» »

Pro Engineer in Excel tabela?

Pro Engineer in Excel tabela?

suntrace1 ::

Imam sledeč problem:

v Excel tabeli imam podane točke profilov, ki bi jih rad prenesel v ProE ter z ''sweep blend'' operacijo naredil 3D model.
Ker je teh točk malo morje me zanima, če lahko nekako vnesem samo razpredelnico iz Excela v ProE in ta nato sam zgenerira skico?

lp

suntrace1 ::

OK, vidim da je bilo malce prezahtevno vprašanje za SLo-tech forum, za tega pa pravgotovo kdo ve pravi odgovor:

Vnesel sem točke v skico, med seboj pa bi jih rad povezal z krožno krivuljo in ne z lineranimi črtami. Kako?

Za vizuelno pomoč:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

sloxl8 ::

Odgovor na prvo vprašanje. Excelovo datoteko shraniš kot datoteko ločeno s tabulatorji, jo preimenuješ (mislim, da v *.PTD) in v Pro/E uvoziš kot oblak točk.

Odgovor na drugo vprašanje. Ena od rešitev je, da točke med seboj povežeš s krivuljo "Through 2 points". Vprašanje tukaj pa je, zakaj potrebuješ tak profil. Boš iz njega naredil Extrude, ali ga potrebuješ samo v 2D. V prvem primeru bi se zadeve moral lotiti drugače (ne na 2D način).

In ne, vedno se kdo najde, ki kaj ve, le malo bolj potrpežljiv mora biti človek.

barbarpapa1 ::

Zdravo

Tehnika izdelave krivulj "from file" je relativno redko v uporabi pri Pro/E-ju. Sam sem zadevo uporabljal pred leti (Pro/E Ver. 18), ko sem v Pro/E povlekel alfanumerične podatke iz koordinatnega merilnega stroja, da smo lahko primerjali dejansko (skenirano) krivuljo z idealno v modelu.

Sedaj pa nekaj o pripravi krivulj "from file" v Pro/Engineerju:

Znakovna datoteka, ki vsebuje točke za izdelavo krivulje v Pro/E-ju ima končnico "ibl".
Datoteka ima naslednjo obliko:

OPEN
ARCLENGTH
BEGIN SECTION ! 1
BEGIN CURVE

X Y Z

Koordinate so ločene s presledkom. Zadevo lahko narediš tudi z excelom tako, da tabelo izvoziš v TXT obliko, ki jo kasneje preimenuješ v IBL. Vendar pozor: Pro/E je ameriški program, ki zahteva decimalno piko v numeričnih podatkih in ne vejice!

Še opomba: Če sta v datoteki dve točki, potem Pro/E tvori daljico, če pa več kot dve točki, potem pa spline.

V IBL datoteki lahko definiraš več, kot le eno krivuljo. Lahko izdelaš celoten "general blend", če je potrebno.

Pri uvozu IBL datoteke moraš obvezno pokazati koordinatni sistem, glede na katerega naj bodo postavljene točke krivulje. Kot rezultat dobiš datumsko krivuljo. V kolikor jo potrebuješ za kakšno skico, potem uporabi "use edge" tehniko v skicirki.


Pa da bi te Pro/E ubogal...

LP

Jože

suntrace1 ::

Najlepša hvala za izčrpen odgovor barbapapa1 in sloxl8.

Iz skic profilov, bi rad naredil ne ravno Extrude, temveč Swept Blend, kjer definiraš najprej trajektorijo in razdalje med točkami profilov, nato pa ProE sam preko skic naredi ovojnico.

Za lažjo predstavo:

Na polkrog želim dodati sesalno cev za zrak. Izberem Swept blend,....


Izberem, ''skiciraj trajektorijo -> normalna na trajektorijo -> skiciraj''

Naredim prelome, kjer želim definirati profile


in izberem točke


In zdaj pride ta glavni del - v skicirki vnesem profile, v tem primeru imam 3 profile


Potrdim in Voila, ProE preko skic naredi Extrude


Malce dodatne obdelave in ohišje je tu



Tako nekako naj bi izgledal moj primer, vse kar moram naresti je napeti kontinuiran spline med točke. Bom poskusil naresti po vajinih predlogih, če ne uspe, pa mi se vrnita prosim, ker tale ProE je kar zahtevna zverina >:D

lp

suntrace1 ::

Trapasto vprašanje - sej vnešeni podatki so v milimetrih in ne v inčih ali kaj podobnega?

Joj, sploh niso, ampak so po defaultu ameriške enote, joj joj.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iscem zelo LEP racunalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
373360 (1915) Bethrezen
»

Kakšen motor bi si kupili

Oddelek: Loža
273854 (3532) mat3jc3k
»

gumbi v dreamweaverju

Oddelek: Izdelava spletišč
9969 (891) terorist pizza
»

Konec Omega gonilnikov?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244662 (3556) R33D3M33R
»

Bikini Dekleta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505960 (3403) c3R4R

Več podobnih tem