» »

Nameščanje procesorja

Nameščanje procesorja

Mercier ::

Imam plato, čakam na proc (AMD THUNDERBIRD 1.2 GHz 266 FSB).
Kako se namesti (da ne zajebem)? Moram biti na kaj pozoren? Ima neka hakljica?
Ne hudujte se, če sem kako temo (članek) spregledal, mislim, da nisem, če - katero?

krucymucy ::

Mal merkej samo to, da gre nalahka not! to itak! Pa pazi da ga ne bos strl ko bos dajal gor cooler! Pa na pasto tud ne pozabi!!!

Mercier ::

krucymucy: hvala, bom pazil

Nisem še nikoli tega počel, zgleda (sumljivo) enostavno. Rabim cel postopek. Ono ročko potegnem gor, dam not proc, ročko nazaj. Je to to? Zakaj je pravzaprav ročka?

krucymucy ::

ja rocko gor, da sprostis kontakte v luknjicah! Pol poglej v kateremu vogalu je proc posnet pod kotom 45˙ in potem poglej se na socketu - no tko - ce ne bo sam not padu ga nikar ne rini!!! frend je polomu nozice - na sreco jih je sam zvil, da sem jih jest ravnal pol ure...
Pol pa malo pritisnes na proc in zapres rocko!
Ostane ti samo se namestitev coolerja, mal s pasto namazi -MALO- in z obutkom namesti cooler na proc - paziljivo, nekateri so tud ze zjebal proc pri tem opravilu - sicer ne vem kako jim je ratal pa vseeno... brez strahu ;)

Mercier ::

Kos potice

(upam, da me lastnik bodočega racunalnika ne bo imel za kaj zadaviti)

TESKAn ::

Kot so že rekli za vstavljanje proca, za kuler pa tko:
- če lahko, si kupi distančnik - zadevce niso drage, ma močno zmanšajo možnost uničenja proca zaradi hladilnika
- če kupuješ AMD - ja, je zgornji nasvet skoraj nujnost:).
- termalna pasta naj bo tko gor na jedru, da je je en kupček na sredini, se zadeva pol že razmaže, ko gor kuler pritisneš
- če boš meu kako srebrno pasto, bodi previden pri nje nanašanju, da ti ne pride na kake kontakte.
- pa velik uspeha!:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mercier ::

Kaj je distančnik? Kuler je zalman (oni brez pahljače). Pride distančnik vseeno v poštev?

TESKAn ::

Distančnik je ena taka bakrena ploščica, k ima izrezane notr luknje za jedro in mostičke (za AMD - ja). Dobra je pa zato, ker ti 'zravna' površino procesorja, tako da potem hladilnik pritiska na vso površino procesorja in ne samo na jedro.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mercier ::

A tako..., hvala obema


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009093 (6098) axee
»

Po ponovnem nameščanju IHS-ja temperature skoraj iste ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332071 (1522) Pyr0Beast
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955219 (3935) Timmah
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613301 (8296) Glicerin
»

Okrusen AMD

Oddelek: Pomoč in nasveti
191276 (950) _juMek

Več podobnih tem