» »

.NET Remoting; client in server v enem

.NET Remoting; client in server v enem

Microsoft ::

Iscem preprost primer programa, kjer bi bil tak gkrati server in client. Loceno naredit je sicer lahko, samo ko dam to skupaj pride do tezave pri registriranju kanalov.

Kakorkoli ze, zanima me, ce kdo ve, kako se lotit tega problema ali ima kak preprost primercek.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

flush ::

Hm, jaz nisem imel problemov z registriranjem kanalov. Tudi mislim da ne bi smelo imeti problemov, ker samo server zasede kanal, client ga ne. Najbrž delaš kaj narobe :)
Zakaj pa sploh potrebuješ vse v enem?
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

Microsoft ::

Poskusil sem narediti dvosmenro komunikacijo, s tem, da vedno "server" zacne komunikacijo. Recimo, da mi mel nek chat room. Zdej, jst recimo na server poslem eno sporocilo, ti pa mores bit o tem sporocilu tudi obvescen.
In namesto, da bi ti recimo vsako sekundo pingal server, bi te server samo takrat, ko je sprememba.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

flush ::

Ja, jaz sem tudi nekaj takega naredil, samo da sem imel server ločen, clienti so se potem povezali na ta objekt in se pripeli na njegove delegate, ko je prislo novo sporočilo sem ustrelil event prek delegatov pa so ga potem vsi povezani clienti dobili. Ti bi pa rad najbrz imel to brez centralnega streznika? Postopek je pomoje enak, ustvariš delegate na katerega se povežejo clienti in dobivajo evente.

Tole je recimo en enostaven primer uporabe
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

Microsoft ::

Sej men je ratalo spravit en preprost primer v .NET 1.1, da dela dvosmerno. Samo je tako, da je server eden, ostali so client.

Samo zdej v 2.0 me malo matra. Sem nekaj delal na Web Services, pa ugotovil, da niso glih za to, kar sem iskal. Remoting je kul, pa me je vseeno zmatralo. Zdej sem Remoting malo opustil, pa sel nazaj na Web Services. Pa se tam igram.

Ideja je bila pa sledeca. Naredil bi program, kater bi se povezal v mrezo ze ostalih. Recimo, da je v skupini 5 takih serverju. Vsak lahko komunicira z vsakim. Ce kdo crkne, ostali to zaznajo, a delajo normalno naprej.
In pol bi ti recimo poslal eno zogo (lahko si kaj drugega predstavljas namesto zoge) enemu v skupini, katerega bi nakljucno izbral. On bi poslal naprej nekomu drugemu, spet nakljucno. In potem bi gledal, kdaj bi prisla ta zoga nazaj do izvora. Zoga bi si se shranjevala serverje, po katerih je sla, tako da bi potem videl pot, po kateri je ta zoga sla.
Vse skupaj bi delal samo za namen ucenja tega. Prakticnega pomena v tem niti ni.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

flush ::

Zanimivo :)

Skoraj podobno stvar to smo počeli pred nekaj leti na Hermesovi poletni šoli. Razlika je samo v tem, da smo delali agentke, ki so se premikali po mašinah in počeli kar si implementiral. Recimo agent, ki brise temp folder, naredi statistika itd. Mislim da smo naredili tudi igro mačka miš, kjer se 2 agenta lovita po mrezi. Kakorkoli že, precej zanimiv projekt in mogoče ti lahko malo bolj pomaga pri tvoji idej, čudno da se nisem spomnil prej :)
Izvorno kodo si lahko pogledaš tukaj.
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607115 (5671) krneki0001
»

Vprasanje o VPN od RASSa

Oddelek: Omrežja in internet
5960 (883) Microsoft
»

Izvorna koda mojega par dnevnega dela; ce jo malo pokomentirate :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
606230 (4575) Microsoft
»

SUS; kako nastavit, da na clinet PCju Windows Update kaze na lokalni SUS server?

Oddelek: Operacijski sistemi
131667 (1461) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614825 (4053) Microsoft

Več podobnih tem