» »

trdi disk hitachi

trdi disk hitachi

kerrigh ::

dodal sem novi disk ata 80gB .Bios mi ga prepozna pravilno, comp pa mi napiše lokalni disk in ga lahko uporabljam vendar mi prepozna samo 7,5 gB uporabljam pa win xp.enako je tudi v win 2000 me,kjer mi napiše izmanljivi disk. probal sem ga odklopiti ter nazaj priklopiti in formatirati pa ostane enako.disk je priklopljen kot slave.
kaj naj spremenim?
kerrigh

Dzonson ::

Desni klik na My Computer in Manage. Klik na Device Manager. v meniju View izberi Show hidden devices in poisci Storage volumes. Izbrisi vse Generic volume. Potem pa klikni na Disk drives in izbrisi disk, ki si ga na novo priklopil in restartaj racunalnik.

p.s.
postopek izvajas na lastno odgovornost

kerrigh ::

ne pomaga.naredil sem tako pa je spet enako
kerrigh

Dzonson ::

mozno je da je kaksna particija na disku hidden
si probal z kaksnim programom za disk managmet kot je recimo partition magic?
ce s takim programom ne vidis celega diska, potem je skoraj sigurno nekaj z diskom narobe

kerrigh ::

bios mi zazna celoten disk 82GB.pod device manager ,disk drives, lastnosti, Volumes -populate ,mi napiše 78 GB, spodaj pa mi napiše
Volume G, Capacity 7,5 GB. To je ena particija, ki je desetkrat manjša.
Pod lastnosti diska pa mi napiše le 7,36 GB. Je možno da je kaj na disku narobe napr. kontakti (jumpers) za slave.
kerrigh

Dzonson ::

kaj pa ti napise pod Disk Management? ce ti tudi tam napise 78Gb potem ti more delat oz ti pa tak na pamet neznam kaj vec pomagat

DSmidgy ::

Presnemi Partition Magic za DOS iz tegale demota (mislim, da je gor) in s tem poštimaj.

Popravek: demo je zgleda čisto nefunkcionalen. Mogoče se bo pa videlo, koliko je dejansko velik disk in kakšne so particije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

kerrigh ::

partition magic mi prikaže celoten disk
78,5 GB in mi zraven piše BAD( namesto FAT32),
spodaj pa mi pod particije ne napiše nič. Ne morem pa uporabit nobenega ukaza kot create partition ali delete partition.
pod Create New Partition mi napiše
max size 8243 MB
min size 7.8 MB
potem pa se vse zaustavi oz mi napiše 7.8 is not a valid floating point value. Ne morem pa nič spreminjat.
Pod partition operations pa tudi ne morem izbrati nobenega ukaza razen properties.
kerrigh

Dzonson ::

ok potem pa si prenesi Drive Fitness Test in najprej stetiraj sam disk. pa uporabi Advanced Test

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dzonson ()

kerrigh ::

Drive Fitness Test mi ne dala( sprobal 4 diskete)
Partition magic za dos mi pa prepozna celi disk ne prepozna pa nobene particije ampak mi napiše ->Unallocated.
disk še vedno ne dela prav
kerrigh

DSmidgy ::

Če je unallocated .. pol pa naredi particijo.

dav ::

tudi sam sem kupil ta disk, v Biosu napiše 82 giga, v trgovini ( Comtron ) ga prodajajo pod 80 giga,
meni potem z dvemi particiji ga prepozna kot dva x 39 giga.
Z diskom sem zadovoljen,
v trgovini, mi je rekel prodajalec, da je disk že nastavljen z jumperji kot master,

meni je ta disk master, zato ga moraš najprej pripraviti za sistem, ( formatiranje, s Fdiskom particije ).
če si naredil dve particiji in jih nisi obeh formatiral, potem ti zazna samo to kar si formatiral,

kaj imaš samo ta disk v računalniku ?

dav ::

vse formatiranje sem naredil v Dosu,
v win xp mi je zaznalo samo pol diska, ker nisem formatiral, druge polovice,
tega formatiranja ostale polovice pa nisem mogel opraviti v Win xp, ampak v Dosu,
http://support.microsoft.com/kb/q255867/
ti imaš verjetno dva diska in ti je ta slave, mogoče moraš nastaviti pravilno jumperje, pa ga zaznati v biosu, potem pa preko zagonske diskete pridi v Dos in ga poišči kateri pogon ( e, f, g) je in ga formatiraj,
jaz sem nastalo particijo zbrisal s Fdiskom,( meni je zaznalo samo pol diska ), in potem še enkrat naredil dve particji in obe formatiral, eno kot aktivno ( za pogon),
če je tebi to drugi disk, formatiraj obe partciji kot neaktivni
ti bodo verjetni drugi bolj izkušeni vedli še boljše svetovati

kerrigh ::

ne še vedno ne dela.V dosu mi fdisk zazna 14G
lahko ustvarim particijo ki pa je največ 14 GB.
kerrigh

dav ::

imaš zagonsko od win me ?
imaš v računalniku en ali dva diska ?

dav ::

Zagonska od win me:
Start computer without CD-ROM support
Fdisk
Do you wish to enable large disk support? Yes
If you want to use the FAT32 file system, press Y and then press ENTER
( Jaz sem izbral fat32, )
1. Create DOS partition or Logical DOS Drive
2. Set active partition
3. Delete partition or Logical DOS Drive
4. Display partition information
5. Change current fixed disk drive

daj tipko 4
ti pokaze particije
potem :
tipka 3 ti izbriše vse particije.
potem:
Tipka1
1. Create DOS partition or Logical DOS Drive
and you want all of the space on the hard disk to be assigned to drive C
daš yes če ne bo delal particije
no – za particijo
če daš ne ( če boš delal particijo )
( jaz sem naredil dve particiji )
potem izbiraš velikost particije, ker sem hotel samo dve particiji sem napisal velikost: 50%

To activate the partition from which you plan to boot (usually drive C), press 2 to select the Set active partition menu option, and then press ENTER.

When you receive the following message, press 1, and then press ENTER:
Enter the number of the partition you want to make active.
l. Press ESC, and then press ESC to quit the Fdisk tool and return to a command prompt, and then view the following "How to Format a Hard Disk" section in this article.

How to Format a Hard Disk
After you create the partitions, you must format the partitions:
1. Restart your computer with the Startup disk in the floppy disk drive.

NOTE: If you are using a Windows 95 Startup disk, a command prompt is displayed and you can skip to step 2. If you are using a Windows 98, Windows 98 Second Edition, or Windows Me Startup disk, select the Start computer without CD-ROM support menu option when the Windows 98 Startup menu is displayed.
2. When a command prompt is displayed, type format c: /s, and then press ENTER. This command transfers the system files and should only be used when you format drive C (or your "active" drive). For all other partitions, type format drive: (where drive is the letter of the partition that you want to format).

NOTE: If you receive a "Bad command" or "Bad file name" error message, you may need to extract the Format.com tool to your boot disk. To do this, type the following command at a command prompt, and then press ENTER:
extract ebd.cab format.com
After the Format.com tool is extracted to your boot disk, type format c: /s t a command prompt to format your active partition, or type format drive: if you want to format a partition that is not your active partition.
3. When you successfully run the Format.com tool, you receive the following message:
WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK DRIVE C: WILL BE LOST!
Proceed with Format?
4. Press Y, and then press ENTER to format drive C.
5. After the format procedure is finished, you receive the following message:
Volume label (11 characters, ENTER for none)?
NOTE: This is an optional feature that you can use to type a name for the drive. You can either type an 11-character name for the drive, or you can leave it blank by pressing ENTER.
For information about how to repartition the extended partition and logical drives, view the "How to Repartition and Format the Extended Partition and Logical Drives of a Hard Disk" section in this article.

Ker mi ukaz na win me ni prijel :

format c: /s

sem dal zagonsko od win98,

daš zagonsko od win98 in formatiraš :
format c: /s

in ce imaš še eno particijo
daš : format d: ali format e :
( odvisno kje imaš cd room )
lahko mu daš ime – label.

kerrigh ::

imam dva diska. ta ki sem ga dodal je slave.
naredil sem particijo z 12GB (od skupno 14GB ki mi jih je v dosu prikazalo)
Partition magic mi prikaže cel disk z ustvarjeno particijo in ostalim Unallocated.če želim povečati to particijo ali ustvariti novo gre vse dokler ne pritisnem applay.potem se mi vse spet postavi na prejšnje stanje.
kerrigh

kerrigh ::

to je drugi disk ki bi ga rad samo dodal. na prvem imam inštalirano win xp in win me.
kerrigh

dav ::

Obvezno zagonska od win me podpira večje diske,
Zagonska od win 98 ne podpira večje diske
daj ven glavni disk-( kable daj ven ) in ta novi določi za master
in potem preveri s fdiskom koliko particij imaš

( 1. Create DOS partition or Logical DOS Drive
2. Set active partition
3. Delete partition or Logical DOS Drive
4. Display partition information
5. Change current fixed disk drive )


tipka 4 ti pokaže particije,

s tipko 3 zbriši particijo in potem vse od začetka ( beri prej napisano ) brez aktivne particije
in brez format c: /s
samo format c:
format d ali e :

to bi naredil jaz, verjetno ti bo kdo drugi kaj boljše svetoval,

dav ::

" na prvem imam inštalirano win xp in win me. "
da ni narobe kaj s tem ?
xp ( ko sem imel dva diska ) so mi določili črke pogonov - npr cdroom f,
ko sem dal en disk ven sem imel še vedno cdroom pod f, čeprav je bilo prosta črka d ...???
jaz bi odklopil prvi disk kot sem ti prej napisal,

dav ::

kateri procesor imaš ?
kaj novi disk boš razdelil na dve particiji?

nekaj linkov tudi za xp kako formatiraš novi disk :

http://www.hitachigst.com/hdd/support/7...
za jumperje na disku hitachi

http://www.bleepingcomputer.com/forums/...
nekaj navodil

za xp disk formatiranje:
http://www.bleepingcomputer.com/forums/...

dav ::

poglej si ta link:
http://www.hitachigst.com/hdd/support/7...

če nisi dal jumperje pravilno?
z jumperji lahko določiš velikost diska kar je veljalo za starejše računalnike

kerrigh ::

jumperje sem že poskusil dati na več položajev.
disk sem dal na master in zagnal z zagonsko disketo pa mi še vedno pokaže 100% ...14021 MB
upam da ni z diskom kaj narobe.
kerrigh

dav ::

povprašaj tam, kjer si ga kupil.

kerrigh ::

uspelo mi jenarediiti particijo z Partition Magic Pro. en problem pa je še ker mi win me izpiše izmenljiv disk in ne lokalni disk.pa tudi ikona je drugačna
kerrigh

dav ::

si pogledal jumperje na linku ( v sredini moraš imeti dva prosta) ?
meni zazna dva x 38,3 giga

kerrigh ::

ja Partition magic pro mi je zaznal celi disk i sem lahko naredil particijo po celem disku.disk mam kot slave in imam jumperje čist desno
kerrigh

dav ::

kaj si ugotovil, kaj je bilo narobe ( jumperji ? )?

kerrigh ::

še vedno je nekaj narobe ker mi Partition magic v win me ne zazna diska. particijo sem naredil v win xp,kjer je oznaka diska G:, kar je vredu, v win me pa je za isti disk oznaka izmenljivi disk D:. Zakaj to? Na D sem prej imel drugo particijo narejeno , ki pa je zdaj na E: .in to samo win me.
kerrigh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11731147 (24618) Spajky
»

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131241 (1241) Mr.B
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201857 (1533) sirotka
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443050 (2288) xpozed
»

disk se ne formatira

Oddelek: Strojna oprema
131509 (1336) koli99

Več podobnih tem