» »

Nejasnoti pri izračunu porabe električne energije

Nejasnoti pri izračunu porabe električne energije

Tero ::

Ker me je zanimalo koliko kaj moj računalnik pokuri sem našel spletno stran elektra maribor ki vsebuje cenik. Ampak bolj gledam tale cenik bolj mi ni jasno... Kako lahko računaš moč??8-O in kaj mislijo s tem 200sit? Tale tabela mi je res precej čudna...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Fizikalko ::

Recimo, da spaaš v tip 2 (omejitev na 7kW trenutne moči). Torej 7 * 229 SIT je "štartnina" + porabljene kWh.

Highlag ::

Moč je če se ne motim fiksna priključna moč tvojega električnega priključka. Omejena je z amperažo glavnih varovalk. Strošek je fiksen in ni odvisen od dejanske porabe. (Ene vrste naročnina, da lahko več denarja poberejo) Energija je pa elektrika, ki jo dejansko porabiš in jo števec izmeri.
Never trust a computer you can't throw out a window

Fizikalko ::

Saj sem glih prej to povedal - fiksni strošek je št. max kilowataže * 229. Ostalo pa po porabi.

Qcube ::

Tudi meni ni jasno kaj pomeni moč. Ponavadi se gleda na KWh. Naprimer tebi računalnik pokur 300W/h in cena je 16.455. Izračun 300/1000*16.455=4,9365 SIT/h = 118,476 SIT/dan = 3554,28 SIT/mesec. V glavnem kar nekaj če je 24 ur na dan vklopljen.

Fizikalko ::

Kaj ti ni jasno, saj si ravnokar zračunal. Se ti zdi preveč? Brez skrbi, je kar prav. Scier bi moral računat z MT in VT kombinacijo namesto z enotno tarifo, ampak dosti drugače ne pride. Tam okol 3 k na mesec. Samo s 300W si pa pretiraval glede računalnika. Če ga ne goniš (torej večino časa), pokuri okoli 150W. Pa še monitor dodaj (45W LCD ali pribl. 130W CRT).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654940 (43736) mojbrat
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732932 (26481) oemdzi
»

radeon 4870 & corsair 520W modular

Oddelek: Pomoč in nasveti
341472 (1088) OZZY
»

Koliko električne energije pokuri povprečen računalnik

Oddelek: Strojna oprema
479617 (8614) BigHugo

Več podobnih tem