» »

Suhi led

Suhi led

_Mortal_ ::

Malprej sem na internetu zasledil hlajenje z suhim ledom a je kdo kej takšnega probal en tip mi je tko razložil: Dry ice cooling means using a container contatined with chunks of dry ice and put them on top of the processor and cool it.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

VASkO ::

smo ze brali o tem, mislim, da pa probal noben od nas ni:D:D:D

seveda je zadeva brezvezna, ker led moras not metat, ker se pac stali, jaz pa nisem zato, da bi vsako uro lopatal led poleg racunalnika>:D

tec ::

Kaksna pa je razlika med suhim in navadnim ledom ?
Ker jest sem led raje zmetal v vedro vode, ki mi hladi bloke in je voda padla na 5 stopnij, proc pa na 100:) in potem se sele zacne pravo navijanje :D

_Mortal_ ::

ja eni tipi so z tem hlajenjem navil Athlon XP 1800+ na 2200 MhZ okrog 700MhZ kar ni malo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

tec ::

Se strinjam, da je neuporabno. Prav pride edino takrat, ko zelis preizkusit meje proca. Moj Duron 800 se je celo zbootal na 1300mhz, ko je mela voda 5 stopnij in 2.20V. Ampak to sam enkrat. Bi bilo pa zanimivo, ce imas doma ledomat:P

VASkO ::

razlika med suhim in navadnim ledom je ta, da suhi ne prevaja elektrike (se mi zdi) - ne kaplja in ne curlja

_Mortal_ ::

Ja kako se pa pol stopi (če se sploh)
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tomi ::

Mislim, da je to zelo napačen prevod. Ker suhi led ni nič drugega kot ekspandiran CO2 pod pritiskom.
Po plinski enačbi pV=nRT, se manjša p ( zelo ) in veča V. Tako se manjša T, kar povzroči, da se CO2 strdi.
Dejansko je zelo hladen, in dolgo drži, ne povrzoča pa nobenih nevarnosti, ker izdaja po sublimaciji plin.
Bo dovolj kemije?
metrodusa.blogspot.com

_Mortal_ ::

Piflar en
nekdo se jezelo potrudil pri domači za kemijo>:D>:D>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

A potem to samo izhlapi če sem jz dober razumel
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tomi ::

Ne, samo glede na to, da sem drugi letnik farmacije in imam anorgansko ( pa še kaj drugega ), že za sabo, se spodibi, da vem tole..
Drugače pa, res je, samo izpari oziroma sublimira.
metrodusa.blogspot.com

_Mortal_ ::

a veš kje bi se to dalo dobit
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tomi ::

Povsod, kjer imajo CO2 v jeklenkah. To so pa Linde tehnični plini in pa Tovarna dušika Ruše, pa še kaj bi se našlo.
Samo mislim, da kot posameznik tega ne moreš kupiti, ker velja promet s kemikalijami in ostalimi zadevami..
metrodusa.blogspot.com

para-site ::

Mi smo ga dobili v Monzi, ko smo bli na F1 letos. Smo šli v bokse po dirki in je bil tam po tleh... Te stvari ne mores držat v rokah, v bistvu maš občutek, da te peče.|O

gorenc ::

he he, sumacher se ga je prenajedel:D

para-site ::

Ja, škoda, da ni zmagal Ferrari. Bi bla fešta v kampu.
A mi lahko kdo razloži, zakaj ta suhi led daje tak čudn občutek, ko ga primeš8-O.

element ::

Ker je mrzu ane :))) :D

Brane2 ::

Suhi led je lahko nevaren, sploh pa v zaprtih prostorih.

Ker sublimira direkt v CO2, bi se OC session lahko slabo koncal, ker bi ves ta CO2 zmanjsu koncentracijo kisika v sobi, baje pa je smrt dokaj ugodna...

Aja, na netu so zanimivi dokumenti o pripravi nekaksne turbopetarde s suhim ledom in plastenko kokakole. Baje stvar useka priblizno tako kot top, je nevarna, ker fragmenti zmrznjene plastike frcijo na vse strani in kar je "najlepse", stvar izkorisca luknjo v ameriski zakonodaji, tako da nanjo BAJE ni moc gledati kot na bombo.

Bomba je naprava, ki s pomocjo kemicnih reakcij povzroci eksploziven val, ta petarda pa izkorisca sublimacijo suhega ledu, ki baje steje za fizikalno spremembo in ne kemicno...

Stvar je v podrobnosti opisana v "kuharici za anarhiste":D

BTW: V tovrstni literaturi je ogromno napak, zato je uporabna SAMO v ZABAVNE NAMENE- cisto tok, da spoznate meje cloveske utrganosti...

_Mortal_ ::

kaj pa tole hlajenje: LN2 cooling means using a container contained with Liquid Nitrogen and put them on top of the procesor and cool it aja to bo že spet neki za Tomi-ja
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tomi ::

Imaš prav..
Ne samo da sem se igral s suhim ledom, ampak se tudi polival s tekočim dušikom pri -179C. Preden pomislite, da nimam več prstov, vas lahko potolažim, da ni nevaren na intaktni koži, ki ima ustrezno vlažnost, samo ne smeš pa imeti na koži nobenih prstanov ali ure.
Kar se tiče kemije N2, je tako, da ima vrelišče pri -179C, je poceni, delajo jo povsom, kjer imajo CO2 in ima to lepo lastnost, da je N2 cca 80% sestavina zraka, kar pomeni, da ni nič hudega, če gre v zrak. Samo je pa ta zadeva zelo potratna, ker bi porabil preveč dušika..
Tako da, nevarnosti ( razen rokovanja z jeklenko ), ni nobene, stvar je tekoča, in se lahko toči v časo, je pa res, da pa malo vlage povzroči fizikalno reakcijo, sneg, kar pa ni ravno dobro za računalnik. Pa potrebna je dobra izolacija, ker pri do močne kondenzacije.
Sedaj se pa igraj:D
metrodusa.blogspot.com

_Mortal_ ::

kok maš kemlo 5+
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Binji ::

Bi reku da vec ku jst:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomi ::

Lansko leto sem imel izpit anorgansko, in sicer vaje in kolokvij 10/10.
Tako da moram že nekaj vedeti:D
metrodusa.blogspot.com

Boeing ::

dej _Mortal_ ne seri, ko boš kaj zajebal pa si boš skuro proca pa še kej zraun... dry ice je čisti CO2, kar pomeni da se lahk hudičevo hitro zadušiš... tolk iz moje strani...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

_Mortal_ ::

Boeng ti ne seri mene je zanimal kakšno je to hlajenje to itak da ne bom naredil za zdej prvo mogoče vodno pol pa to
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

asus ::

mene zanima kok naj bi bil debel dno pri kontejnerju za suhi led. hvala

edit:pa približno kok naj bi bil notranji fi cevi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

strumf666 ::

Za kontejnerje delat za DI in LN2 mojster je Tiborrr, tako da njega nadlegujte s tehničnimi vprašanji :D kar se pa zadušitve tiče, Zbogi in Shark še čist v redu dihata in sta pri zavesti. DI povzroča pekoč občutek zato ker ima cca -78°C in dobiš skoraj instant ozebline na katere telo reagira podobno kot na opekline, zato pekoč občutek. Pa še o uporabi, ker DI sublimira, je to samo po sebi zelo slabo hlajenje: naredit moraš kakšen koktejl, ki ima šele primerno hladilno sposobnost.

grafe

proc in NB
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

asus ::

jst sm začel delat kontejner in sicer iz alu cevi debeline 3mm,dno bo pa bakreno sm moram dat jutr sodelavcu za podrejat,pol pa sestavt vse skup pa v sosednjo vas po suhi led.kila je 398 sit(a je to dost) pa kok približno ga rabim za cca 3-4 ure .imam pa a64 3500+ am2

zbogi ::

alu pa baker boš pa zelo zelo težko skupi spravil, da bo primerno za tole tvoje hlajenje
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

tiborrr ::

He he, alu pa baker se ne data lotat :D. Kvecjemu variti po dragem postopku.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Shark-357 ::

Povrhu vsega boš imel z DI še probleme zaradi močnega coldbuga pri AM2;)

asus ::

bom pa bakreno cev uporabu.sj nerabm kontejner ohladit na -78 pač ko bo mel cca -30 :D bom zagnal zadevo.pr kok pa je cold bug pr am2. hvala za pomoč
edit:rad bi probal eno xtrem hlajenje sm nažalost sm "klošar" pa si nemorm kake kaskade prvoščit,tk da se mi zdi DI najcenejša varjanta da vidim kok je ta moj proc zmožen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Shark-357 ::

CB je odvisen od proca do proca, tudi procesorji z istim steppingom imajo različen CB....
Že nekateri S939 proci so mel CB pri +10°C...

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Za tricetrt AM2 procesorjev je dice brezvezen. Res...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

asus ::

se pravi mi je najbolj en vodni blok od eddy-ja nabavt pa led+voda+antifriz pa vmod na plati seveda in probat

zbogi ::

pa ne, sej ti kr probi, sej probat ni greh, mi ti samo povemo, kaj vse gre lahko narobe, ko mamo že nekako neke majhne izkušnje s temi zadevami.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

asus ::

ja sm kok kg suhga leda prbližn bi rabu

zbogi ::

glede na to da bo hit konc, cca. ene 2 pesti
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

asus ::

kako se pa peltier obnese pr hlajenju,k ga mam varjanto dobit za 8k.a se splača

tiborrr ::

A sploh poznas osnove delovanja TEC-ov oz peltierjev? In ta pelt za 8k je verjetno moci manj kot 100W, takda ce hoces kaj skurit predcasno, go for it :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

asus ::

ja 70w je
edit:sm si prepral kak deluje in vem da ni tok simple:D
bom zgleda nazadnje res na vodnem končal,k bi res rad pršu na 3.0ghz sm če mam zj pr voltaži 1.55v na 2.87ghz full load temp 45-48stopinj pol bo po vmodu na cca 1.65-1.7v temp zih 55 in več tk da zraćno odpade

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

strumf666 ::

@asus: pejt h kakemu kolegu, ki ima vodno prej sprobat, da ne boš nabavu in potem ugotovu, da proc noče it čez 2,9 - se zgodi včasih, pa je škoda denarja, če lahko že prej sprobaš.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

asus ::

sj bi sm mata sm 2 pa še to na socket A:|

strumf666 ::

aja, to je pa zoprno; lahko pa med male oglase napišeš, pa boš videl če je kdo pripravljen pomagat. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobit suhi led

Oddelek: Pomoč in nasveti
3417325 (11565) Shkorc
»

Dry Ice

Oddelek: Loža
409529 (3901) klepec
»

suhi led

Oddelek: Loža
153916 (3535) WiseBear
»

Avtomatsko hlajenje s suhim ledom

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
164341 (3603) Pyr0Beast

Več podobnih tem