» »

rač dela zlo počasi, virus?

rač dela zlo počasi, virus?

jastreb ::

doma imam win xp, brez sp1 in sp2. računalnik mi dela zlo, zlo počasi na trenutke vse skupaj stoji. če pritisnem CRTRL+ALT+DEL in izberem procesi je tam kup nekih procesov, tudi po 5 istih procesov.

v windowsovem iskalniku datotek sem poiskal in zbrisal datoteki svchost.exe (pri procesih je to kazalo 5x, zdaj še samo 2 ali 3x) in MWSOEMON.EXE. rač še vedno dela zlo zlo počasi. ne vem kaj naredit, kako ugotovim kaj je narobe in kako to popravit?

zdaj sem pri kolegu, zato prosim da mi čimprej poveste rešitev

že vnaprej hvala
jastreb

Microsoft ::

svchost.exe ne brisat. Ti procesi naj te ne skrbijo.

AntiSpyware - s tem si odstranis razno nesnago, ki se ti nabere po PCju
avast! - antivirusni program. Za uporabo, daljso od 60 dni se mores registrirat, kjer dobis kljuc zastonj in lahko program uporabljas eno leto. Potem se spet registriras.

Z obema programoma precekiri vse diske in odstrani nesnago.

doma imam win xp, brez sp1 in sp2:\
Microsoft Update - nalozi si vse popravke! Prav tako si v nadzorni plosci nastavi, da te opozarja na nove popravke. Seveda, jih potem tudi dol potegn in instaliri.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

jastreb ::

AntiSpyware, kako ga dl? ne razumem preveč njihovih navodil?

zdaj dl program avast, samo ne vem če ga bom lahko instaliral ker rač dela zlo počasi. malo prej sem poskusil zagnat AVG antivirusni prohram in ni prišlo preverjanje nikamor. zdi se mi da rač po nekaj min zamrzne
jastreb

Microsoft ::

Tam, ko sem ti dal link. Na vrhu strani je gumb Continue. Kliknes, pol ti preveri, ce mas oroginalne Winse, pol pa downloada.

Aja, poglej se v Event Viewer (Control Panel > Administrative Tools). Lahko, da mas disk pokvarjen. No, kakor kol ze, tam ti bi napisalo, kaj se kaj dogaja s tvojim PCjem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jastreb ::

kaj pa če nimaš original win?
jastreb

Microsoft ::

Pol pa poisces pomoc kje drugje...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jastreb ::

pri AntiSpyware mi napiše to:


Why did my machine fail validation?

The product key found on your computer is from a Volume License Key (VLK), which has been blocked. A VLK is typically licensed to organizations who want to use multiple copies of Windows. However, if a VLK is reported as stolen or leaked, it is then blocked from passing through validation.


If you received a computer with a VLK, and you do not have a Volume License Agreement with Microsoft, then you may be a victim of software piracy. If this has happened to you, please see below for the steps you can take.


If you do have a Volume License Agreement with Microsoft, you believe you are using the appropriate VLK assigned to your organization, and your VLK has not been reported as stolen or lost, please contact your system administrator, Large Account Reseller (LAR), or Enterprise Software Advisor (ESA) to report the problem.
jastreb

jastreb ::

imam 2 diska, enega starega cca 8 let in 8,4gb, drugega cca 1,5leta in 120gb. mislim da je tale 120gb crknil. iz malega diska sem hotel na velikega nekaj skopirat (naredit varnostno kopijo) in čez nekaj časa ko sem poskušal odpret particijo velikega diska je napisalo da je neberljiv in še nekaj je pisalo. zdaj sem velikega odklopil in dela vse po starem. pred cca 1 letom mi je že crknil en enak disk, oba sta od samsunga.... za popizdit. pri prvem ko je crknil ga niti v biosu ni kazalo, tega drugega pa je kazalo zdaj še v win samo na njega nisem mogel prit. zdaj ko je odklopljen dela vse po starem. zgleda je je kriv disk, kaj pravite vi?

spet sem ob 120gb podatkov, že drugič.......... drugače pa je to že moj tretji crknjeni disk. prvi je bil od maxtorja in sem instaliral win, izklopil rač, priključil printer in scaner, ko sem ga ponovno vklopil v biosu več ni našlo diska. res nimam sreče s temi diski
jastreb

jastreb ::

čudno da je win in drugi programi štekali, čeprav je vse laufalo is tistega delujočega diska
jastreb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabniški račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
91146 (1048) Muzo
»

Konec podpore za piratske kopije MS Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11719103 (7635) KontraCepec
»

Kako se znebit tega vraga?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61077 (914) SkIDiver
»

Nadloge interneta - spyware

Oddelek: Programska oprema
171874 (1713) darkolord
»

zajedalski spyware

Oddelek: Operacijski sistemi
212499 (2166) hunter01

Več podobnih tem