» »

ADSL2+

ADSL2+

opajec ::

Kaj se pa kaj dogaja s Telekomovim oz. Siolovim ADSL2+? Ima kdo kaj več informacij o tem? Testni uporabniki? Saj vem da ne smete pisati in govoriti o tem, ampak marsikaj pride v javnost. eni, da dela, drugi da so še večje težave kot z VDSl, kako je kaj na tem? Žal sem eden od nesrečnežev, ki me Telel*p*v ne spusti k T-2!>:D

zee ::

BOJDA pride po novem letu ...
BOJDA pridejo po novem letu nižje cene SiOLovih paketov...

skratka, nič se ne ve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ginginova ::

Uuu, a cene bodo tudi znižal? :D
Samo se mi zdi, da je vse v stilu: Sanja svinja kukuruz. >:D

Unofficialy bo baje ADSL2+ zamujal še dodatnih nekaj mesecev. :\

Ogo

zee ::

zato BOJDA ...

lahko pa grem pogledat v kristalno kuglo >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mchaber ::

.

zee ::

pol je pa še t2, ki ga bo TK verjetno zezal, vse dokler ne bo na trgu ADSL2+.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Ginginova ::

mchaber, če je to, kar je napisano na Siol-ovem forumu res, potem bo ta ADSL2+ še kar nekaj cajta zamujal. Po mojem reč ne bo nared za resno uporabo pred poletjem naslednje leto. Že itak se razna testiranja vlečejo že skoraj leto dni.
Je pa zanimivo, da testirajo reč na območju Domžal. Tam pa je štala s srednjevalovnim oddajnikom na 918 kHz, ki vzbuja napetost v vsaki malce daljši žici. Poznam človeka, ki si je naredil polnilec za NiCd in NiMH 1.2 V AA in AAA akumulatorje tako, da vsa štrom pobere kar iz lufta z dolgo žičnato anteno. Seveda je na področju Domžal. :D

Ogo

zee ::

malo OT: a to nič ne škodi ljudem?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

matotej ::

2+ zagotovo ne bo pred marcem. Baje se je nekaj govorilo že
za januar sam ne bo nič! Upamo samo lahko na prvo polovico 2k6!

Mam pa kolega ki testira v domžalah. Je blizu centrale doma in mu
baje leti ko šus! Pa tudi pritoževal se ni še nič!

lp

fast ::

Testira se že več kot tri leta, ko je prišla siol TV so že govoril da testirajo 2+ in da bo potem bolje,... .

opajec ::

:D Meni je bilo na Siolu povedano, da naj bi štartali uradno v začetku februarja 2006. Živi bili pa videli? :D :D

pia2001slo ::

Tole je paste iz Siol foruma :

Včeri sem odprl podobno temo pa je bila takoj brisana. Kakorkoli, proti večeru sem dobil neuradni 'neuradni cenik' ADSL2+ :

priključnina : fizične : 10.000, pravne : 25.000

paketi: fizične: 1Mb : 5.000, 2Mb:8000, 4Mb: 10.000, 8Mb: 17.000, 12Mb: 23.000
za pravne, bodo okol 20-30% višje cene

Torej nizke povezave bodo šle dol, visoke pa bodo pač tam kjer so, visoko.

Za ADSL2+ ne bo nobene razlike pri naročnini, za vse enako, ne glede na to, ali že imate ADSL ali ne. Torej vsi ADSL modemi se vrnejo in se dobijo novi za ADSL2+.

Torej za vsak, ki bo hotel ADSL2+ bo nova pogodba, ne glede na njegovo trenutno opremo in povezavo.

Uploadi bodo od 256Kb-1Mb, in 1Mb bo samo pri 8Mb oz. 12Mb.

Višjih hitrosti ne bo.

To je neuradni 'neuradni cenik'. Seveda bo 5x več kombinacij s temi povezavami, ampak nekako to so okvirne cene.

Baje pa se začne s 1.februarjem ogromna reklamna kampanja. Od panojev, radia, TV, časopisi... Ponavadi so začel s panoji in nato počasi razširl kampanjo na ostale medije, zdej bojo pa udarl na full.

To so za vse ki čakajo ADSL2+ dobre novice, sklepam. Sedaj pa še mal slabih.

Vsi tisti, ki so naročil ADSL v zadnji akciji, mislm da jim ne bojo spustil cene dol najmanj 12 mescov. Torej če mate zdej Solo za 7.200 vam ne bojo spustil na 5.000 vsaj 12 mescov. Edin če takoj skenslate, plačate penale, plačate 10.000 za ADSL2+, potem boste pa mel 5.000 na mesec.

Pa še ena novost, baje se bo dal dobit brez priključnine+popust, če se vežete za 36 mescov.


moj komentar : skratka SIOL s cenami, če bodo približno držale sili uporabnike na druger alternative. Tisti okrog central bodo kar množično odhajali recimo na T2, ko bo tehnično poskrbljeno še za ostalo rajo, ki je oddaljena od centrale 1.5km + (npr. VDSL2+) pa bodo še tu izgubili velik del pogače. Mislim vezava na 36 mesecev..saj niso normalni.

bf4ed ::

TO je vse skupaj brazsmiselno, KER nismo vsi v mestu doma.

Raje naj zrihtajo da bo meni delalo na 7-8 km od centrale.

Ker ADSL ne deluje, preverjeno, (telekom pravi 6.5km je linija do mene), za ADSL2+ pa sem slišal da naj bi malo na večji razdalji delal.

Samo da bi mi delalo pa makar 512kb down.;(( ;(( ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Jan987 ::

jets mam adsl že dobr let pa me zanima kolk bi bla pol cena študenskega paketa?

PRST ::

A ve kdo že kej novga o ADSL2+?

BendeR ::

Neuradno bodo cene znane 29.2, ko se naj bi začel tržit.

pia2001slo: to je bilo že zanikano in označeno kot zavajanje uporabnikov. Sklepam, da bodo cene precej nižje - vsaj za višje pakete.

P.S. Ne bo le SiOL ponudil ADSL2+.

Cosmo ::

29.2. :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

McNato ::

Leta 2008 ?

#000000 ::

Ne baje 30.2 bo pa zihr vse znano. :D

Aja jest sem tud govoru z enim in mi je reku da se še nič ne ve, in da na raznih forumih so samo predbidevanja. Reku pa je samo da bodo hitrosti dosti večje in da bo vse znano nekako naslednji teden, ker naj bi prpravljal eno odmevno akcijo in ostalo bla bla. Verjetno pa ta mesec iz vsega tega ne bo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

ferdo ::

siol še lep čas ne bo mogel nič konkretnega ponudit, tisti, ki sanjate o boljših povezavah ste trmasti optimisti.
Ta čas bo telekom nagajal T-2 zato da bomo vsi nezadovoljni, ne samo na siolu...

recimo čez eno leto, če se bodo dobro potrudili, do takrat pa lep pozdrav.

#000000 ::

Ferdo po čem sklepaš tako ?

Nejc Pintar ::

Na novo pogodbe?
To pomeni spet podaljšanje?
Ker sem na SiOLu le še zaradi čakanja na T-2
Lahko je biti prvi, če si edini!

roCkY ::

Računi brez kržmarja x-tič:
Odvisno kakšni podo pogoji. Je pa malo verjetno, da bo stvar tako enostavna kot je bilo namigneno, da bi lahko bila. Pogodbe bodo vsekakor nove razen za tiste, ki že imajo ADSL2+ Siolo-vo opremo, ki bo po 2. letih tlake posd Siol-om itak prešla v last uporabnika.
Če se bo dalo opremo kupit ob relativno nizki priključnini (se tako izognit vezavi) se jo bo dalo tudi naprej prodat in bo brez veze čakat na T-2, sploh za vse, ki smo bolj na meji dosega VDSL je sprobat ADSL2+ logično. Brezplačno pa glede na sedanje pakete mislim da Siol ne bo dajal opreme v uporabo brez vezave. Kako se bo v stroškovni del zanimivosti ponudbe vpletla/izpletla Telekomova telefonija je pa dodatno vprašanje.

#000000 ::

Ma sej tud če bo vezava za recimo 24 mesecev, da bo le delal tko kot treba 'vsaj večino časa' in da ne bodo predragi. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135957 (19903) Bug
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113489 (7492) Jan987
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036511 (15918) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610838 (6812) Dragi
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916673 (9129) Wox

Več podobnih tem