» »

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

DrSulcDJ ::

Imam hitachijev disk t7k250, torej sata2, na plosci dfi lp nf4 ultra-d, ki naj bi podpirala sata2, najnovejse gonilnike in windowse xp sp2. Vendar se zadeva obnasa zelo cudno... prenosi so na rangu ata133, v windowsih je disk zaznan kot sata-150, tudi ce prestavim disk na drug sata priklop ne pomaga. Skratka, sistem deluje naprimerno pocasneje kot pred nadgradnjo. (recimo 350mb velik rar razpakira v minuti in pol, prej je to naredil v slabe pol minute)



vnaprej hvala za pomoc
lp sulc

TOP ::

Prvo preveri če ti plata res podpira SATA2 ker meni na plati MSI K8NEO4 dela kot mora in mi ga je takoj zaznalo SATA2 300mb/s.

TOP ::

Ja res je ti podpira sem preveru,potem odklopi stari disk pa na tem novem Hitachiju poglej če imaš uni štrfek dan tako da ti zazna sata2

neon1 ::

lahko dodam da ultra-d ne podpera sata 2.......lahko se zmoda na sata 2 ampak zato rabiš mal več znanja in morš se tut upat spustit v to

uglavnm če te zanima kko se zmoda
http://www.dfi-street.com/forum/showthr...

aja pa jz mam sli-d in mam zto sata 2

mam tut sam te diske v raid0 tako da ti bolj težko pomagam...men delajo ql

WhiteWolf ::

Daj ne bluzi oz. ne razširjaj napačnih informacij, da Ultra-D ne podpira SATA2!

SATA2 ne podpira LANPARTY UT nF4-D,
LANPARTY UT nF4 Ultra-D pa ga podpira.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

neon1 ::

in zakaj bi po tvojem obstaju mod za sata2 na ultra-d?

WhiteWolf ::

Ja kdo razen tebe je pa rekel, da obstaja?

Mod obstaja za LANPARTY UT nF4-D in ne za ULTRO-D.

Še enkrat preberi tisti link, ki si ga dal pa boš videl, da je to mod za LANPARTY UT nF4-D, ne pa za ULTRO-D.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

neon1 ::

ne vem no kaj nej ti rečem

DFI just came out with a new NF4 motherboard the "DFI NF4-D".. Its just like the NF4 Ultra-D but doesnt have SataII or SLI enabled in the chipset..Now since DFI uses the same pcb and chipset as their SLI motherboards this board CAN be modded to enable SLI and SataII !! ..

edit: katera je LANPARTY UT nF4-D matična? lahko link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon1 ()

WhiteWolf ::

"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

neon1 ::

lol prvič slišm za nF4-D.......sry my bad :8) se pravi ultra-d ma sata2 samo sli se more modat?

WhiteWolf ::

Točno tako.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Dr_M ::

kaj se kr neki kregate za brez veze?

hitachijevi diski majo eno varovalo, da delujejo na vseh chipsetih (se spomnite tezav s sata2 diski na vii 8237), zato je treba rocno nastavit nastavit iz sata na sata2. to se pa nardi z HGST Feature Tool.

DrSulcDJ ::

hvala za odgovore. sedaj bom poskusil najti ta tool...
lp sulc

DrSulcDJ ::

Uspelo mi je preklopiti v sata2. Vendar problem ostaja.. se vedno je zadeva pocasna. Je potrebno spremeniti kaj pri gonilnikih ? v device managerju mi kaze teoreticni limit 300, dosega pa tam okoli 190/50 ? any help ?
lp sulc

Dr_M ::

em, sej povprecje bi mogu dubit okol 55MB oz ksn MB vec.

DrSulcDJ ::

Ima kdo enak disk ? Kako nastaviti ostale nastavitve s HGST Feature Tool-om ? Je potrebna se kaka softwerska sprememba ?
Zadeva se vedno deluje pocasi.
lp sulc

Spajky ::

pa je vklopljen DMA ? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Izi ::

DrSulcDJ, najprej je treba razjasniti par zadev.

Disk je kot verjetno veš daleč najpočasnejša zadeva v celotnem računalniku.
Resda so največji možni prenosi prek vodila ATA-133 133MB/s, prek SATA 150MB/s in prek SATA2 300MB/s

Ampak katero vodilo ti uporabljaš je popolnoma vseeno, ker je tvoj disk zmožen samo 50MB/s !!!

Torej tvoj disk bo deloval z 50MB/s na katerem koli vodilu bo priklopljen.
Tudi stari ATA-66 je še vedno zadosti hiter za najnovejše diske.

Če nimaš diskov vezanih v RAID 0 potem je vseeno ali ga imaš na SATA1 ali SATA2, ker hitreje kot pač disk zmore brati ne gre.

Kako hitro ti razpakira 350mb velik RAR pa nima z diskom popolnoma nobene veze.
Razpakiranje RAR fileta v celoti leži na procesorju, ki za razpakiranje rabi minuto in pol, samo približno 7 sekund od tega pa vzame disk da zapiše te razpakirane podatke na disk.

Torej pri hitrosti diskov med ATA-100, ATA-133, SATA1 ali SATA2 ni popolnoma nobene razlike, ker so diski še vedno daleč počasnejši od teh teoretično mogočih prenosov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

H4rVeSteR ::

A je že kdo zgruntu tele nastavitve ker se sam ubadam z istim problemom
***I have a dream***

DrSulcDJ ::

Izi: isti sistem, sata in pata disk, na sata mi unrara 100sec+, na pata 20sec ?? prej, ko sem imel sistem na pata, je tudi potreboval 20sec. ako da sitem nima veze. celotni windowsi pocasi delajo na tem sata. komplet konfiguracija je enaka, zamenjal sem le disk.
lp sulc

iro ::

Kaj si ugotovu ?

DrSulcDJ ::

Nic... Sprijaznu sem se s počasnostjo... Če noben ne zna/noče pomagat ;(
lp sulc

iro ::

Katere driverje pa maš za sata kontoler windows(defult),nvidia(nforce4).Jaz uporabljam samo tiste ki se naliožijo pri inštalaciji winsov.

DrSulcDJ ::

Poskusil sem oboje, pa je bilo enako. Sedaj imam Nvidiine.
lp sulc

Dusan_HD ::

Še jaz pridam svojo skledo.

Imam plato na Nforce 4 ter SATA disk 200GB SAMSUNG SPINPOING 8MB (SP2004C).

Disk se mi obnaša zelo čudno. Prenosi so vredu po vseh testih, ampak seek time je počasen če se dobro razumem.
Hočem recimo v raziskovalcu malo sem pa tja skakati po mapah, pa kar nekaj bere na glas - pa saj nima kaj! Saj pa samo TOC bere!!???!
Potem recimo grem mozilo odpret in spet. Na vsake toliko časa, da se razume.

Jaz mam tak občutek kot da bi delal na starem pcju (1,4 Athlon in le z 128MB rama),

Mašina: Sempron 3000+, 512 MB rama (no name!), NF4 čipset plata, nforce sata driverji, SP2 ,...

P.S.: Potrebujem še 512 MB rama????
raY_

DrSulcDJ ::

Ram ti najbrz ne bo pomagal, ker imam 1gb geila in dela podobno kot tebi. Isci vzrok drugje.
lp sulc

ganzi ::

Pa še jas svoje:

Nov WD 200GB SATA1 pravtako problematičen.. podobno kot v primeru zgoraj.. v njem na trenutke škripa kot v kakem starem disku.. mislim katastrofa. Igram igre pa se prov sliš kako zapraska v njem (zaruži) pa takrt se igra upočasni mal štekne.. tko da nimam pojma ka nej s tem nardim.:\

Dusan_HD ::

Pri meni ne, da bi se kaj zaustavilo ta čas.
Enostavno glasno brska po disku in to počasno. Saj pa na starem pcju z 40gb ibm diskom je bilo ful ok. Sem točno vedel koliko časa bo disk brskal nekje. Pa diske mam defragmentirane. Sem diskeeperja poganjal, sedaj nazaj na defrag od XPjev.

Nič od nič. Me ima, da bi disk menjal.
raY_

ganzi ::

Tudi pri meni glasno brska.. (sliši se kot neko praskanje) ma grdo res...:\
LP

H4rVeSteR ::

Sam sm s Hitachi Feature Tool enablu SATA2 na svojmu 160Gb SATAII Hitachiju in dau acustic in power setting na disable kot sm zaslediu na nekem testu. V HD Tach se je BURST SPEED dvignila iz cca 133Mb/s (SATA) na okol 230Mb/s (SATA2), AVERAGE READ je nekje med 55 in 60Mb RANDOM ACCESS pa okol 12-12,5ms. Fora je ta, da neke drastične razlike med ATA100 Hitachijem 160Gb in temle zdej ne opazm pa čeprou se v Burst speedu pokaže očitna razlika, no ja vsaj na 'papirju' (oba 7200rmp, 8Mb cache). Kar sm opazu je to da sm v 3d marku 03 dubu okol 70 pik več. Kaj lahko rečem o SATA II ? Vrjetno je za odtenek hitrejši sam človeško oko teh nekaj nano sekund ne opazi torej bi lahko ostau na ATA100 pa nebi nč zamudu. Je pa res da so ožji kabli :D
***I have a dream***

asus ::

jst sm zdj uporabil ta hitachi tool,imam pa isto hitachi sata2 160gb in mi napiše da acustic pa power manegment ni supported isto za hdd monitoring pise da je disabled or is not supported imam pa hdd monitoring enabled v biosu.imam plato asus m2n-e nforce 570.kaj zdj:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

DrSulcDJ ::

Nekaj časa je že minilo, problem ostaja. ugotovil sem, da imam izjemno nizko vrednost sustained speeda. Bi kdo vedel kje je vzrok ?
lp sulc

Ch4N93 ::

ker imaš obkljukano "let BIOS select transfer mode" preveri v BIOS-u kaj imaš dejansko nastavljeno.
če še ni, nastavi na "DMA"

za testiranje prenosa uporabi program HDTach.
Ni nam lahko...

DrSulcDJ ::

V biosu je izbrano udma6 (nekaj v tem smislu)
lp sulc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serial ATA 2

Oddelek: Strojna oprema
261871 (1467) OChack
»

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Oddelek: Kaj kupiti
183182 (2449) Javon
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157300 (5433) PrimozR
»

Katera nf3 matična?

Oddelek: Kaj kupiti
5876 (794) RC14
»

Serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
101489 (1326) JIM22

Več podobnih tem