» »

Problem z grafično kartico ATI Radeon 9800pro

Problem z grafično kartico ATI Radeon 9800pro

aco111 ::

Imam problem.
Računalnik je star več kot leto dni, pa mam že od samega začetka probleme z grafiko. Vse duže je vse slabše delala, temparatura pod grafično je bla od 45 do 55 in več stopinj merjeno s termometrom. Rezultat v 3DMark 2005 pa je bil normalen., po 8-mih mesecih pa mi je crknula. Z garancije sem dobo novo. Dela normalno, samo zaj se začenjajo problemi. V V dveh igricah GTA VC in NFS MW, mi je že dvakrat naredlo zmazekmed igro, včasih začne štekati pa opet dale normalno.
Ves čas odkar mam računalnik pa se mi prikazujejo plavi ekrani, vedno drugačni.
Sproti si prenašam najnovejše gonilnike za grafično, zaj mam ATI Catalyst 2.13.

------------------------------------------------------------------------------------------
Maximalne nastavitve Catalyst.
1. 1388 : Testi: Game tests ; CPU Tests ; Feature tests ; Bach size tests
2. 1458 : Vsi testi: Game tests ; CPU Tests

Osnovne nastavitve v Catalyst:
1. 2792 : Testi: Game tests ; CPU Tests ; Feature tests ; Bach size tests
2. 2786 : Vsi testi: Game tests ; CPU Tests
------------------------------------------------------------------------------------------
Procesor: Amd XP 3000+ 64bitni
Rami: 2x512MB DDR
Grafična: ATI Radeon 9800pro 128MB
Osnovna plošča: Asus k8v-x
Trdi disk: 160GB SATA Western Digital
Trdi disk: 200GB SATA Western Digital
Zvočna: Integrirana
------------------------------------------------------------------------------------------
Kaj nareti?

Lp. Allesandro
Don't worry be happy :)

Saladin ::

Dve grafični z podobnimi simptomi nakazujejo težavo nekje drugje v sistemu. Kako je z hlajenjem - imaš dovolj pretoka zraka? Napajalnik - imaš stabilne linije? Da nimaš v BIOSu mogoče kej navito oz. nepravilno naštimano?
Najnovejši gonilniki niso nujno najboljši za starejšo kartico - poskusi z starejšimi revizijami.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

TheJack ::

Asus k8v-x ima Viin čipset.... Jaz bi tukaj začel. Grafično preizkusi na plošči ki nima Viinega čipseta.
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Aja, saj res... Za foro preizkusi še tole.

Start->Run->vpišeš 'smartgart' (brez narekovajev) [upam da majo novi Catalysti še to notri]

'AGP Write' in 'AGP Read' daj na off. Restartaj kompjuter.
Bonis nocet, qui malis parcit.

dolenc ::

Kaj naredi tale agp reade/write?

TheJack ::

Kolikor vem, izklopi sposobnost kartice da bere/piše v sistemski ram.
Bonis nocet, qui malis parcit.

aco111 ::

- Možnost na drugo osnovno ploščo dati nimam.

- Stranski del računalnika mam odprt, tak da se dovaja zrak po celi površini, hlajenje pa
je osnovno kot je na grafični

- "Start->Run->vpišeš 'smartgart' (brez narekovajev) [upam da majo novi Catalysti še to
notri]" ----- nima, ma pa v control centru:


- http://acox.zapto.org/Ostalo/popolno.htm ------ podroben opis mojega računalnika

- Bios ma tovarniške nastavitve

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

ronaldo ::

Problem: +12 V 11.55 V

aco111 ::

ja no. To vem, samo mogoče pa senzot na matični zeza, alpa program ne kaže dobro.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

Ta napajalnik je že drug zaporedoma. ovega prvega sem zamenjo ker je bio preglasen. motijo me plavi ekrani pa nihajoče delovanje računalnika (slabše/bolše).
LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

sirotka ::

joj joj joj...dajmo malo lepše pisat v slovenščini....lahko narečni:) Grafa se ti ne pregreva...najbrž res napajalc kriv, probaj pri kolegu sprobat zadevo. Si posnel via 4in1?

aco111 ::

Via 4in1 sem si nasnel najnovejše kaj sem dobo.
Napajalnik nebi reko da je kriv, čepa sem prejšnji 300W napajalnik, ki je bil od začetka v računalniku zamenjal za ta 400W ki ga mam zaj noter. S prejšnjim in s tem napajalnikom so bile podobne napake.

Povzetek:
- V igri naenkrat začne po posnetkih delati vse en cajt pa potli gre normalno in to se tak
ponavlja vedno na različnih mestih.

- Računalnik mi včasih bol včasih majn šteka (mogoče sistem, samo da tak dela tudi pri
friškem sistemu).

- danes se mi je med igrico še zraven štekanja še zvok začel presketati (integrirana
zvočna)dokler nesem restarto računalnika (tudi v windowsu), ta napaka se je enkrat
zgodila mesec dni po nakupu računalnika.

- Malo prej sem tudi pretestiro rame (z memtest32), grafo s 3DMark, in rač. PCMark in
nobene napake.

LP. Allesandro.
Don't worry be happy :)

TRIROG ::

hehe men tut zacne stekat, pr NFS :MW, kr mal se ustav gre po frejmih, pol ucas se zvok zacne mal stekat, pol pa normalno naprej tece , sumim spil ... ker v NFS:U2 je delal BP, pa tut vsi ostali spili delajo BP

Jan987 ::

jest sem mel probleme pr 2-h različnih grafikah enake pol sm zamenjal napajalec in zadeva dela bp.

Drugač pa amd xp niso 64 bitni

aco111 ::

Emmm. Že 3 napajalnike sem mel na tem računalniku pa na vseh treh sem mel plave zaslone. Danes so mi še rami crknuli, dobro da je samo ena ploščica crknula. Ramo pa so mi že na samem začetku ko sem si nabavo rač. so bli v okvari.:\ :\ :\ :\

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Chrome vzame privzet class stil, če je @ znotraj span

Oddelek: Izdelava spletišč
5611 (529) aco111
»

Asus P5K+ E2160+2GB OCZ Platinum ddr800+Radeon1950GT 513MB

Oddelek: Navijanje
121531 (1242) shark_nm
»

3DMark 2006

Oddelek: Programska oprema
212411 (1520) Amdforce
»

Blue screen, pomoč prosim.

Oddelek: Pomoč in nasveti
7782 (696) pviran3
»

Izdan 3DMark05

Oddelek: Novice / Grafične kartice
313150 (3150) lukanium

Več podobnih tem