» »

Program za oblikovanje

Program za oblikovanje

Loweyka ::

heyla!

mene zanima, kateri program moram naložiti za oblikovanje slik... v mislih imam program, v katerem lahko sliki dodam kake t.i. žarke... ali pa kako besedilo, po svoje oblikovano...

upam, da me razumete...

hvala za pomoč že vnaprej!

Lp :)

iMark ::

Adobe Photoshop.

aljazh ::

... in katerega cena znaša okoli 500 €.

Za domačo uporabo (skoraj) enakovredna brezplačna alternativa: GIMP.

iMark ::

Če ga z neta skenslaš.....

Poldi112 ::

Mislim da je bolj kot Gimp primeren Inkscape (oz. Illustrator, CorelDraw..)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MihaFirst ::

Adobe Photoshop ali CorelDraw, ki ju legalno ne dobiš, ampak, komu pa to še dela težave?

Če hočeš pa res nekaj totalno brezplačnega potem pa PhotoFiltre ali pa Slikar - priporočam prvega. :D
www.gamma.si

Loweyka ::

a se tega Inkscape-a da download??

kako?, kje? :8) :)

MihaFirst ::

Mama mia! Pa kak Inkscape? V mojem postu so stokrat boljši progiji! ;(
www.gamma.si

iNN ::

Se en glas za odprtokodno varjanto: GIMP
==

tuoermin ::

V tretje gre rado: GIMP

Inkscape je za vektorske grafike

#000000 ::

Jest pa prisegam na Photoshop 5 ***** z njim dejansko lahko narediš kar hočeš, ima pa še eno dobro lastnost na internetu mrgoli kvalitetnih tutorialov zanj, dočim za GIMP tega ne bi upal trditi. Je pa GIMP (sem ga tudi probal) ekvivalenten Photoshopu, vendar če hoče en začetnik, ki nima pojma o grafiki 'največ kar je odprl je Slikar'karkoli narest z njim, bo hitro obupal. Vkolikor pa ima človek znanje iz recimo PS ta bo brez velikih težav presedlal nanj, saj sta si precej podobna 'pa ne GUI' ampak delo. Uglavnem kolk sem probal vem da 'skoraj' ni stvari kar bi se dal z PS CS narest da je GIMP ne bi zmogel. Vendar vseeno ga ne bi zamenjal 'razlog= levi meniji-dostop do orodij' drugač pa zelo cool zastonj varijanta če moraš biti legalen, baše pa te denar. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

kamperr ::

Mislim, da je tole odgovor (menuji) GIMP SHOP

tuoermin ::

Obsežen in izčrpen prirpčnik za delo z GIMPom je na voljo tukaj: http://gug.sunsite.dk/docs/Grokking-the-GIMP-v1.0/

Kar se menujev tiče pa mislim, da se nekdo, ki se šele začenja ukvarjati z računalniško obdelavo grafike prav tako težko navadi na uporabo Photoshopa kot GIMPa.
Prednost GIMPa je v tem, da je brezplačen in tako odpadejo vse skrbi o legalnosti, piratstvu in ostalih pravicah. Mislim, da si redkokdo lahko privošči dat 200k sit za to, da bo sem ter tja popravil rdeče oči na fotografiji ali naredil kako fotomontažo.
Kot je že rekel #000000 pa se z GIMPom lahko naredi vse, samo znat je treba (nenazadnje tudi photoshop ne zna delat kar sam od sebe :D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GIMP praznuje 20 let

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3812708 (9411) Truga
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
393004 (1896) c0ck4m0u53
»

Pipin odprti termin: Odprto-kodne grafične aplikacije

Oddelek: Novice / Kiberpipa
183549 (2733) ender
»

nakup photoshopa

Oddelek: Programska oprema
342698 (2146) just_a_cook
»

Gimp v Photoshop preobleki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
698682 (6739) CCfly

Več podobnih tem