o odpravi te napake..:\
hmm, zakaj je pol tist hladilnik pr men tko vroc k sam satan pr kolegu pa mlacn...(sprobano z istimi rami pr isti napestosti)..

ace99 ::

u bistvu mava vse isto sm revizija plate je druga...

Primoz78 ::

...v katerem slotu ma kolega graficno pa katero?...glej nekatere graficne majo kar velik PCB in vcasih pokriva tudi cooler na NB-ju...tako mam tudi jaz. Ce ma kolega graficno z majhnim PCB-jem oz. ma graficno v spodnjem slotu je normalno, da je hladnejsi...jaz mam graficno v zgornjem in se greje nekje med 45-47°C...ne uporabljam pa 5V za napajanje rama...tko da ce bi uporabljal bi bile temperature NB-ja precej visje!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ace99 ::

hehe, kaj ma pa graficna s tem?? sej nism reku da se nb greje!!!! greje se tist hladilnik pr jumerju j17 v zgornjem desnem kotu..je sm en hladilnik tko da ne mors falit..isti hladilnik k uni trije desno od proca...

ace99 ::

se enkrat preber kaj sm napisal...

Primoz78 ::

Aha...sem slabo prebral zgleda. A tisti aluminijast...tam kjer je meni sel kondenzator po gobe mislis? Pomojem tisto ne igra neke hude vloge...drugace pa usmeri kak ventilator gor...Meni mi vent piha na rame in na PWMIC...pa je vse ql...temperature PWMIC pa je padla za 10°C...pa mislim, da hladi tudi tisto zraven.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GaS ::

Ja pri meni je hladilnik tudi mlacne sorte..Sicer imam rame na 3.3V, sam vseen..S tem da ne vem katero revizijo imam;) Moram pogledat.

LittleDevil ::

Še vedno na BOX coolerju, z odprtim oknom... Na 3150Mhz mi naredi z 1.488V OCCT do 60%... Temp so še vedno visoke... :)







LP

igor0203 ::

LD, ker stepping pa je to? Un 0540APMW al je ker drug?

Primoz78 ::

Igor...CABYE 0540 FPBW...tak kot smo jih v prvi posiljki dobili iz overclockers.de....in tak kot je meni sel po gobe :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

igor0203 ::

Aja, dober proc... >:D

LittleDevil ::

Tako kot je rekel primoz, pa še nizek batch ima... Za superPi 1MB je šel na 3280Mhz z malo manj kot 1,6V v windowsih...

LP

igor0203 ::

In to na BOX coolerju?

Dej ga hitr pod kompresor... >:D

LittleDevil ::

Ja na BOX coolerju, kompresorsko sem pa mykeos-u prodal... >:D

LP

igor0203 ::

Uf ja no, škoda pol... :(

Shark-357 ::

Window action:D

LittleDevil ::

Kakšne so bile pa kaj temperature proca?

Drugač pa nice OC.

LP

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

He he, si pa okno res na široko odprl... :D

Shark-357 ::

Temperatura vode je bila 2°C proc je pa ob obremenitvi imel max 12°C>:D

score je pa nizek zaradi delilnika ker kar je čez 3260mhz mi ram ne potegne (pri 272mhz se ustavi:\ ) več kot 3.6V mu pa ni všeč..

Zgodovina sprememb…

LittleDevil ::

Lepe temperature, a že razmišljaš o kakšnem extremnejšem hlajenju?

LP

Shark-357 ::

Jap po vsej verjetnosti se bom enkrat ta mesec igral z suhim ledom na procu in grafi.
(če bo zbogi posodil kontejnerje>:D )

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Malo sem se igral z mojim Opteronom 146, tu pa je slikica sistema med benchanjem.



Pa še slikica mojega najboljšega rezultata v Super PI 1M. To pa je trenutno 2. rezultat v Sloveniji Z AMD porcem. :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

LittleDevil ::

GUFY kakšna je pa kaj voltaža in full load temperature v windowsih... Drugač pa dober rezultat...

LP

GUFY ::

Tukaj je bila 1.66V temp pri full loadu pa okoli -2 stopinji.

LittleDevil ::

Aha super temp, kater kompresor pa imaš notri, to si malo priprl ventil ane da imaš -2?

LP

pingec ::

Opteron 165
CCBWE 0551 UPMW
1.8@2790Mhz 1.50 V (33°C full load)

A mi kdo kaj pokomentira tole? Kolk je stvar vredna, če bi prodal na ebayu?

Pride tud na 2880mhz pri 1.55V sam se mi zdi prevč voltov.
Zanima me tudi do kje je še varno za DC optije it z voltažo (razmišljam o testu na 1.6V :D ) Hlajenje pa imam vodno in je max temp do zdaj bila 33°C.

Plata je pa ultra-D.

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dr_M ::

glede na to, da je DC bi slo pomoje se mal vec, kot pri CS.
drugac pa moj venice cist ql dela na 1.7V, z vodnim hlajenjem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingec ::

Jah ne vem no, po forumih so vsi tisti uradni stickyji not pa pise da je za dvojedrnmike 1.45 ze zlo resna voltaza, pol pa zasledis pol foruma k ma 1.55 voltov, za 1.6 se pa bojim, ker tud ce so temperature nizke, ga voltaza tud ubija, pa DC imajo tud default voltazo nizjo kot SC, in bi blo to ze kar nekaj vec kot 20% .
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Moonman ::

Dobrega DC opterona imaš.:)
A to imaš brez heatspreaderja? Ker 33 ob loadu z DC procom skoraj ni mogoče.
Če se te pri višanju voltaže iz 1.55 na 1.6V kaj pozna na overclocku ga lahko brez problema ženeš na 1.6V.

Pa obvezno obrni en vent, da po pihal na področje desno od socketa (če seveda že nimaš). DC papcajo precej toka.


pingec ::

Ja se pozna da ga hladim z vodo, ampak je vseeno zelo hladen.
Heatspreader je gori, drgač pa tud mene čudi temperatura :D Ker dejansko ima stvar nenavita tko 18 oz 22 (obremenjena) °C. Pod enakimi pogoji ima barton na default voltazi 36°C (nf7 senzor). Tko da je kr dost hladnejsi od XP :). V bistvu je proc super cool (v obeh smislih :D) temperature so pa zihr prave, vsaj ce senzorji prav merjo :).


LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

tiborrr ::

Mater, mene jebe moje napajalo - Antec TruePower 430W. Ni in ni stabilen na 2.9GHz+. Z Vaskom imava skoraj identicno racunalo, njemu je prime stabilen na 2.9GHz pri 1.61V (ima AeroCool Turbine 500W), meni niti na 1.65V noce iti, vsipa se po desetih minutah loopa 3DMarka01. S&M naceloma gre skozi, tako processor kot memory test.

Je pa res, da je moj PSU le 20-pinski in ne 24. Razmisljam, ce naj poskusim z 20-to-24 pin adapterjem ali kar ob priliki (in $) grem po novega? :\ Razmisljam o LCPowerju LC6550 v2.0 (2x16A @ 12V | 40A @ 5V | 35A @ 3.3V), lahko ga dobim za 9 jurjev (vec trenutno tudi nimam za kaj takega...).

Aja, po odstranitvi IHS z mojega optija so padle temperature tam za 10-11°C, a sem ga (oz. ga je VASkO) s silikonskim kitom pritrdil nazaj, za kontakt pa uporabil AS5. Pac, saj veste, safety first... :) Zdaj so temperature morda za stopinjo visje, verjetno niti to ne.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

LittleDevil ::

Počakaj da zbereš še malo $$ pol pa kupi kakega Tagana al pa OCZ-ja 420W, ti bo defenitivno bolje služil kot LC power...

LP

Primoz78 ::

Ali pa Enermax 420W...pomojem je se boljsa izbira kot Tagan...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Samo kateri Enermax? Liberty? Kolikor vidim, ima bolj bedne 5v in 3.3v linije... In stane vsaj 2x toliko kakor LC6550v2.0 :|. Sicer pa hvala za nasvete, bom pretuhtal, kaj in kako naprej.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zbogi ::

5V je prov močna, bolj stabilna kot pri Taganu in Seasonicu, edin mal bolj niha 3.3v samo kaj ti pa koristi, rami se napajajo iz 5v linije, ki nasplošno ni kej obremenjena, 3.3v je pa tak zgubla svoj namen, večino toka grafične dobijo prek 12v, jedro na procu pa takisto iz 12v.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

igor0203 ::

Al pa Coolergiant ali Noisetaker ;)

VidKo ::

Tiborrr LC Power all the way. Ti ga posodim na test če hočeš.

Lp, VidKo

tiborrr ::

No, Vid, kul potem... Razmisljam, da bi svoj proc in rame prinesel do tvoje kiste, pa da vidimo Prime - itak imava enake plosce. Morda jutr popoldne, a? :)

Kaj pa pravite na AeroCool Turbine 500W? V Avstriji je okoli 90eur...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VidKo ::

Može Jože! Ko pridem iz MB mam cajt. Če maš AS5 pasto ni blema, jaz je namreč nimam več nič.

Lp, VidKo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

VASkO ::

tisto je Aerocool Turbine Power 550W. je res malo sminkerajski, ampak ima pa super stabilne linije. ko sem ga jaz kupoval, so bli na netu trije reviewi, kjer se je odrezal malo boljse kot OCZ 500W. manj nihanj na linijah je kazal.

pingec ::

Hmm a kdo ve zakaj mi komp smrdi po zazgani elektroniki? Sej v bistvu je ze prvi dan smrdel ko sm pognal prvič, sam zdej spet, oz. še bolj pa nič ne zgleda kot da se pali... Imam pa obremenjen 100% proc (temp 33°C) voltaza je "le" 1.475 V, rami pa majo 3.5V (teamgroup) druge voltaze so default, imam pa dva 80mm venta na ramih in en 90mm ki piha s strani na rebra desno od socketa. Plata je ultra-d. Kaka ideja?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

LittleDevil ::

Da se še jest pohvalim prvi opteron stabilen na 3500mhz >:D



lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

igor0203 ::

LD, bolj slabo se vidi tistih 3500MHz... :D

LittleDevil ::

evo malo večja slika... :)



lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

MEDENA ::

če ne bi bilo mene tudi tega ne bi mel >:D

LittleDevil ::

to pa je res... tnx za super cpu, sam vseen ima cold-bug :)

lp

MEDENA ::

eh to jih ima 90%. :P

JIM22 ::

Medenko kak pa kaže moj cpu? Šved je mal nategno vse skup.;(( Počas mi gre na k****!
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GaS ::

LD zakaj ne PrintScreen? A do konca OCCT ni stabilen?
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130166 (15630) gfighter
»

Navijanje Dual-Core Opteron 939

Oddelek: Navijanje
413107 (1499) umax
»

Opti 146@DICE

Oddelek: Navijanje
261839 (1242) Primoz78
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934735 (17098) Jaffa
»

opteron s939 kje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22513632 (7824) Primoz78

Več podobnih tem