» »

easy Linux...

easy Linux...

miranpozar ::

... pa ne mislim na kakšno verzijo za telebane, ampak eno verzijo, ki bi laufala na eni stari kišti, ki sem jo sestavil - Pentium 75, 16MB RAM, 400 MB disk. Rabim toliko, da malo boljše spoznam Linux (za spremembo, že ki vsi samo o WinXP sprašujejo :P). Pa če bi X laufalo, bi bilo še boljše!
Kaj priporočate po vaših izkušnjah?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

R0K ::

uaaa......na takem računalniku nevem či ti bo bilokakšen linux tekel tako da neuš zgubo živcev zram.....mogoče kakšna "nekomercialna" verzija.......drugače pa mejbi Red Hat 6.2 ......

roscha ::

Uff, malo švohotna kišta za X-e poganjat. RAMa je odločno premalo. Če pa misliš inštalirat brez X okolja pa ni blema. Distro? Kaj pa vem Debian? Slack? Pri ostalih klik-klik distribucijah od učenja ne bo ravno veliko...

by!

ToniT ::

RedHat 6.2 bo laufal na tej mašini, vendar brez X okolja. X okolje bo sicer delalo, vendar boš moral vmes med dvema klikoma na kavo (ali pivo).

Gh0st ::

Pa kaj vam je?
X-e lahko poganjas tud na 486-tki!!!! Ta je minimum + 16 MB RAM-a...
Na taki konfiguraciji bi ti brez problema teku linux!!!!
Samo pravi window manager moras zbrat...priporocam ti Window Maker ali TWM...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

slycer ::

X windowsi delajo dokaj dobro tudi na 486-ki. Imam izkušnje s tem, tko da z X-i nebi smelo biti problemov. Je pa bolje, če pri kakšnem malo bolj intenzivnem procesu X izključiš in delaš v tekstovnem načinu (npr. poslušanje MP3-jev v tvojem primeru), ker ti, če lavfaš še X zraven kaj hitro začne preskakovati zvok. Sam tolk da veš.

nsignific ::

KDE res neb delu, to sta najbrz unadva misnla (no offense sam si nism zapomnu nickov pa se mi ne da nazaj jit gledat...).

Gh0st ::

Ja KDE logicno da ne dela.
Sem pa omenu twm in olwm, mogoce kasn star Motif window Manager bi delal.
KDE in GNOME rabita pa Pentium 75 najmanj se mi zdi...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

dr.J ::

Jaz sem na 486/66 s 16 MB rama in 340 MB diska mirno poganjal RedHat 5.2. KDEja in Gnoma takrat sploh še ni bilo. Pa je šlo kar hitro, vsaj zdelo se mi je tako...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux na pentium I

Oddelek: Operacijski sistemi
8893 (736) mazy
»

Major Linux distribucije

Oddelek: Operacijski sistemi
51216 (1149) borchi
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141712 (1393) suse80
»

Staknimo glave - razturimo M$

Oddelek: Operacijski sistemi
281827 (1323) Gh0st
»

ADSL - Linux router box

Oddelek: Pomoč in nasveti
101141 (947) Bungee-

Več podobnih tem