» »

Athlon 64 venice + navijanje

Athlon 64 venice + navijanje

rkajtn ::

Lep pozdrav tukaj na forumu sem nov!drugace se ze bavim z pc od 12 leta.star sem 22 let in imam naseldnji problem!! imam kisto z naslednjimi konfiguracijami!!athlon 64 bit 3000+ venice ,maticna je gigabyte GA-K8NF-9 nforce 4-4x,disk 200gb sata WD,graficna je geforce leadtek winfast 6000GT boljsa verzija za vec dnarja pa 2x512mb ddr 400mhz rama!sistem imam windows xp SP2!zanima me ce ima kdo podobno kisto da bi mi povedo koliko je navil svoj PC!!ze v naprej hvala!!hladilnik je box verzija!!


lp

sirotka ::

lepo, da si povedal svoj živlenjepis:D Samo to ti pa noben ne more odgovorit, ker se vsak-tud identičen sistem z istimi steppingi,..-različno navija, pač odvisno od srečne roke pri izbiri komponent. Probaj proc najprej: V biosu daj delilnik za rame na ne vem...166 recimo ali 0,8:1. Potem pa navijaj htt dokler bo proc stabilen. Višaj počasi voltažo...pa recimo do max 1.6v za venice. Glej temperature. Tako boš dobil max Mhz za proc. Potem daj delilnik za rame na 1:1, multiplier od proca na 5 in višaj htt dokler bo stabilno. Odvisno od čipou na ramih višaj tudi voltažo. Samo tvoja plata ma max 2.8? No potem pa memtest pa stabilnost preizkušaj. Tako boš dobil max frekvenco za rame. Potem pa recimo da ti gre proc na max 2500, kar je okoli 277*9, rami ti pa gredo na max na 230. Potem daj na 9*277 in delilnik na 0,8 da bodo rami na 222.

sid911 ::

glej moj podpis. v ponedeljek sem navil na 2600MHz, s tem da imam najnovejši ( F9) bios gor. plata me je kar presenetila s tem da se je začela z novim biosom navijat imam pa delilnik na hmmm kolko že? pozabil sem:8)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

scancarm ::

Jaz sem pred nekaj dnevi nabavil ploščo GA-K8NSC-939 , procesor athlon 3000+ 64 Venice, 512 MB Ram,
radeon 9600XT 128 MB, matrox 160 GB

danes sem ga probal malo navijat ,
nisem glih neki strokovnjak na tem področju ampak se trudim
imam prvič AMD jev procesor in mi vaš vsak nasvet prav pride, da pridem do najboljših rezultatov oz. da iz njega iztisnem kar se da

naredil sem tako
CPU/DDR 2 / 1,83 razmerje in dosežena frekv. 222 MHz
CPU napetost 1,55 V
CPU clock 245 MHz
frekvenco mi je uspelo spraviti iz 1808 MHz ( osnovna ) na 2204 MHz nič kaj pohvalno verjetno ( vaše mnenje ?)
temp proc 33 stop. C
napetost DDR +0,1
HT sem pustil na 4X (največ 5X vendar se mi ni dal zagnat več če sem nastavil na 5x)

več se mi ni dal nastaviti , mogoče je še katera nastavitev ki bolj očitno vpliva na doseganje večjih frekvenc na procesorju, kajti na forumih sem zasledil da bi se na določenih ploščah lahko ta procesor navil tudi do 2800 MHz (verjetno z boljšom hlajenjem )



pomoč pri navijanju!!!!!!!!!!!!!!!1
oz. vaše mnenje
GA-K8NSC-939, AMD Athlon 3000+ 64 @ 2204 MHz Venice,
512 MB ,radeon X700 pro, ZM80D, maxtor160, 400W, bigtyphoon

sirotka ::

a moraš cpu napetost tako dvignit že za 2.2Ghz? Pomoje da ne, moj 3000+ gre bp na 280*9 pri default voltaži. Odvisno kake rame maš, da ni +0,1v premalo. Imaš nastavljen delilnik za rame?

Dare ::

Scancarm: tudi sam sem pred enim tednom nabavil točno iste konponente kot ti. Le da imam 1 GB Patriot rama in grafo 6600GT. Zaenkrat sem stvar navil na 260 HTT kar znese okoli 2350 mhz za procesor in 234 mhz (delilnik 2:1,83) za rame. Napetosti sploh nisem povečeval in mislim (vsaj, kar sem bral po internetu) tudi ni potrebe do 2400mhz (seveda govorim o Venice 3000). Pri ramih pa sem imel očitno srečno roko, ker so iz nižjega cenovnega razreda (CL 2,5) pa sem vendar dosegel 470mhz. Po moje so pri tebi problem rami. NF3 mora iti najmanj na 260-270, proc. pa brez težav mnogo više. Povišaj napetost, zrahljaj latence ali pa izberi večji delilnik.

Kaj sem dobil:
3D mark: CPU 4830 (nenavit okoli 4000)
3D mark grafa: 3750 (560/1120)

Dare ::

Pa še tole sem pozabil: tudi napajalnik ti lahko nagaja. Jaz sem kupil LC 6550 gold 14cm in sem zelo zadovoljen z njim. Zelo tih in stabilne napetosti.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: RC14 ()

scancarm ::

Dare. poskušal sem upoštevat tvoj nasvet in sem znižal napetost na cpu na normal 1,4 V in mi dela ok na isti frekvenci 2202 MHz, povišal sem napetost na RAMih na +0,2 V in to je maksimalna nastavitev za povečanje napetosti na ramih ki jo podpira ta plošča (a mogoče moram naložit novi bios) in mi zadeva ni hotela zalaufat v windowsw ko sem delilnik nastavil na 2:2 ko sem pa dal nazaj na 2:1,83 je pa delalo vredu na istih frekvencah kot sem jih že prej opisal
mogoče so res krivi rami so neki poceni rami 2x 512 Veritech GVP 512 MB FLTXX5B VT 400

nevem pa kaj si mislo s tem da naj zrahljam latence (kaj je to?)

LP
GA-K8NSC-939, AMD Athlon 3000+ 64 @ 2204 MHz Venice,
512 MB ,radeon X700 pro, ZM80D, maxtor160, 400W, bigtyphoon

Dare ::

Po moje so res rami krivi. Daj delilnik na 2:1,66 in HTT navijaj toliko (po korakih), da bo še delovalo. Okoli latenc pa se tudi jaz še precej lovim. Nekako tako je (popravite me, če se motim), da jih imaš trenutno nastavljene npr 2.5, 3,3,8 , ti pa nato nastaviš za eno višje 3,4,4,9 in tako malo razbremeniš rame. Kaj je bolje, povečati delilnik ali zrahljati latence pa je odvisno od primera. Okoli Grafike: iz prve roke ti povem, da je med 9600XT in 6600GT premalo razlike in kmalu ne boš zadovoljen (na X700 pozabi). Boljša izbira, čeprav zelo podobna 6600gt je X800GT ki jo dobiš že za 33ksit (dino), še bolje pa je, da še malo našparaš in kupiš 6800.

RC14 ::

Fantje,da vas malo opomnem, tema je o Athlon 64 venice + navijanje in ne o grafikah in napajalnikih.


Lp

sirotka ::

eh..kr neki, ne splača se venice-a navijat, če maš 9600...:\ :\

Dare ::

RC 14: Nekatere teme so malo povezane, a ne?? Če se pogovarjaš o navijanju je moreš mimo napajalnika, grafika se pa tudi navija. Posredovanje je zaželjeno, ko se debata prevesi v zmerjanje, dokler pa se pogovarjamo konstruktivno, pa čeprav tema malo zaide, pa tvoj medklic razumem bolj kot opozorilo nase češ, ŠE SEM TUKAJ IN IMAM IZJEMNO MOČ IN PRAVICO, DA LAHKO NEUSMILJENO BRIŠEM POSTE. Žal bi mi bilo, da bi tale forum doživel usodo še nekaterih, ki so umrli prav zaradi takega obnašanja skrbnikov.

LP

RC14 ::

Dare:

Če je tu pa tam kakšen komentar glede grafike oz napajalnika čist ok, (da se mogoče slabše navija zaradi grafike oz napajalnika itd..), ampak določene stvari niso oz ne spadajo v to temo, je tako?

Zaradi takšnih "nevmesnih" debat, tema postane preobširna, manj pregledna in neuporabna , torej v temi za navijanje A64 venice, ljudi zanima vse v zvezi z navijanjem le tega, ne pa kako se katera grafična odklene, katero grafiko se splača kupiti in celo govor o igrcah.


Nadaljujmo temo o navijanju Athlon 64 venice.


Glede napetosti pri venice procu, tukaj je zelo odvisno od posameznega primerka, jaz sem moral pri prejšnem procu da je stabilno deloval pri 2400Mhz dati kar 1.65V, na sedanjem procu pa deluje stabilno na 2754Mhz pri 1.45V.Oba pa sta A64 3000+ .
Glede tega je pač treba poskusit kje je meja procesorja. Drugače pa je tudi zelo pomemben sam memkontroler v procu.
Če se vam procesor slabo navija oz bi radi prišli še kaj višje, je najbolje poskusit tako, da znižate delilnik rama na 100 oz da ram deluje na čim nižjih frekvencah in če v tem primeru dosežete višje frekvence procesorja, je kriv sam memkontroler v procu, če pa ne pridete nič višje ob isti napetosti seveda , je pač tukaj verjetno meja samega procesorja, oz z boljšim hlajenjem bi se še dalo kakšen Mhz iztisniti iz njega.

Men na 2800Mhz ne dela stabilno, če imam delilnik za rame na 166 (ram deluje v tem primeru na 255Mhz, sposoben pa je delati na 270Mhz-testirano z memtestom) je pač preobremenjen memkontroler, če pa spustim delilnik na 150, pa gre procesor kar naenkrat na 2900Mhz stabilno).
Za slabo navijanje je lahko tudi kriv prešvoh napajalnik, oz če mu preveč nihajo linije.

Glede timingov pa še niti sam nisem pogruntal, kako je najbolje,ker pač za te stvari potrebuješ veliko časa.




Lp

matjash ::

Jaz pa ne morem nikakor prit na 2500 mhz, ratalo mi je edino če sem dal rame na 2:1,5 delitelj in zvišal napetost CPU-ja na 1,6v ! Mi lahko prosim kdo pove kako bi stestiral al je res tako slab CPU , al me samo rami zaje***ajo.

Zdej mam pa na 2400 Mhz (240*10) in rame 2:2 (240 mhz 2,5-3-3-6) in mi delajo stabilno, vsaj 32MB SuperPi s tem da sem jim zvišal voltažo na 2,8v pri 2,6v mi je SuperPi javljal napake, z 2,7 pa nisem še imel časa sprobat. Zdej bom dal pa Prime 95 laufat.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Dare ::

Če ti rami delajo na 240 MHzje to kar zadovoljivo. več niti ne smeš pričakovati, ker imaš budget rame, tako kot jaz. Daj delitelj na 2:1,66. Množilnik za HTT (ne vem, kako se točno reče) daj iz sedanjih 5 na 4 in potem bo šlo vse skupaj najmanj do 280 HTT.

matjash ::

Sem probal pa mi niti 250 HTTja z množilnikom 4 (tudi s 3 sem probal - na 750mhz) ne dela - edino če dam rame na razmeje 2:1,5 in povečam voltažo CPUja na 1,65v!! - samo v temp rimeru mislim da sistem ni stabilen, sem pa že malo pozabil, pa tudi mi ni pašalo izbirat 1,65v z BOX hlajenjem, moram najprej kak konkreten hladilnik kupit. A je možno da za 100mhz bi zahteval CPU kar 0,15v več?! A pa še eno vprašanje o ramih - če uporabljam delitelj in jih imam tam ogrog 200 MHz mi ni treba nič zategovati timingov, temveč uporabljam tiste ki so v SPD tabeli, al navijanje samega HTTja vpliva tudi na to.

LP
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

De|Lux ::

kje u biosu se navije rame?jst mam od gigabyta plato nf-ck804 pa ma u biosu tist meni za navijanje sam nevem kako se rame navije :D ajde pG razlozte mi tko da bom vedu kaj berem :} tnx

De|Lux ::

aja mam pa od kinkstona 2*512 ddr dial chanel rame!!

matjash ::

S tem ku vzdiguješ FSB višaš ramom frekvenco če maš fsb 133 delaju rame z 266mhz ,166=333 200=400 itd, pri a64 je podobno le da tukaj vzdiguješ HTT.
... bolje pozno kot nikoli.

prismo ::

Mene pa zanima če se proc 3200+ Venice enako dobro navija kot 3000+, al samo to velja za 3000+ serijo?

sirotka ::

to ti pa noben ne more povedat. Največ se navijajo 3000+, ker majo pač najmanjšo orig. frekvenco. Samo v Mhz je pa več odvisno od steppinga kot pa od oznake

Dare ::

Matjash: Najbolje bi bilo, da ugotoviš možnosti posameznih komponent. Nekje imaš očitno težavo, in drugače je ne boš lociral. Najprej daj procesorski množilnik iz 10 na npr 5 in (sedalje na pamet se ne spomnim ali je to zadosti da upočasniš tudi rame ali pa moraš dati še delilnik za rame na najmanjšo vrednost) Tako si zabremzal CPU in rame in potem navij HTT tako daleč, kot bo šel. Probaj na množilniku 5 in 4. Če ti ne gre preko 250 imaš defektno plato. Nato daj množilnik na najnižjo vrednost in preko HTT navijaj procesot. Rami bodo še vedno delali na nizkem taktu in ne bodo omejevalni faktor. Določi max hitrost procesorja brev povečevanja volteže in nato z povišano voltažo. Nato stestiraj še rame. Princip ti je sedaj verjetno že jasen. Tako boš zagotovo vedel, ka ti nagaja.

Okoli 3000 in 3200: tudi sam sem malo kolebal med možnostima, potem pa sem čisto zaradi denarja kupil 3000+. Kako se navija 3200 ne vem, se pa 3k navija kot pesem. Zaenkat zelo zadovoljen.

prismo ::

Na 2565Mhz mi dela brez problemov:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936901 (5227) Goldee
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72939129 (19688) igor0203
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432347 (1615) m0LN4r
»

Amd64 Winchester vs. Venice core CPU-Z (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
614381 (3643) Matey_kp
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865406 (3660) _Dejan_

Več podobnih tem