» »

Zanič procesor?

Zanič procesor?

element ::

Pred kratim sem si omislil:

AMD Athlon 64 3200+
DFI LanpartUT NF4 Ultra
1GB DDR 400mhz rama
GeForce 7800 GT

Sestavim, prižgem in dela. Zaženem inštalacijo od Windows XP 64 Pro corp (naloženi na fotrovem, delajo brez vsakršnih problemov) in se zadeva ustavi po nalaganju vseh driverjev potrebnih za inštalacijo windowsov (pred razdelitvijo particij napiše Starting Windows, tu se ustavi). Resetiram, ampak računalnik se ne zažene. Izklopim napajanje, počakam par sekund, prižgem, dela. Uspe mi namestit windowse.

Problem je včasih ostal pri resetiranju ali prižiganju računalnika, računalnik ne zažene, potreben je odklop iz napetosti.

Čez kakšen teden med igranjem zadeva zmrzne in po hard resetu ne pride več v windowse, probam v safe mode with command promt (samo ta safe mode dela) popravit s checkdiskom, dela.

Pri drugih verzijah safe moda se je ustavilo pri acpitabl.dat. Na netu piše da je to problem zaradi SATA driverjev, da ga checkdisk odpravi, no, jaz mam IDE disk in naložene IDE driverje.

V nedeljo se zgodi isto, ne da se več popravit.

Probal sem dat Repair windows, po težavnem prebitju čez zagon setupa se je vse skup ustavlo na installing devices pri 33%.

Format sistemske particije, na novo laganje windowsov, spet se nekajkrat ustavi pri začetku inštalacije.

Probam s fotrovo grafično karticjo, 7800 GT od gigbyta, moja je od club 3d, isti problem, ok ni grafična (pri fotru dela, ima čist isto konfiguracijo).

Plata ma 4 diagnostične LED diode.

4 prižgane - System start-up
3 prižgane - CPU Detected
2 prižgani - DRAM Detected
1 prižgana- VGA Detected
0 prižganih - System boot-up

Kadar se računalnik noče zagnat gorijo 3 lučke - CPU Detected, ampak čez to fazo ne pride.

Fotrovga kompa glih nebi razdiral da bi sprobal z njegovim procesorjem ker ma hladilnik montiran na 4 luknje okrog proca in bi mogu čist celga razdret pa še termalne paste mi je zmanjkal.

DRAM sem testiral z memtestom, ni napak.
Nobena komponenta se ne pregreva.
Napajanje je dobro, tagan z dvema ločenima 12v linijama.
Cool&Quiet disabled.
Thermal throttling disabled.
Ni navit (še :D )

Uspelo mi je še enkrat naložit windowse ampak bi rad rešil problem pri zagonu in se znebil strahu da se mi bo vsak čas spet vse razsulo in bom lahko eno popoldne lepo nalagal in tunal windowse... Se je mogoče že kdo srečal s podobnimi težavami in našel rešitev?
  • spremenil: element ()

SavoS ::

Hmmm lahko da te je*e disk... idi na proizvajalčevo stran od diska in dol potegni kakšen diagnostik tool in prečekiraj malo disk...
Lahko pač enostavno določene komponente ne gredo skupaj..... aja pa preveri kable od diska, preveri kako so priklopljene cd,dvd naprave, ali imajo pravilno nastavljene jumperje Master Slave.....resetitraj bios in potem v biosu nastavi malo več napetosti na proc ali pa na ram.....preveri kako imaš naštiman IDE, po možnosti daj DISABLE SATA kontroler.....
Preveri še enkrat hladilnik na procesorju, lahko da se proc pregreva zaradi slabega stika......


Te stvari mi prvo padejo na pamet.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje - kaj je narobe s tem računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231259 (782) m0LN4r
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411750 (7016) stumf
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321379 (1118) Meizu
»

Nov trdi disk -> Vista se ne zaže več

Oddelek: Operacijski sistemi
7984 (819) solatko
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101670 (1552) alien13

Več podobnih tem