» »

onmouseover/hover help!

onmouseover/hover help!

ROK1a ::

Pozdravljeni,

zanima me, kako bi v html napisal, da ko bi se postavil nad 1 celico tabele, da bi se na tej spremenijo ozadje(+ da bi po celi celici bila povezava) in ko bi stopil z celice, da se povrne v prevotno stanje.

to želim storiti v menuju http://193.95.221.237/renkovci/ .

Hvala za odgovore in LP!

cicerooo ::

zakaj pa raje v css tega ne spremeniš

a:link {
color: #FDA45C;
text-decoration: none;
cursor: hand;
}
a:visited {
text-decoration: none;
color: #DD7826;
cursor: hand;
}
a:hover {
text-decoration: underline;
}
a:active {
text-decoration: none;
}

takole rečmo mam jest narejeno na eni od mojih srani

drgač pa pojdi v dreamweawer pa dodaj behavior, pa daš swap image onMouseOwer, onMouseOut pa swapImage restore
LP cicero

ROK1a ::

cicerooo ja sem že poskusil v CSSju to, toda to je le za text jaz pa hoče, da ko se postaviš z kurzorjem na celico tabele, da se v tej celici spremeni ozadje in ko odstraniš kurzor iz celice se povrne v prvotno ozadje...

#000000 ::

Daj povej s čim delaš 'ime programa' drugač pa išči pod roolover

in če bi rad da se spremeni recimo napis 'dotični' iz modre v recimo rdečo, potem boš rabil narest tud slikco z rdečim napisom.

#000000 ::

Aja sem zajebu, ti rabiš narest identične slikce vendar z drugim ozadjem
in potem uporabiš roolover funkcijo, pa povej program da ti da nekdo link na pravi tutorial in boš razsvetljen v 2 minutah. Aja a ti to računaš ko delaš tole stran al kaj ?

ROK1a ::

delam z macromedia dreaweaver om. #000000: Aja a ti to računaš ko delaš tole stran al kaj ?

kaj bi računal?

#000000 ::

Izdelavo strani.

Zdej če ti je že jasno da rabiš dve sliki za narest roolover efekt na linku, potem sledi temule / Insert / Image objects / Roolover image / ter sledi čarovniku / lahko pa prebereš tud kak tutorial na to temo

naprimer tukaj jih je za začetek dosti za nadalje pa uporabi iskanje in tipko F1 v DW pomaga garant. LP

poglej ZS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

McAjvar ::

uhmm, mogoce samo majcken popravek, ker vidim, da zdaj pa zagotovo ni vec typo... #black: roolover prosim preslikaj v rollover, bo bolj pravilno :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

#000000 ::

Ha ha ;( fak šele zdej sem opazu da cel cajt narobe pišem lol. Hvala na opozorilu. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

meni razporejen po celotni dolžini

Oddelek: Izdelava spletišč
72013 (1881) XzupanX
»

CSS za specifično tabelo

Oddelek: Izdelava spletišč
10953 (830) Fukomuko
»

table CSS problem ...

Oddelek: Izdelava spletišč
242565 (2391) darh
»

več vprašanj.....

Oddelek: Izdelava spletišč
351609 (1297) cahahopie
»

HTML style???

Oddelek: Programiranje
101252 (1170) darh

Več podobnih tem