» »

Ureditev Ikon (Arrange Ikons) ne obdrži nastavitve!

Ureditev Ikon (Arrange Ikons) ne obdrži nastavitve!

garg ::

Operacijski Sistem:
Windows Millenium, Dreamweaver, Photoshop

Problem:
Nastavitev željene opcije z ukazom Arrange Ikons (opcije List, Thumbnails, Small Ikons...) v oknu FILE - OPEN ali INSERT - IMAGE v programih kot npr. Photoshop in Dreamweaver SE NE OBDRŽI oz. shrani do ponovne operacije!

Opis:
Ikone so iz meni neznanega razloga spremenile razpored, zaradi česar nastaja naslednji problem:
1.) Ob ukazih INSERT IMAGE ali pa OPEN FILE se odpre Windows okno za izbiranje datoteke.
2.) V oknu se ikone prikažejo razvrščene v pogledu - LIST (spisek) - in sicer tako, da so Mape (Folders) na koncu, torej v obratnem vrstnem redu.

Problem:
Recimo, da imaš ogromno npr. sličic zunaj folderjev:
Da bi prišel do željene mape, moraš z drsnikom kar nekaj časa potovati proti desni strani LIST - spiska.

Vprašanje:
Na vrhu okna obstaja ikona za urejanje ikon z ukazom "Arrange Ikons". Pogled sicer lahko spremenim vendar se kljub vsem preizkušenim opcijam - NE OBDRŽI - do ponovne operacije odpiranja oz. vstavljanja npr. sličice.

KAKO ZADEVO UREDIM, DA SE NASTAVITEV OBDRŽI in se bodo v nadalnje ikone prikazovale v željenem pogledu in razvrstitvi?

Res najlepša hvala za info!

darkolord ::

Žal tile dialogi ne omogočajo shranjevanja nastavitve, obstaja pa nekaj "zamenjav" za te dialoge, ena od njih je recimo File-ex

garg ::

Ikone so bile pred "neznano operacijo oz. dogodkom" razvrščene pravilno, glede ne tip datoteke, najprej mape, potem ostalo (sličice, txt. ...)
Mislim, da sem jaz moral nekaj storiti, da se je vrstni red spremenil in ostal tako, kot je.

Hvala za info.
Vem, da je zadeva smešna vendar če imate še kako idejo mi bo ta v veliko pomoč.
(Ne najdem rešitve v nobenem vodiču, knjigi itd...)

darkolord ::

Hmm, šele zdaj sem pogruntal, kaj točno želiš. Bom malo pogledal

darkolord ::

Poskusi takole:

Odpri Explorer, izberi Details pogled, nastavi sortiranje po imenu (tako da je pravilno prikazano), drži tipko Ctrl in klikni na X gumb v zgornjem desnem oknu, da se okno zapre in se nastavitve shranijo.

garg ::

Darkolord, najlepša hvala za pomoč. Zadeva deluje tako, kot si mi svetoval. Ctrl pa x.
Pri izbiranju datotek iz Photoshopa in Dreamweaverja so sedaj mape na začetku.
Maš pivo (veliko)! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813183928 (149867) Icematxyz
»

Word ikona ni prava

Oddelek: Programska oprema
141804 (1625) Cold1
»

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Oddelek: Programska oprema
292350 (1823) misek
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755262 (4023) M.B.
»

Office XP-podokno opravil - kam je izginil seznam nedavno odprtih datotek?!

Oddelek: Programska oprema
292535 (2284) bili_39

Več podobnih tem