» »

... če povečamo napetost ?

... če povečamo napetost ?

swalow ::

zanima me, kaj se zgodi, če povečamo napetost za procesor, recimo, da je procesor narejen za napetost 2.2 V, mi pa jo povečamo na 3.3 V?
teorija kaosa - teorija o nepredvidljivem obnašanju v sistemih s povsem determinističnimi zakoni gibanja
  • spremenil: swalow ()

salesky ::

Po vsej verjetnosti ti ga po skurlo >:D
Napetost se menje samo ce navijas racunalnik im mu s tem ''dodas'' stabilnost. Deluje bolj stabilno in se seveda tud bolj greje.

swalow ::

kaj pol pri navijanju povečuješ ratio in napetost, supaj s tem pa (seveda) tudi hlajenje? Recimo pri mojem procesorju sem opazil da je možno naviti samo s pomočjo ratio-a, z elektriko še nisem nič zasledil v navodilih!
teorija kaosa - teorija o nepredvidljivem obnašanju v sistemih s povsem determinističnimi zakoni gibanja

salesky ::

Kaj mas za en Kompjuter?

swalow ::

amd k6/2 300
teorija kaosa - teorija o nepredvidljivem obnašanju v sistemih s povsem determinističnimi zakoni gibanja

tec ::

Ce hoces dvigovat voltazo, moras imet to podporo pri plosci. Jest imam Epox MVP3E in gre taisti proc do 450mhz. Stabilno dela ze 2 leti. 4,5x100 in voltaza na 2.6v, temp 30C z rahlimi nihanji. Gor je pa volcano II

Shadowman-x ::

Če boš dvignil napetost iz 2.2V na 3.3V potem takoj začni spremljati male oglase za nov procesor.

swalow ::

TEC: kaj to si sam navil procesor, al si kupu od koga? Pri meni je problem, ker nikakor ne morem dvignit takta iz 86,... MHz na 100 MHz!

Kaj je možno, da je kaj z biosom narobe?
teorija kaosa - teorija o nepredvidljivem obnašanju v sistemih s povsem determinističnimi zakoni gibanja

tec ::

No ubistvu lahko recem, da sem navitega ze kupil. Jest sem imel Epox MVP3C, ki se nikakor ni hotla pustit navijat, poleg tega pa je bil se proc u temi. Potem sem pa od kolega dobil MVP3E in proc, ki je bil ze navit na 450 in sem imel ze vse reseno. Sem pa potem proc menjal in je slo celo na 500mhz sam ni blo nevem kako stabilno in tud grelo se je ko hudic. Tko, da je kar ostalo na 450

Ce pa zelis dvignit na 100mhz bo potrebno tudi voltazo dvignit. Jest sem si pomagal z uporom, ki gre preko jumperja, ker moja plata ima samo 2.2V in 2.8V, jest pa sem potreboval nekaj vmes. Torej dvigni voltazo vsaj za 0.2V ce imas to moznost in potem poskusi dat FSB na 100. Ce ne bo slo, poskusi se malo dvignit voltazo. Pa non-stop pazi na temperaturo. Ce se potem ne bo slo, pac bad luck.
Se vedno nisi povedal, kaksno plosco imas.
Mislim, da BIOS nima tukaj veze, ker navijanje poteka preko jumperjev, ki so na plati.

swalow ::

mam Lucky Star 5MVP3, i sem probal povečat takt, i ni šlo, probal sem vse, od povečanja voltaže do spreminjanja nastavitev za ram, maximalno kar sem izcizu iz procesorja je blo 350mhz!!

sej niti ni tolk pomembno, itak ne rabim večje moči! Če negre, pač negre!
teorija kaosa - teorija o nepredvidljivem obnašanju v sistemih s povsem determinističnimi zakoni gibanja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412755 (6617) AndreAS
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549644 (6265) MEDENA
»

P2 266 Mhz

Oddelek: Navijanje
15907 (766) A.J.
»

AMD K6-2

Oddelek: Navijanje
161091 (923) Koci
»

AMD K6-500MHz a se da al ne?

Oddelek: Navijanje
81071 (963) Boky

Več podobnih tem