» »

Navijanje RAM-a?

Navijanje RAM-a?

cahahopie ::

Glejte...
Nimam bohvekakšnih izkušenj v overclokanju (sem bolj softweraške sorte).
En moj znanec ma dva RAM modula na plati. Eden je 64Mb/100Mhz ... drug pa 256Mb/133Mh. In ta oseba ima zaradi različne frekvnece ramov... silne probleme, kot je zmrzovanje slike v igrah. Kot prvo smo dvomil v grafično a, ko jo je zamenjal..je še vedno zmrzoval. In me zanima, če bi pomagal, če bi 64Mb rame navil na 133Mhz...
A obstaja še en problem...
Torej, kako se to navije? O.k. CPU že znam v BIOSU navit. A kako se RAM? V BIOSU? Ali moraš.. kje po samem čipu žnarit? Eden mi naj prosim na kratko ta postopek opiše ali mi pove vsaj povezavo do tega.
Hvala.

ChiefThunder ::

napiš ker procesor maš, pa kero ploščo... jz ti svetujem da fukneš 64mb stick ven, pa zoptimiziraš samo 256mb stick. Jz sem meu boljše rezultate z enim optimiziranim 256modulom, kot pa 384 skupaj še z tastarim ramom. Je pa odvisno kakšne programe poganjaš.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

cahahopie ::

Ne, ne, ne... so rami.
Smo že sprobal. Krivi so rami oz. različna hitrost.
Zanima me samo kako ne navijejo?...Samo to.
Plata pa je neka "noname". (3 pci reže, 1 ISO ter AGP,... to ti je plata:D). Nanjo pa je prpopan Celeron 400Mhz.

ChiefThunder ::

kokr jz vem, celeron 400 deluje na 66mhz fsb, tko da bi lohka sam procesor naviu na čimveč, pol maš pa v biosu opciji DRAM clock: host CLK alpa HCLK+PCICLK, prva možnost je hitrost FSB- ja, torej procesorja ( na tej frekvenci deluje tud ram), druga možnost, pa hitrost FSB- ja + PCI frekvenca, ki je ponavadi 33mhz, odvisno, če je sam procesor kaj navit. Torej, lahko probaš z kombinacijo obeh, vendar te opozarjam, da lahko zgubiš podatke na disku, zaradi višanja FSB oz. PCI clocka. Pa dej povej, kero ploščo maš, oz. ker nabor, ker je od njega močno odvisno kolk boš lohka naviju in kolk bo zadeva stabilna...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

alkimist ::

Na tvojem mestu bi tisto tečno 64-ko vun šuknu, pa probu dobit(zamenjat) 64 s frekvenco 133...
Drugac pa tut mene zanima kak rame "navijes".:)

Spajky ::

cahahopie, ta vecji ram v prvi slot (banks0+1) ta mali pa v zadnji (4); ce bo se zezalo je to zato, ker ta zadnji ram ima drugacne cipe gor kot ta novi; vrzi ven 64Mb-nega.. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329089 (5552) AtaStrumf
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322120 (1391) Boky
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111736 (1513) MadMax
»

FSB ne gre cez 83

Oddelek: Navijanje
201359 (1098) migič
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351831 (1536) danielka84

Več podobnih tem