» »

WinXP / Hibernate

WinXP / Hibernate

Za|Bon ::

Ze dvakrat sem instaliral XPje , prvic mi je HIbernate delal in takrat se nisem imel vklopljenega APM-ja . Potem sem ga vklopil in je nehal delati, hibernate namrec. Ko sem drugic nalozil xpje sem takoj vklopil APM in uganite HIBERNATE ne dela. Je mogoce kaksna povezava APM / Hibernate ? Je kaksn patch , ma kdo podobn problem , zdi se mi da je Tron pisal o tem .....


Lp, Za|Bon

Tr0n ::

Ja, samo meni se potem ni hotel zbudit sistem, je pa uspesno sel v hibernate. Bom probal izklopit APM, pa da cemo vidjeti ;).

andrej ::

kakno mama plato imas, oz. chipset? Mas najnovejsi BIOS gori?

Tr0n ::

Hey, cool! Zdaj pa dela hibernate! APM sem izklopil, resetiral in se mi je zagnal hibernate po restartu. Dela tudi na multiboot konfiguraciji.

Bug!

Tr0n ::

Aja, plata je Abit BX6 v2.0, najnovejsi BiOS.

CCD ::

Ko je že tema odprta - teli XP-ji bi morali nekje met Stand-By. Jest ga nikjer ne najdem. Kje ga omogočit?

Za|Bon ::

No, TRON vsaj teb sem dal en koristen nasvet, ce ze sebi ne morm pomagat :> Jah jest mam BH6 in sicer BIOS se mi zdi , da naj bi bil najnovejsi ..... Sicer ne vidm povezava z BIOSom :>


Lp, Za|Bon

Tr0n ::

Ja, samo sem si ze izklopil hibernate in nazaj vklopil APM. Moti me namrec to, da mi avtomatsko po resetu vrze v XPje, ce hiberniram in ne da opcije za izbiro sistema. Tako vedno pristanem v XPjih, ceprav bi zelel v 98SE. Pa tudi rocno moram ugasnit komp, kar mi ne lezi prevec :). Saj mogoce bodo kaj popravli.

BlackHole ::

Najprej naj nekdo ove, kaj je prednost tega hibernet-a.
Jaz imam vklopljenega, vendar lahko kljub temu po resetu izbiram med sistemoma (Win XP in Win98 SE).

Tr0n ::

Prednost hibernata? Jah, shrani se vsebina rama na disk in ko naslednjic prides v winse nadaljujes od tam, kjer si koncal, vkljucno z vsemi programi etc... Pa se ene 15 sekund rabi, da se zboota :).

andrej ::

TrOn: To kar ti hoces naredit ni podprto, obstaja pa ena finta. PRoblem je v tem, da ko ti bootnes v win98 medtem ko je xp v hibernate mimogrede lahko spremenis kaksno zadevo na disku zaradi katere so lahko potem pom xp-ji tezave...

Ce pa res zelis probat, pa daj v disketnik kaksno sistemsko disketo in bootni v drugi sistem...

Ampak se vedno velja: "don't try this a home":D

Tr0n ::

Ja, saj to razumem. Ne vem, imam nek boljsi obcutek, ce se mi XPji startajo na sveze, kot pa preko hibernat-a :).

andrej ::

he he, jaz tudi. zgleda sa smo iz starih winsov navajani na fresh start...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151780 (1656) jjohny
»

Kako Nazaj Vklopim Hybernate v 2k

Oddelek: Operacijski sistemi
131121 (988) igorfeher
»

Strokovnjaki za XP...pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81024 (744) Lucas
»

Win XP Restart namesto Shut-Down

Oddelek: Pomoč in nasveti
101420 (1328) g0Run7
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231681 (1270) RUSKIE

Več podobnih tem