» »

Problem s kompom, samo novejše igre?

Problem s kompom, samo novejše igre?

billy ::

Kolega je nabavil kompo, sicer je zelo solidna, ampak ker je rekel da ne bo igral iger je dobil samo 6200TC zaradi DVI izhoda na monitor.

Ampak seveda...kaj drugega kot da zdaj igre igra. Začel je lepo s call of duty, nadaljeval z NFS most wanted in sedaj je pri GTA SA.

No..problem je že prisoten od vsega začetka (samo pri igranju iger). Kar sam od sebe se mu računalni k resetira (ni BSOD) ampak samo reset.

Sem mu potem dal en ventilator še na stranico s katero se je drastično zmanjšala temp v kišti (grafa in cpu) in problem je izginil. Ampak ko je naložil GTA SA je spet problem tu.

Sistem sem gnal 2 uri pri 100% (sandra burn, mem test) in nisem povzorčil reseta, tako da sumim da je nekaj z igrami in grafično. Zna bit to problem, ker je TC in enostavno "klecne" pod zahtevnimi igrami ali je 6200 prešvohn čip za laufanje tega?

Sistem je sledeč:

Osnovna plošča Biostar GeForce 6100-M9 nForce
NAP P-4 400 ATX s 120mm Super Silent
AMD 64 3000 GHz (939)+ PC Cooler
DDR 1024MB (2x512MB)
FDD 1,44
HDD SATA 160 GB Maxtor
DVD RW NEC 3540 (+/-)
PCI-E nVidia GF 6200TC 128Mb TV/DVI Palit MB TV-out

Napajalnik se mi ne zdi prešvoh, napetosti so tudi v mejah normale, 12V edino pade do 11.77, ampak kar je še vedno dovolj.

Zanimivo je to, da je pri namestitvi ventilatorja problem v NFS in CoD izginil, nato se pa spet pojavil pri GTA SA...verjetno tale še bolj žene grafo in je temu sledilo odpoved. Ima pa žal PCI E vodilo in mu ne morem posodit moje grafe, da bi videla če je v tem finta.

Preden se spet odpravim k njemu ima kdo kakšen nasvet?
  • spremenilo: billy ()

MyName ::

Če ma plata Realtekovo AC97 zvočno je tukaj problem (s GTA). Naloži najnovejše REALTEKove (ne od matične) gonilnike.
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

billy ::

Hm..ne vem če nisem že tega probal ja..ali pa sem dal tiste od plate...nisem zdaj ziher..bom pa probu vseeno.

Tega pa se nisem spomnil, da bi mu recimo posodil moj audigy in potem bi verjetno problem izignil, če je povezan z zvočno?

AngelOfDeath ::

poskusi izklopit zvočno v biosu :)

6200TC ni ravno igranju "zahtevnih iger" namenjena
edit: Slovnica

Slide ::

Poskusi tole:

V My Computer->Properties->Advanced->Startup and Recovery->Settings, odkljukaj Automatic restart. Sedaj se računalnik ne bo resetiral, pač pa bo pokazal po možnosti BSOD. Na ta način boš lažje odkrival napako.

Sumim kak IRQ_NOT_LESS_OR _EQUAL error. Kar je velikrat kaka napaka z gonilniki.

Bi pa še dodal, da je možnost problemov, preobremenitev grafične in posledično pregrevanje. Poskusi z nižjo resolucijo in z manjšimi detajli.
forever 200 MPH ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slide ()

billy ::

Ja, tisto je že odklujkano..ni modrega zaslona, samo BSOD (ko bi vsaj bil :) )

Sam tudi sumim grafično, ker se je po montaži dodatnega ventilatorja na ohišje računalnika problem odpravil za krajši čas, potem pa se z GTA spet pojavil.

Bom dal danes gor nove driverje od zvočne pa da vidimo.

Zanimivo je to, da samo pod igrcami krepne, če pa laufam kak cpu burn (sisoft sandra) pa dela BP, tako da bi skoraj napajalnik lahko izključil kot možnost napake.

billy ::

Hm...tudi novi driverji za zvočno niso pomagali :)

Sedaj sem dal na onboard grafiko (6100) ki je celo še boljša kot tisto TC sranje :) da vidimo če bo tu slučajno normalno delalo.

Je pa zanimivo...prvo sliko "freezne" potem pa po kakšni sekundi ali dveh rečunalnik resetira. Kar se meni zdi, da je problem z grafično ne? Če bi bil napajalnik bi verjetno takoj zresetiralo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127906 (11786) erzy
»

Matična Asrock AM2NF6G-VSTA! Pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
281531 (1320) __Devil__
»

Pomoc pri nakupu PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
141557 (1305) Melanholija
»

Katero grafo nižjega ranga kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
152009 (1803) jest10
»

DRIVER NOT LESS OR EQUAL (BSOD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171259 (1059) delfinus

Več podobnih tem