» »

Navijanje BARTONA

Navijanje BARTONA

1
2
3

macgajver ::

kater program za navijanje tukaj mojstri uporabljate jest sm zaenkrat sam u biosu navijou . pa da ni preveč zakompliciran
tenstan krompir je pa zakon

pikachu004 ::

v biosu. tisto navijanje procesorja iz win je po moje bol za hec kot za res. graficno pa navijes v win, ampak za to prasaj v drugi temi:)

kanzyani ::

raj z winsow pogruntam stabilno verzijo k jo pol u biosu naštimam ku pa de u biosu iščem in še ki skurim zravn :)

pikachu004 ::

ce ves kaj delas tezko kaj skuris.. razn ce si mtosev:D

Pyr0Beast ::

Clockgen for Nforce 2 & Cpu-Z :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Type-R ::

Lp!

da ne odpiram nove teme. moj racunalnik barton 2600+, 8rda6+ pro, 512 rama, lc napajalnik. torej problem se pojavi pri navijanju. ko sem pred dvema mesecama navil na 2300mhz (200x11.5) 1.85V je blo vse stabilno, zaj pa ko hocem spet pa ni stabilno, occt ze vrze napako pri 10%. kaj bi lahko to blo. rami so pa na 2.5,3,3,7 1:1. tak sem mel nastavljeno tudi prej ko je blo stabilno. se keromu sanja?

sirotka ::

Zdaj bolj kurite:)? Preglej temperature.

Type-R ::

heh:) temp so normalne idle: 39, load: max 46.

pikachu004 ::

se je kdo mogoce igral pri kateri najmanjsi voltazi je stabilen barton pri default frekvencah?

Pyr0Beast ::

Jah, jst sem se igral s TB, manj kot 1.4V pa ne morem nastaviti (pasivno hlajenje :) ), s tem da BP lavfa na 1735MHz, Default je pa 1533 :) Sem računal, da bi lahko imel nastavljeno na 1.2 pa bi delal na default. (bom probal v naslednjem članku to realizirat - "Mod" Lc 6350, bh-6, fan regulatorja, Rda6+ +Mod switcha :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pikachu004 ::

meni dela pri 1.375 se stabilno. pri default 11x166. bom probal fsb dvigovat da vidim do kje gre. temperatura pa je 33stopinj z bakreno zalmanovo pahljaco, osnovna abit nf7-s v2.0.

Pyr0Beast ::

Jst ga sploh ne mislim furat več kot na 2000 Mhz v špilih. Že zdej mam preveč in vse kar je nad 1400MHz se ne pozna niti 2% (no mogoče pri nalaganju). Do koliko pa lahko spustiš voltažo na NF7 ? Pa ma tvoja plata Giga mrežo?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Aja še temp - 31°C na idle 32°C na full :D
Poliran hladilnik s Heat-pipi (pozna se ful med navadnim pa tem - 10°C na 1.7V)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pikachu004 ::

za cpu od 1.1V do 2.3V ;) na 0,25 natancno.
za rame od 2,6V do 2,9V
za chipset od 1,4V do 1,9V

prej sem imel gigabyte GA-7N400V Pro2, ko je bla nova mi je delal barton 2,5+ na default voltazi tudi kot 3,2+. po treh letih sm za 3,2 mogu met +10% :/ pa za navijat je bla bol svoh. voltazo je imela v procentih, pa se to samo 3 al 4 nastavitve.

sicer ne vem kolko so hitrostni testi v aida32 tocni, ampak s to plosco dobim 150MB/s vec kot z prejsnjo v testu branje spomina. zdej imam 2390MB/s.

mrezno mislim da ima 10/100, me niti ne moti kr use v hisi imam 10/100.
meni se tudi v igricah ne pozna al je 2500+ al 3200+, sploh s to graficno (r9600). pozna pa se mi ko delam z dvd decrypterjem in dvd shrinkom. tam pride se kako prav, tudi kaj vec nebi skodlo ;)
kaksno osnovno imas pa ti?

Pyr0Beast ::

Mjah sem se tudi jaz odločal ali bi Rda6+ al Nf7, pa sm se za rdajko odloču. (cena skoraj enaka 16K SIT, nova)
Za cpu maš pa lepo za nastavt :)
Čipset se da pri men pa do 2.0V 1.6-1.8-2.0, pa je sranje k jo moram v karancijo nest in še na 220 fsb noče ;((
Glede teh gigabytk je pa tko. Nekaj časa sem imel 7n400 Pro2 in je bila totalno sr@nje, si se mogu j'+ z biosi. Pa včasih kr zmrzovalo in podobno, za voltažo je mela itq obupno štelat isto za čipset, ne spomnem pa se, da bi imela z rame ? Edino kar je bilo dobro pri njej je to, da je imela dip stikala za nastavlat množilnike. In je tut pri tistih superlockanih delalo, k na nekaterih, ki so mele za štelat v biosih ni. :)
sem mel AXP najprej na default na 2GHz, nato čez en mesec na 1.9 in nato 1.8 da se mi ni komp resetiral, temparaturo je itq skuz preveč kazalo, je bila pa nekako konstantna. Glede na to, da mosfete, dušilke in podobno sploh nočem omenjat pri obremenitvi ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pikachu004 ::

jst sm mnozilnik lahko nastavljal samo navzdol (na mojem proc) z unimi belimi stikali.
drugace pa mi je kazalo da imam temperaturo 55stopinj, zdej na tej plosci pa 32 :)
ze veckrat sm slisal da gigabyte kaze prevec.
za rame pa sem imel se mi zdi +0,1 +0,2.. mogoce se +0,3. za latence ni blo nic. pa sm imel zadnji bios,f11(ki so ga izdali pre vec kot dvemi leti). bi pricakoval vec od osnovne ki je stala 35k. ce ze ni bla za navijat bi lahko bila vsaj stabilna. je pa imela podporo za skoraj vse (ce ne za vse) ka je blo na voljo takrat.

grem probat do kje pride fsb z 1.375v. potem pa se do kje pridem z default voltazo:P

Pyr0Beast ::

Lahko probaš še na 1.4V ? Samo zame ? :D
Pri mojem procu je glih nekako tako, da ko zvišam voltažo za 0.1V grem lahko gor za 100MHz :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pikachu004 ::

na 11x170 dela, na 174 ni delal.
pri meni je tudi nekaj podobnega, do 195 pridem z default 1,65. pri 200
mi je naredu blu screen po 5ih minutah v win. grem probat kje ima zgornjo mejo ;)

Goldee ::

drugace pa mi je kazalo da imam temperaturo 55stopinj, zdej na tej plosci pa 32 :)

Se strinjam. Moja Gigabyte 7n400el kaze pri ful loadu 65'C pri idle pa 48'C (barton 2600+ @2,17GHz) - a je sploh mozn, da je taka razlika?
In tud to drzi, da se te plosce navijajo "kot kdaj". En dan bom lahk navil proca na 2300MHz komot, naslednji dan pa ne bo slo cez 2GHz.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

pikachu004 ::

jst sm imel tudi 10 stopinj razlike med idle in load.
na zacetku (pred 3 leti) sm mislu da so temperature prave in sploh nism navijal. pol ko so vsi rekli da laze sm ga mirno navil da je kazalo 70.

kako pa je z novimi gigabyte ploscami na s939? so se kaj popravli?

Pyr0Beast ::

Se mi zdi da nekaj so. Pri prijatelju je 30°C, vendar je pri vseh A64 nekam nizka temparatura, pa ne vem zakaj. Se mi zdi, da je v realnosti vsaj 10°C več
In koliko si največ dosegel?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Goldee ::

Moja plosca je sla najvec na 205 Fsb, pri +10% V s tem, da mam no-name rame. Ja res upam, da so te nove plosce boljse, sam js mam itak plan kupit DFI. Kateri je pa najnovejsi BIOS za te plosce? Js mam F10..
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

pikachu004 ::

'najnovejsi' je f11 ceprav tukaj pise da je f8. meni je na live update naslo f11, izdali so ga pa leta 2004 se mi zdi.

najvec mi je sel na 200fsb, pri +10% (na zacetku z default). temperaturo mi je kazalo pri ful obremenitvi nekaj cez 70. rame pa imam corsair value. zdej grejo 220 z default voltazo pri 2,5 3 3 8 tako da niso bli niti rami niti proc problem.

tudi jst nimam vec namena kupovat gigabyte.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Jst tut ne :)
EpoX/Abit pogojno tudi msi.
Men plata ne seže čez 218FSB. Gigabajtka je začudoma šla čez 240. 8-O
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bamfy ::

mam bartona 2500+, in ko si še nism upu odpret škatle se mi je pod obremenitvijo stalno sesuvu,
pol sm šou pa temperaturo gledat in je bla 85 stopinj (ja tud u biosu).
Končno sm odpru škatlo spucu na debelo zaprašen hladilnik.
pol je blo pod obremenitvijo okrog 50 stopinj.
no pojnt vsega je da procesor še zmeri dela kljub butasti zlorabi.
Tolk o temperaturi
wtf?

pikachu004 ::

prelepo je blo da bi dosti casa trajalo. danes sem zagnal wolfenstein enemy territory in je igrica stekala. sploh pomislil nisem da bi lahko bil procesor. na novo sm nalozil driverje za graficno, se vedno je stekalo. potem sem zamenjal graficno, vedno isto. odprem task manager in grem za 3 minute igrat, potem pogledam in vidim da je bil proc cel cas na 100%. procesor je na default. tudi ko ga navijem ali odvijem je enako. tudi vse nastavitve v biosu so na default. drugace v win dela normalno. 0-5% obremenitev. mogoce kdo ve kaj bi lahko bilo?

Pyr0Beast ::

En proces se ti zaklene. Men se je ene parkrat za miša :D
Poglej, kaj ti tolk žre. Mogoče je samo primanjkovanje rama?
Pa tudi sam opažam, da zadnje cajte neki šteka :(
Dons je že tretji dan, ko plato segrevam za oc (vsak dan najmanj +1MHz gor, ker če nahitro zvišam ni stabilno WTF a ne ? )
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pikachu004 ::

zatanu se mi je et. potem sm instaliral sp1 za 2003 in dela normalno :)
pa imel vsm vse update prej, sam sp1 nism imel. hjo

aljaz-selmer ::

Jst mam AMD Athlon 2600+ (11.5×166)

Vsi drugi pa govorite, da imate 12×(x)MHz, Kako imate lahko tako? (Jaz imam množilnik 11.5)

Imam pa naštimano FSB 330MHz

Za koliko ga lahko navijem?
A ga lahko navijem na cca 188Hz, da bo primerljiv z 3000+?

Imam to matično K7S8X
V BIOSu ne morem regulirati voltažo. A je to zaradi matične ali je treba to kje naštimati?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Lahko jo reguliraš-imaš možnost +5%(overvoltage), kar je v večini primerov dovolj, da ti bo laufalo na 200MHz FSB.
Probaj kar direktno- nastavi +5%, vgasni kišto in na plati prestavi jumperje na 400MHz. Če se zadeva ne prižge preprosto daš jumperje nazaj na 333MHz in resetiraš zadevo. Nato iz 333(166)MHz višaš FSB dokler ne prideš do meje.
Če ti zažene na 400(200)MHz FSB boš pa že še videl-če bo stabilno v BIOSu višaj FSB dokler ne prideš do meje, če ne bo stabilno pa nižaj FSB dokler ne bo delalo OK.
To je vsa umetnost:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

aljaz-selmer ::

Samo jaz v BIOSu ne morem regulirati FSB frekvence in voltaže tudi ne.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Seveda lahko! Iz avto daj na manual, potem boš pa lahko spreminjal.
Sicer pa probavaj, ne se bati. BIOS lahko totalno razštelaš če hočeš, samo tokler zadeve ne shraniš ni problema.:D
Imaš pa tudi navodila od matične pa si jih oglej.
Če se tukaj ne znajdeš, potem raje ne navijaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

aljaz-selmer ::

V BIOSu sem enablal Over Vcore, ampak nikjer se mi ne pokaže možnost za spreminjanje Voltov. Vsaj v BIOSu ne.
Razen če obstaja kakšen drug program za to?

Veron ::

Glede tistega o AXP 2600+, a ni blo tko da sta bla 2 različna, en z barton jedrom in 512kb cache ter eden mislm da je bil TB z 256kb cache? Pa Barton je mel 166x11.5, TB pa 133x16 ?

aljaz-selmer ::

Kot zgleda si je računalnik že kar sam povišal voltažo kolikor rabi.

Pred navitjem je blo 1.6V po navitju pa 1.7V.

Navil pa sem z 2600+ na 3000+ (1920MHz @ 2161 MHz)
Delovna temperatura paje okoli 60°C. Pred navitjem pa je bla 52°C.
Imam pa "originalni" hladilnik. Načrtujem kupiti kakšen Zalmanov bakren hladilnik, zato mislim, da bi ga lahko bolj navil.

Kaj vi pravite?

jest10 ::

Si sploh prebral navodila??
Stran 22 in 23.

Veron: ne bili so trije različni. Barton in 2 XPja-en na 133 in drugi na 166MHz FSB

jest10 ::

Ta plata ima avtomatičen izklop pri 70 stopinjah. Tako da te nima kaj skrbeti zaradi previsokih temperatur.

aljaz-selmer ::

Na tej plati lahko naštimaš množilnik celo do 24×.

Na strani 14 je shema. Kateri množilnik je najbolje uporabiti?
Trenutno imam 11`5.

jest10 ::

Množilnika ne moreš spreminjati, ker je procesor zaklenjen.
Dalo bi se, če bi imel mobilno različico.

aljaz-selmer ::

Aha
Zakaj pa imajo nekateri 12 jaz pa 11.5?
A pol na to ne morem vplivati, tudi če na matično namestim mostičke?

BladE_ ::

Mnozilnik se da "rocno" odklent!

Hint: L1,L2,L3...>:D
Akcija - Reakcija

aljaz-selmer ::

A s tem misliš področje procesorja ali matične?

mtosev ::

CPUja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BladE_ ::

Pod Navijanje v temi Preberi me cist na koncu prvega posta pise:

Za plačilo sta jih pripravljena odkleniti naša vrla morphling1 in Malecky.

>:D
Akcija - Reakcija

Ajvan ::

nise vsi zaklenjeni, recimo moj barton2,5+ je meu default odklenjen mnozilnik
Najbl neumn se najbl dere

aljaz-selmer ::

Samo meni pa to matična omogača.
Imam možnost nastavljanja 5tih mostičkov, za spreminjanje množilnika. Saj tako mi piše v navodilih.

aljaz-selmer ::

Ajvan, a pa si kaj spreminjal množilnik?

jest10 ::

Je tako težko razumeti?
Sicer pa če ne verjameš probej.

aljaz-selmer ::

A to slučajno meni govoriš?

Ajvan ::

jp v obe smeri, izkazal se je da je bols ce ga pustim na miru in navijem fsb
lp
Najbl neumn se najbl dere
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Athlona XP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615404 (3967) Pyr0Beast
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946101 (4300) Veron
»

Gigabyte 7n400e.. do kam?

Oddelek: Navijanje
101283 (1223) Goldee
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412023 (1231) george141
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327884 (5561) Tarzan

Več podobnih tem