» »

računalnik teče, monitor je blank, kakor da ne sprejme signala problem!

računalnik teče, monitor je blank, kakor da ne sprejme signala problem!

pinc ::

Kar naenkrat se mi je mašina ugasnila(ne ta :D )
ko sem skusal ponovno prizgat racunalnik, se na zaslonu ni vec pokazala slika, lucka je utripala, računalnik se je zagnal.
Poskusil sem-> zamenjat grafično kartico, nič novega enako kot prej
izklopi in priklopil sem vse naprave se enkrat, enako, priklopim drugi monitor, enako...
matična ne da nobenega piska, da bi lahko pogledal kaj bi bil error, kapacitatorji ne zgledajo skurjeni, smrdi nič ne :)
Preiskal sem ze vse, pa ne najdem odgovora...
JE lahko matična fuč, samo po tem takem niti lučka na matični ne bi gorela ali pač?

Če se je kdo soocal s podobno tezavo, prosim da mi jo pomaga razrešit.
Najlepša hvala!

lp, pinc
  • spremenilo: pinc ()

Fizikalko ::

Po moje je šla plata, morda pa celo procesor.

robinson33 ::

Še enkrat natančno poglej kondenzatorje. Pred kratkim sem imel enako težavo, kondenzatorji 1000u so bili napihnjeni, ampak ne vsi, tako da si mogoče kaj spregledal. Ko sem jih zamenjal, mislim da osem kosov, je stvar začela takoj delovati.

LP

pinc ::

sem jih preveril se enkrat, ampak vsi zgledajo normalno,
pogledal sem tudi procesor in nevem, mislim da ni skurjen. Ni nic izgubil oblike samo napisa pentium se ne vidi vec :) to pa dvomim da je problem.
Probal sem odstranit pomnilink in zalaufat brez njega, mogu bi slišat tri beepe, pa tudi tega ni blo tak da, res nevem kaj bi lahko blo narobe hmm...
lp

cune ::

podoben problem se imel pred kratkim. kriv je bil procesor (pentium 4 na podnožju 478). matična od gigabyte pa je neki piskala. neki od tega je pomoje šlo.

alum ::

sam imam zelo podoben problem, ki pa se pojavlja random.

torej prizgem racunalnik, monitor utripa, racunalnik tece normalno. potem sledi nekajkratni hard reset (spet random krat) in zacne delat.

pojma nimam kaj je krivo za to.

kaj je torej krivo za to?:)

mit3k ::

resetiraj CCMOS

pinc ::

sem resetiral cmos, sem vzel ven se baterijo jo pust oene pol ure, dal nazaj not, vzel sem ven spomin pa zalaufal brez njega pa nisem cul nobenga piska, pogledal sem vse kondenzatorje, noben ni nic napihnjen , pogledal sem procesor pa je z njim vse ok,
graficno sem menjal enak problem.
Nikjer ni nobene sledi, da bi se kaj skurlo al pa kaj uniclo...
Kaj bi se lahko blo narobe?

lp, pinc

cune ::

sej moj procesor tudi zgleda kot nov pa ne dela...

bagi ::

Probaj zamenjati baterijo cmosa! Jest ga nikakor nisem mogel pripraviti do tega, da bi kazal sliko. In res neverjetno po vsem kar sem preveril sem se odločil a probam še baterijo na plati zamenjat in je delal. sicer ne vem zakaj to ampak sedaj dela!!

Preveri ram - men se je enkat zaradi tega sesuval -> res da bi moglo piskat ampak vseeno rajši preveri ;)
Bagi

Daedalus ::

pojma nimam kaj je krivo za to.

Preveri napajalnik. Če je bol pri koncu, lahko ob zagonu undervolta procesor in mašina se ne zbudi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Toomy ::

..morem povedat da sem ime enako težavo...zamenjal vse... probal na vse načine pa ni in ni šlo...nič ni piskalo, lučka je svetla na plati..sem mislo da je grafična al pa rami...na koncu se je izkazalo da gre za plato...menjal sem plato in sedaj spet dela vse po starem...tak da po mojih iskušnjah je plata!...:)

rebro ::

Tu je zagotovo kriva matična plate, če ne pa procesor, samo dvomim....To da dela lučka na plati, ni pomembno, ker je vezje za zagon deloma neodvisno od ostalih naprav na plati, tako da ni rečeno, da ko lučka gori in se računalnik užge, da je potem s plato OK.....Ker pa si rekel, da po odstranitvi pomnilnika diagnostic ne dela, je to očiten znak za plato....Kolegu je mesec nazaj šla plata, ker je računalnik imel na hladnem (v avtu) in ga je prinesel na toplo, ter takoj prižgal...in BUM, plata je rekla: "arivideci", kasneje je imel enake siptome...Poskusi z drugo plato

LP

pinc ::

Zadeva rešena, hvala vam.
Kriva je bla plata, sedaj sem jo zamenjal in dela ko mlad fant otroke :)
Očitno je drzalo tisto, garancija na plato je bla kao 24 mesecev, po 24 mesecih pa se ji ni vec dalo pa je sla po gobe.
Ce bo mel kdo podobn problem, mu bo ta topic vsekakor koristo :)

lp, pinc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689467 (7929) Helena123
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517897 (6643) solatko
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131863 (1602) francek1
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410083 (7866) Tac20
»

CMOS checksum error

Oddelek: Strojna oprema
121422 (1235) Glicerin

Več podobnih tem