» »

Problem pri overcklockanju celerona

Problem pri overcklockanju celerona

monty ::

Imam problem s overclockanjem. Imam celerona 633, poskušal sem ga navit, navil sem ga do 790(83×9,5), naprej pa ne gre. Ko skušam kaj spremenit in grem iz Biosa se mi monitor ugasne, potem morm ugasnt rač in ga znova zagnat. Se komu sanja kaj bi lahko naredil. Prosim pomagajte. Videl sem da je veliko takih ki je navilo procesor na 900Mhz. PROSIIIIIIIIIIM POMAGAJTEEEEEEEEEEEEEEE.

Kaj je to napaka grafične,se more grafično tud kej popravt.

Hvala za odgovore.:O

cyber ::

Kako misliš monitor ugasne, al ti računalnik mrkne je potreben restart cmos al kaj. al ga potem enostavno s tipko restart obudiš,kaj pa na koliko imaš fsb ko se ti to zgodi.
Pa bios imaš zadnjo verzijo za svojo plato.
Mislim da bi lahk ti svojga celerona ziher spravu tam vsaj do kakšnih 900 mhz, povprečje celerona 633 je tam nekje okrog 974 mhz jaz ga imam na 980 mhz in dela zelo stabilno maximalna temperatura 35 stopinj.

monty ::

ok tku je. sem dal fsb na 83 Mhz in faktor pomnoževanja na 9.5-dela vse. Ko pa hočem kej sprement mi ne dela. Ne zazna grafične, potem rač. ugasnem ga znova užgem se mi da nazaj na 633mhz, če poskušam karkoli ne dela, razen na 83×9,5. Kaj se more tudi grafično kej navit, al se more še kej v biosu sprement.

mobisuxguru01 ::

in kaj je to k hočeš nekj spremenit, kaj spremeniš da ti ne dela, a daš na 100 fsbja al kaj, pa povej kero plato maš pa če mašš tazadn bios, pa kakšne vente maš na procu pa a si na nov pasto gor dal pa tko naprej, pa kok maš temperaturo proca, pa še kj bi se našlo

monty ::

glej. DELA MI SAMO PR (83×9,5),če karkoli spremenim mi ne dela, seveda razen 633.
Mam abitovo plato va6. BIOS mam orginalni ki je pršu zraven. Dej povej če morm bios upgrad-at al je ta ok.
V biosu mi manjka se mi zdi za štimat agp.
mam
ext clock
multipčier factor
speed error hold
nekje sem gledu pa je še nek za štimat agp.
Paste nisem daju gor. Ma sej folk pravi da ga sam v biosu navijejo na 900 tko da mislm d bi se dalo. Dej svetuj.
Za bios nadgradit- kaj more bit točno ime
zato ker sem šel gledat na abitovo stran pa sem najdu VA6, sam tm je full filu za prenest in to . Pa me zanima če so pomembne tudi naslednje črke ki so od VA&-npr VA6xx.
TENKS

cyber ::

Bios ta zadnji za tvojo plato abit Va6 je ta
VA63D.EXE poišči ga na abitovi strani.
Pol v biosu poglej če lahko spreminjaš pci ter agp vodilo, ter nastav pci na 1/2 agp pa bi ti ziher delal vsaj do 90 fsb na 1/1 kar je več daj na 2/3 seveda v kolikor imaš take nastavitve če jih nimaš pol se lahko posloviš od navijanja preko 90 fsb in maxi tvoj računalnik pol lahko naviješ tam okrog 855 mhz.

mobisuxguru01 ::

- multiplier factor se ne da spreminjat
- speed error hold morš met disejblan
- agp če maš voodooja morš met na 2x, če pa Gforca al kj novejšga pa na 4x
- va6xxx je verjetn verzija biosa, dljaš tazadno, pa dobr preber navodila, pa če morš še na kj pazt, mislm da vse na Abitovi strani piše (sam za primer BH6 plate so ble v originalu verzije 1.0 in 1.1 in so potem tud razvijal različne biose za vsako verzijo posebej in na strani izrecno piše da ne smeš fleširat napačne verzije) tko da si kr preber kaj vse piše
- kar se pa termalne paste tiče pa vprašanje kakšna je pa kok dobr je gor nanešena (ne vem a si sam sestavlal komp al so ti ga u štacun)
- če maš dobr hlajenje lahko zvišaš voltažo proca, sam ne pretiravat, vsekako ti v biosu piše temperatura proca, mal pobrskaj
- kakšno maš pa razmerje med FSB/PCI al AGP

sirotka ::

Ja lahko je tud to, da si imeu nesrečo pri izbiri proca, ker 83fsb, za ta model ni veliko

rap3r ::

Tud men k mam Asusovo plato mi celeron 700 negre cez 900!!! Ala pa se kljub vulkano6cu segreje na 52!!!

cyber ::

Maš pa ziher preveč paste gor . če se ti greje do 52 stopinj to je veliko preveč za celerona,
ali pa paste sploh ni.
Jaz ga imam na 980 mhz pa mi ne gre čez 35 stopinj.

`DoC ::

Koker se men zdi bi mogu disejblad Speed error funkcijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težki zagoni računalnika.

Oddelek: Strojna oprema
181701 (1033) Person
»

Celeron2 700Mhz

Oddelek: Navijanje
281561 (1198) TribesMan
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171286 (1072) boha
»

overclokanje celerona

Oddelek: Navijanje
9868 (694) alien-w
»

Problem s hitrostjo ram-a

Oddelek: Strojna oprema
161755 (1467) luni

Več podobnih tem