» »

eksoticno sadje ...

eksoticno sadje ...

bzp ::

Mene pa zanima, kje se da dobiti kaksno bolj eksoticno sadje ... ljubljana, se raje kranj ... hvala

Thomas ::

Dons so v Mercatorju delili pomaranče, če si kupil za več kot 2000 SIT.

Premalo eksotično zate?

Majo pa tudi tanagnusni liči.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jurre ::

V Kranju pomoje mercator center. Vcasih je bla ena trgovina samo s takim sadjem..

Tear_DR0P ::

liči je na splošno nagnusen al je nagnusen samo glede na sorto?
kr men je liči kul, pospravu bi ga lahko na kile
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

pivmik ::

Dateljni?
LP, Gregor GRE^

keber ::

Za eksotično sadje bi lahko šteli vso tropsko sadje, ki ne dozori v zabojnikih ali skladiščih (torej banane, ananasi itd.). Samo žal je letalski transport zaenkrat precej predrag.

Ter seveda, žal je dandanes precej eksotična zelenjava pravi paradižnik iz Makedonije :\

Thomas ::

Sej to je moja poanta. Eksotično sadje dobiš, še za povrhu.

Kvaliteta (ne)eksotičnega je bolj hudič.

Liči je/ni nagnusen - je stvar okusa. Eksotičen je pa po moje maksimalno. Sej, a mar je še kaj bolj eksotičnega, pa da ne vem?

Le preklet paradajz je slab. EU kmetijske subvencije - če že so, ane - bi lahko usmerili nekoliko bolj v zelenjavo in sadje, IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

No, res je, eksotično je bolj stvar interpretacije. Kakih 20 let nazaj je kivi veljal za eksotično sadje, danes ga lahko gojimo kjerkoli v Sloveniji (razen mogoče v kakih alpskih dolinah), večino pa ga dobimo iz Italije. Seveda pa obstaja kako res eksotično sadje, ki bi težko preživelo dolgo pot po morju, zato se pripelje po zraku in je ustrezno (pre)drago.
A je že kdo kje zasledil tiste mini banane, sladke kot med? Papajo? itd.

gzibret ::

Saj ga imajo v vsaki večji štarcuni. V Merkator centru ga je nekaj malega, probaj pa še Leclerc ali tavelik Interšpar.
Vse je za neki dobr!

Matev ::

eksotično?

rambutan, papaja, mango, mangostin

vse imaš na tržnici

bzp ::

Ja, v mislih sem imel lici in podobno ... pomaranc pac ne ... tudi meni je prvi padel na pamet Merkator (v Kranju) ampak v izvidnici sem preseneceno ugotovil da kaj vec od pomaranc in banan skorajda nimajo ... bom preveril se ljubljanske police ...

Nejc Pintar ::

Pa vanilijev kaki or sth.
Lahko je biti prvi, če si edini!

keber ::

>>> vse imaš na tržnici

na kateri tržnici imaš papajo? To me pa res zanima.

BigWhale ::

Najbrz je se precej sadja za katerega sploh se slisali nismo, pa ga drugje jedo. :)

keber ::

Ja, samo na Karibe greš. Sicer samo sadje mi ni bilo nevemkaj, ampak sokovi iz njih so pa noro fantastični. In ohoho sort. Edino, kar je bilo podobno tistemu, kar jemo pri nam, so bile banane, ananas in kokos. Ampak res samo približno podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317506 (15210) Unknown_001
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347105639 (42097) zmaugy
»

Za en Amazon danes dobite dva Walmarta

Oddelek: Novice / Ostale najave
4810564 (8156) Massacra
»

Svež kokos???

Oddelek: Loža
235187 (3444) echo

Več podobnih tem