» »

Mi kdo lahko razlozi nekaj o RAM-u ?

Mi kdo lahko razlozi nekaj o RAM-u ?

m16si ::

Instaliru sm program CPU-Z !

Pa me znaima neki v zvezi z ramom :

Slot 1# DDR-SDRAM

Zanima me to spodaj:

SPD timings Table

Frequency - 232 MHZ
CAS# Latency - 2.5 KAJ JE TO ?
RAS # to CAS # - 5 KAJ JE TO ?
RAS# Precharge - 5 KAJ JE TO ?
Tras# - 10 KAJ JE TO ?

Slot 2# DDR-SDRAM

SPD timings Table

Frequency - 166 MHZ
CAS# Latency - 2.5 KAJ JE TO ?
RAS # to CAS # - 3 KAJ JE TO ?
RAS# Precharge - 3 KAJ JE TO ?
Tras# - 7 KAJ JE TO ?

Pa ker ram je boljsi (hitrejsi) ?
Kolk slabo je met dva razlicna rama v rac. ?
Pa a je velik bol ce sta rama (ce sta dva) ista po hitrosti in proizvajalvu in kolk pripomore k hitrosti racunalnika ?

Hvala
  • spremenil: m16si ()

Fizikalko ::

Krepko hitrejši je prvi RAM. Od ostalega je najpomembnejpa latenca (pri tebi 2.5). Ostalo se mi ne da razlagat, pomoje se itak z ostalimi tajmingi ni vredno zafrkavat... Ti bo pa še kdo drug kaj razložil.

Fizikalko ::

Aja, pa še to - rama v isti mašini bosta delala na zmoglljivosi. oz. frekvenci šibkejšega (nastavitev v BIOSu), če sta sploh kompatibilna glede na velik razpon tajmingov.

Heskey ::

Ja se strinjam! Prvi ram je hitrejsi! :\

m16si ::

Heskey !

Po cem sklepas d je prvi ram hirejsi A po CAS# -u al po kateremu drugemu timingu !

Heskey Kaksen ram mas, dej mal opis Timinge pa CAS pa proizvajalca ?
Pa ce imas Dual Chanelling ?

LP

SepoX ::

Prvi ima 233 mhz, kar znese 233*2=466 mhz - pomeni da je ram DDR 466 oz. PC3700 in deluje pri frekvenci 466 mhz.

Drugi ima 166 mhz, kar znese 166*2=333 mhz - pomeni, da je ram DDR 333 oz. PC2700 in deluje pri frekvenci 333 mhz.

Kar se pa onih latenc tiče, je tko - nižje kot so, boljše je, najpomembnejša pa je CAS.

Če imaš oba rama not, ti delujeta oba na 333 mhz in latencah tašvohnega.

Satelit ::

No bi še jaz izkoristil ta post za eno vprašanje.
Bi mi lahko DDR ram PC3200(400 MHz) delal normalno z PC2700(333 MHz)? Namreč zdej imam samo 256 MB PC2700 in novega PC2700 ne morem kupit in bom nabavil še 256 MB PC3200.

LP
Lep pozdrav

Good Guy ::

da:\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

stock ::

jst sm tud u podobni situaciji mam 256 pc2700. pa bi rad dodal 512. dost sm slisal da plate tesko kombinirajo razlicne firme ramov, kajpa sele kapacitete. plato mam asrock K7S8X
mislte da bo delal?

Kekec ::

Si bom sposodil temo.



Kaj to pomeni da mi ram deluje samo na 400 MHz ali na 800, moralo bi namreč na 800 MHz-ih?

tnx

rdecaluc ::

Če imaš dve palčki rama notr se ti frekvenca prepolovi tako da potem obe deljujeta na 400mhz . Če pa imaš samo eno palčko potem je pa bios tako nastavljen ali pa plata ne podpira, seveda če se gre za 800mhz rame.
Est modus in rebus. ,typos

PrimozR ::

Oh ja, v kaj spravi marketing neizučene... Fora SDRa je, da deluje pri taki frekvenci, kot je. DDR oz. Double Data Rate pa podatke pošilja oz. sprejema 2x na takt. Če si predstavljate sinusni graf, ko gre gor in ko gre dol - SDR samo v eno smer. Zato je 200 MHz DDR RAM tako hiter, kot bi bil 400 MHz SDR. In to so marketing oddelki spravili sebi v prid in podvojili frekvence. SepoX RAM lepo deluje na 233 oz. 166 MHz, Tudi tebi kekec. Zakaj si kupil 800 MHz pa sem razložil. Marketing. Več se sliši bolje. CPU-Z pač pokaže realno frekvenco RAMov. Glede timingov ne vem praktično nič, CAS latenca (ponavadi najnižja) pa pove na koliko nihajev (Herzov) lahko RAM piše oz. bere iz pomnilnika. Pri višji frekvenci se visoke latence pač skompenzirajo. Najbolje pa je itak čim bolj zategnjeno pri čim višji frekvenci. Tako je na primer DDR RAM zlahka deloval pri CAS 2 (boljši primerki), nekateri tudi pri CAS 1,5, za CAS 1 pa ne vem. DDR2 ram pa recimo zaradi fizičnih omejitev sploh ne mroe pod CAS 3. Več pa tukaj.

Kekec ::

Hvala za takšno obširno obrazložitev!

alef ::

Pozdravljeni!
Imam tudi jaz eno vprašanje.
Osnovna plošča je Asrock K7s41GX.
RAM trenutno je 512 MB DDR PC2700(DDR333) 184 pin
Želel bi nadgraditi na 2 GB(2x1 GB)
Problem je v tem kjer RAM-a PC2700 ne morem nikjer dobit.
Zanima me ali bi hitrejši RAM, PC3200 deloval na tej plošči?
Hvala za odgovor

PrimozR ::

Ja. Če ne dugače, an 333 MHz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210449 (7250) celada
»

časi na ramih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
533693 (2918) Boki_
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352286 (1532) Wad@
»

ram PC3200 deluje kot PC2700

Oddelek: Strojna oprema
81359 (1266) drejcmb
»

XP1700+@2004MHz in XP2400+@2000MHz ...primerjava

Oddelek: Navijanje
171537 (1197) dualband

Več podobnih tem