» »

Zunanji trdi disk za notebook

Zunanji trdi disk za notebook

icko ::

Malce em že brskal pa ne najdem..
Zanima me kateri zunanji disk uporabiti za neke vrste backup. Se pravi zanesljivost večletne uporabe in razmerje cena/kakovost. Disk naj bi bil bolj na miru, Občasno le razni prenosi v nahrbtniku z notebookom.
Hvala

SimplTech ::

Imaš 2 možnosti. Prva je da kupiš ohišje posebej in v njega montiraš 3,5" IDE trdi disk. Dobra zunanja ohišja na so ICYBOX, ki jih prodaja Comtron (dobra so zato, ker so pasivno hlajena in ne povzročajo dodatnega hrupa z malimi ventilatorji za hlajenje). Izishop prodaja kopijo teh ICYBOX-ov samo da je proizvajalec LC Power in stane ohišje samo malo več kot 6k sit. Najdeš ga tukaj IZIShop - zunanja ohišja. Tudi cool-pc ima nekaj zunanjih ohišij za trde diske Cool-pc

Ko si izbereš ustrezno ohišje, rabiš samo še IDE trdi disk poljubne kapacitete in to je to. Če pa se ne želiš sam ubadati z montažo, pa lahko kupiš že sestavljen komplet ohišja in diska. Nekaj primerov dobrih nakupov najdeš tukaj Ceneje.si - zunanji diski na USB. Tudi na straneh mimovrste.com in enaa.com najdeš nekaj ponudb. Izberi si ustrezno kapaciteto in ugodno ceno.

P.S. Glede na to da ti prenosljivost ni ravno najpomembnejša ti priporočam, da si vzameš 3,5" zunanji trdi disk. Lahko bi seveda vzel tudi 2,5" (takšne kot jih imajo prenosniki) a si ti dražji in imajo manjšo kapaciteto.

icko ::

Thx za ižčrpen report
Pa blagovna znamka?

SimplTech ::

Če boš kupoval posebej ohišje in disk, vzameš disk katerega koli želiš. Tukaj na forumu od diskov pohvalijo Hitachi-je in Samsunge. Predvsem Samsung bi naj bil tih in tudi grel se naj nebi fejst (to je kar pomemben podatek, glede na to da ga boš zaprl v majhno ohišje).

Če pa kupuješ komplet pa po moje ne moreš zgrešiti ne z nakupom Maxtorja ali Western Digitala-ja. Če rabiš veliko prostora je tale dobra izbira za relativno nizko ceno. WD200 GB zunaji disk @ Rolan.si

Damjan Jagar ::

Tega WD pri Rolanu sem jaz nabavil, predvsem zaradi ugodne cene. Uporabljam ga v iste namene kot ti. Razlika je, da ga jaz v rukzaku prenašam vsak dan.
http://jagar.si

icko ::

Hvala lepa za odgovore. Bom moral res nabaviti vsaj okrog 200gb ker fotografija z malo obdelave v ps takoj nenese okrog 8mb, prostora pa prej ali slej zmanjka...:D

IceIceBaby ::

A obstajajo kakšna ohišja, ki imajo možnost priklopa USB2 in firewire ?

SimplTech ::

@ kst . Seveda obstajajo tudi takšna ohišja. Ponavadi so malo dražja, a skoraj vsi proizvajalci imajo tudi modele, kjer imaš možnost USB2.0 + firewire povezave z računalnikom. Primer 1 Zunanje ohišje z firewire @ cool-pc Primer 2 Zunanje ohišje @ Izishop Primer 3 (tega ti priporočam, ker je zelo ugodna cena - okoli 9k SIT in je pasivno hlajen) LC power zunanje ohišje - USB+firewire @ Izishop


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero zunanje ohišje za disk?

Oddelek: Kaj kupiti
101996 (1570) fosil
»

TV tuner za Panasonic Plazmo TH-42 PWD6?

Oddelek: Zvok in slika
51159 (1068) Valentin
»

Wireless ojačitev

Oddelek: Omrežja in internet
81931 (1746) kiFni
»

Powerstream 520w

Oddelek: Kaj kupiti
91004 (814) kuglvinkl
»

Katero ohišje kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
71040 (787) MI5Ek-

Več podobnih tem